Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dywaniki - PETEX, SCHONEK czy oryginalne z ASO


J.a.r.o.D

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, tobias napisał:

dzięki, a po komentarzach komu wystawiałes nie znajdziesz sprzedawcy?

ja je kupiłem ale mam na aucie dopiero od tygodnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, golfagn napisał:

Ponieważ miałem 3 dywaniki w idealnym stanie i kierowcy dziurą pod gazem od pięty postanowiłem go naprawić. 3 kawałki wykładziny do aut (2 na zapas) z docięciem na kształt wzmocnienia pod pięty z obszyciem poniżej 25zl w Komforcie :) jak odbiorę podzielę się fotkami. 

daj fotki jak wyszło, w sumie to też zalezy mi tylko na podratowaniu kierowcy strony.  To w komforcie gdzie sprzedaja panele i dywany mają takie usługi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają wykładzinę samochodową, docinają na wymiar i obszywają jak maszyna podjedzie raz na tydzień jakoś. Jako, że mały wymiar cena grosze. Odbiór mam we wtorek i naklejam "łatkę" na dywanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, golfagn napisał:

Mają wykładzinę samochodową, docinają na wymiar i obszywają jak maszyna podjedzie raz na tydzień jakoś. Jako, że mały wymiar cena grosze. Odbiór mam we wtorek i naklejam "łatkę" na dywanik

pochwal się jak odbierzesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jednak chyba się nie pochwalę. Komfort najzwyczajniej mnie olał :) Jak się odezwą do poniedziałku to odbiorę, jak nie to kupuję nowe dywaniki od Petexa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2017 o 17:44, Falcone napisał:

Miał ktoś te dywaniki? głównie chodzi mi o jakoś stoperów, bo z tych które teraz mam stopery poprostu powypadały... :facepalm:

http://allegro.pl/dywaniki-petex-audi-a4-b6-b7-z-podpietkiem-i6706275321.html

 

Ja mogę coś o nich napisać bo je kupowałem.

Kupiłem je dokładnie w lutym 2015 - do dnia dzisiejszego przebieg zrobiłem na nich 50k.

Jeżdżę na nich cały rok. Gumowych nigdy nie użytkowałem.

Piorę je jakoś co 6 miesięcy i odkurzam co 1-2 miesiące. Buty zawsze otrzepywane przed wejściem do samochodu :)

Po zakupie jakość akceptowalna, są w sumie najlepsze z jakimi miałem do czynienia z alledrogo. Wszystkie zawsze wytrzymywały u mnie góra rok. Te z tego co widzę na nich będzie to góra 3 lata przy jeździe przez cały rok.

Przez dwa lata nie zauważyłem zużycia od pięty w dywaniku, dopiero teraz w trzecim roku jest widoczny ślad po pięcie.

Jedyną rzeczą jaka mnie w nich denerwuje to to że się odkleja podstopnica w okolicy pięty (prawy górny róg). W tej chwili ją podklejam drugi raz w ciągu całego użytkowania i mam nadzieję że już wystarczy to końca trzeciego roku użytkowania.

Mocowania dywaników bez zastrzeżeń. Welur w dotyku ok. 

Jutro wrzucę zdjęcie dywanika od kierowcy bo aktualnie się klei.

dywanik.png

Ogólnie jestem z nich zadowolony. Pozostałe 3 dywaniki jak nowe.

Jak będę kupował za rok nowe dywaniki to prawdopodobnie kupię te same ale od razu chyba dam do przeszycia całą podstopnicę gdzieś u szewca żeby już się nic nie odkleiło i powinno być ok.

Nie mam porównania do ori. Chyba że ktoś ma ori po 4 latach użytkowania do pokazania. To wtedy można by było porównać bo cena wyjdzie podobna (oczywiście za sam przód)

Edytowane przez Robert_1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2017 o 19:41, golfagn napisał:

Ponieważ miałem 3 dywaniki w idealnym stanie i kierowcy dziurą pod gazem od pięty postanowiłem go naprawić. 3 kawałki wykładziny do aut (2 na zapas) z docięciem na kształt wzmocnienia pod pięty z obszyciem poniżej 25zl w Komforcie :) jak odbiorę podzielę się fotkami. 

Dopiero dzisiaj odebrałem. Obsługa w Komforcie do bani. Wykonali podpiętki tak krzywo, że ich wyśmiałem. Miały mieć zaokrąglone brzegi a dali 90 stopni. Dali mi te dywaniki obszyte darmo w końcu. I tak trafią do kosza, bo taki podpiętej wygląda masakrycznie słabo. 

Jednym słowem kupuję petexy nowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dołącze do dyskusji, powiem tak, miałem rózne dywaniki w VW Passacie Petexy, inne....

Skończyłem na ORI, tym co załuja kasy, niech poszukaja ladnych uzywek ori, troche drozsze od nowych nie ori :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile komplet ori kosztuje w aso? jakies numery seryjne? są jakies kolory ? sam szukam czegoś ale wszystkie które nie są ori mnie nie przekonują jakoś. Ma ktoś fotkę nowych ori a aso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8/21/2017 o 14:55, jaco124 napisał:

ile komplet ori kosztuje w aso? jakies numery seryjne? są jakies kolory ? sam szukam czegoś ale wszystkie które nie są ori mnie nie przekonują jakoś. Ma ktoś fotkę nowych ori a aso?

http://allegro.pl/dywaniki-gumowe-przod-tyl-audi-a4-b6-b7-oryginal-i6753055497.html?fromVariant=6096793791

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby Cię nie skłamać, ale chyba jakoś 400zł chcieli w ASO w Łodzi. Ponad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2009 o 18:47, wojtek555 napisał:

kmplet oryginałów wyniesie ponad 200, za mniej niż połowę tej ceny można mieć PETEXy, szczerze polecam. Jedyne czym ustępują to gorszym wyglądem - zwykła regularna krata. Funkcjonalnie spełniają swoją rolę, nie śmierdzą, są wytrzymałe. Polecam.

komplet oryginału to prawie trzy stówki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2017 o 19:29, ryba777 napisał:

komplet oryginału to prawie trzy stówki

 

 

W dniu 19.09.2017 o 19:29, ryba777 napisał:

komplet oryginału to prawie trzy stówki

 

petex nie ma wyglądu. Lepiej dołożyć i kupić orginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś sprawdzone welury zbliżone grubością i materiałem do ori tak by nie był ten taki nitkowaty ostry materiał? bo muszę jakieś zamówić miałem z allegro takie za 70/80 zł i po półtorej  roku od kierowcy się przedziurawił już trochę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników gumowych dywaników Geyer & Hosaja  - sprawdzają się Wam? Nie zużyły się przedwcześnie?
Myślę je właśnie nabyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je od jakiegoś miesiąca. Dopasowane dobrze, mi się podobają, ale śmierdziały okrutnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam petexy i dużo moich znajomych dopasowane idealnie nie śmierdzą i są trwałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2017 o 18:30, adrian_pt napisał:

Mam je od jakiegoś miesiąca. Dopasowane dobrze, mi się podobają, ale śmierdziały okrutnie...

Właśnie dotarły do mnie Geyer & Hosaja i powiem szczerze, że są prawie bezwonne. Może to kwestia partii?

edit. jednak nie są bezwonne. 
Wziąłem je na noc do domu i w dużym pomieszczeniu zapach jakoś się rozszedł. W aucie niestety je czuć, ale nie jakoś strasznie.

Edytowane przez jolley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Moje spędziły noc na balkonie a i tak przez tydzień w aucie ryj wykręcało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...