Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dywaniki - PETEX, SCHONEK czy oryginalne z ASO


J.a.r.o.D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam nadzieję, że nie zostanę napiętnowany, że rozpoczynam nowy temat o dywanikach w B6 skoro kilka postow niżej jest temat o dywanikach do B5, ale kto nie ryzykuje ten źle kupuje ;-)

Muszę wymienić dywaniki na nowe i chciałem zasięgnać opinii jak wyglądają dywaniki PETEX, SCHONEK w porównaniu do oryginalnych Audi.
Niestety nie miałem okazji obejrzeć ani jednych (obecnie mam welurowe) a jedynie wiem jak wyglądają oryginalne dywaniki w Skodzie.


Czy ma ktoś z Was parównanie dywaników wymienionych producentów? Może jakieś zdjęcia dywaników z swojego auta? Zdjęcia na Allegro są albo bardzo kiepskie albo mocno 'tuningowane'.

Czy dywaniki oryginalne sprzedawane w ASO są znacząco lepsze od dywaników PETEX, SCHONEK dostępnych na Allegro? Warto dołożyć trochę kasy i kupić oryginały w ASO?

Generalnie jeżdżę z dywanikami gumowymi przez cały rok i dlatego potrzebuję wytrzymałych oraz ładnych dywaników. W końcu auto ma nie tylko jechać ale i wyglądać.

Może jeszcze kilka przykładowych aukcji na Allegro:

PETEX:
http://allegro.pl/item515487320_audi_a4_b6_b7_gumowe_dywaniki_petex.html

SCHONEK:
http://allegro.pl/item519596654_dywaniki_gumowe_schonek_audi_a4_b6_00_07_r.html

Oryginalne Audi:
http://allegro.pl/item516177490_oryginalne_dywaniki_gumowe_audi_a4_2001.html

Z pozdrowieniami,
JaroD

Edytowane przez J.a.r.o.D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że dywaniki kupione poza ASO są dobre i spełniają swoją rolę.

Zastanawiałem się nad kupnem dywaników Schonek i PETEX. Wybrałem PETEX i jestem zadowolony. Podejrzewam, że z dywaników z ASO też byłbym zadowolony, ale nie chciałem przepłacać. Jak chcesz zaoszczędzić to bierz PETEX albo SCHONEK. Wybierz sobie takie, które Tobie odpowiadają bardziej wizualnie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. do mojego z tego co mi mowili w aso jest kilka rodzaji

ja do swojego mam za 130zł ori kpl

to tylko guma wiec sie nie ma co zastanawiać

jesli te zamienniki nie smierdza jakims świnstwem to sa warte rozważenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PETEX :) mam i jestem zadowolony ;P

tata odbierajc passata z VW z salonu tez dostał PETEXA

sprzedawca mówi ze wytrzymują wiecej niz oryginał ;)

dlatego oni do servisu zamawiaja PETEX bo sa tańsze to raz

i wyrzymalsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w poniedziałek pojade je zobaczyc sklep jest jakies 15 minut ode mnie

tez słyszałem ze petex jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja wybrałem oryginalne audi, ale to tylko dlatego, iż dostałem je po dość promocyjnej cenie. Wg mnie oryginalne chyba mają najładniejszy wzór.

125 PLN za "dywaniki gumowe przednie do Audi A4 po 2001r."

Widywałem taniej, też na allegro.pl

__________________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w BMW miałem Petex'a i schonek'a a miałem też oryginał (teraz też mam). Jesli miałbym kupować to tylko Ori !!! a jeśli wybierać międzi P a S to tylko Petex ma dużo grubszą gumę niż Schonek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kmplet oryginałów wyniesie ponad 200, za mniej niż połowę tej ceny można mieć PETEXy, szczerze polecam. Jedyne czym ustępują to gorszym wyglądem - zwykła regularna krata. Funkcjonalnie spełniają swoją rolę, nie śmierdzą, są wytrzymałe. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kmplet oryginałów wyniesie ponad 200, za mniej niż połowę tej ceny można mieć PETEXy, szczerze polecam. Jedyne czym ustępują to gorszym wyglądem - zwykła regularna krata. Funkcjonalnie spełniają swoją rolę, nie śmierdzą, są wytrzymałe. Polecam.

Wygląd niestety ma dla mnie znaczenie, bo jak człowiek wsiada do auta to pierwszą myślą nie może być "w mordę, ale mam badziewne dywaniki!".

A sama cena to też rzecz względna, bo czasami droższa rzecz wychodzi taniej. Powiedzenie "nie stać mnie na tanie rzeczy" musiało się skąś wziąć.

Chyba faktycznie będę musiał wybrać się na małe oglądziny i po prostu przekonać się na własne oczy.

Na pewno postaram się wrzucić jakieś zdjęcia jak już zakupię dywaniki, czy to oryginalne czy to PETEXy.

JaroD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze że te Peteksy strasznie zachodzą brudem po kilku miesiącach uzytkowania guma w używanych miejscach robi się po prostu brudna nie do domycia błoto mocno w nie wnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za ori. Fakt są trochę drogie ale są idealnie dopasowane, ładnie wyglądają i mają logo a4 :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód i tył? To niedrogo. Ja za komplet dałem chyba koło dwóch stów.

To chyba sam przód. Myślę, że za komplet spokojnie trzeba liczyć koło 200 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...