Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dywaniki - PETEX, SCHONEK czy oryginalne z ASO


J.a.r.o.D

Rekomendowane odpowiedzi

A jak spasowanie ? Na zdjęciach wyglądają średnio spasowane, ale podoba mi się wysoki rant i wygląd. Ja bym celował z te co dałem albo geyery.

Miałem takie dywaniki w pasku b5, faktycznie miały wysoki rant, ogólnie też spoko, dość grube, aczkolwiek nie wiem jak w audi, ale w vw miałem problem ze spasowaniem przy fotelu kierowcy oraz musiałem je docinać delikatnie ponieważ gdy chciałem podsunąć fotel to się podwijały. Ale ogólnie na plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie ktoś przerabiał tego producenta ? dywaniki wyglądają bardzo ładnie w porównaniu np do Patexów które jak dla mnie wyglądają słabo.

Szukałem oryginalnych i trafiłem przez przypadek na taki oto produkt cena ok 80-90zł

1.JPG2.jpg300_300_productGfx_004c4bbd585151c7caa2a

kupiłem i jestem zadowolony - ładnie pasują, jedyny minus to śmrud przez weekend je zostawiłem w garażu bo w aucie nie szło wytrzymać a później lekko jeszcze czuć było gume (jakoś przez tydzień) ale dało się wytrzymać. Jeszcze mnie jedno ciekawy jak będzie z wodą jak już śnieg spadnie i zacznie się chodzenie w butach typu trekkingowych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak co oryginalne oem to naprawde robia robote cena ok 275,00 ale nie smierdza a jakosc pierwsza klasa.

Ja kupiłem w zeszłym roku na akcji zima w ASO za 170 kpl przód + tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś ile kosztują w ASO dywaniki welurowe P + T?

Nie wiem jak do A4, ale ostatnio babeczka przede mną stała w kolejce w dziale części i pytała o dywaniki dla syna do A6 - 300zł przód, 250zł tył... :kwasny: Możliwe to? oO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumowe P + T do A4 B7 kosztują niecałe 200zł w serwisie (Szewczyk Auto na Radzymińskiej w Warszawie)... O welury zapomniałem zapytać niestety...

Ale bardzo bym się zdziwił gdyby była aż taka różnica... :/

Jeszcze jedno pytanko - u siebie w B7 mam ori dywaniki welur fabryczne i pod spodem są gumowe (guma w takie kuleczki).

Mam propozycję kupna ori dywaników welurowych jednak są one pod spodem takie szorstkie/rzepowate...

Obstawiam że są różne rodzaje (premium, standard itp.).

Nie chcę się naciąć bo kiedyś w Skodzie też miałem z gumą pod spodem i były extra - super się prały, czyściły itp. Później kupiłem też ori w serwisie z tym że właśnie szorstkie pod spodem i okazały się totalnym bublem... Mechaciły się i nie dało się ich doczyścić, a po praniu nadawały się do wyrzucenia...

Nie wiem jak to jest w przypadku Audi więc może ktoś miał z tym styczność i podpowie mi o co chodzi...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio na znanym portalu dywaniki. Jest na nich logo petex więc może nie chińskie. Nic nie śmierdzi, jestem zadowolony. Spinki w zestawie, trzeba było tylko zamontować. Koszt 120 z przesyłką za przód i tył.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem gayer i śmierdzą już ponad miesiąc , chyba wrócę do rezerw plast a te założę jak się wypachną do lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do was pytanko ! :) Chodzi mi o dywaniki ale nie gumowe tylko welurowe o kolorze swing ::) Może ktoś kupował dywaniki pod ten kolor wnętrza ? Szukałem coś tam ale mi się wydaje że nie pasują do końca i ta jakość ;/

Może ktoś juz zakupił i może sie pochwalić ? :) Będę wdzięczny ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do was pytanko ! :) Chodzi mi o dywaniki ale nie gumowe tylko welurowe o kolorze swing : :) Może ktoś kupował dywaniki pod ten kolor wnętrza ? Szukałem coś tam ale mi się wydaje że nie pasują do końca i ta jakość ;/

Może ktoś juz zakupił i może sie pochwalić ? :) Będę wdzięczny ! :)

Ja kupilem gdy bralem gumowe, uznalem ze na wiosne zrobie podmianke. Nie wkladalem ich jeszcze i leza w piwnicy ale moim zdaniem wykonane sa bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poczytałem sobie o dywanikach posty powyżej i nie znalazłem nic o kolorach dywaników. Dostępne są beżowe, szare i czarne. Co ciekawe chwalicie or. uważam, że są krótkie szczególnie kierowcy. Wytrzymałość zależy od przebiegu np. rocznego. Jak kto robi 100kkm rocznie to rok i może być po dywanikach szczególnie kierowcy. Czy wszyscy używacie czarnych dywaników czy to guma czy welur niezależnie? Moja b6 wnętrze ma w tonacji szarej,tylko panel radia i klimy jest w kolorze czarnym. Dywaniki welurowe mam or. szare. Natomiast gumowe firmy schonek używam ich pięć lat i się poprzecierał tylko dywan kierowcy. Jak długo służył? przejechałem około 150kkm. Schonek fajnie dopasowany dłuższy dywanik kierowcy kolor szary. Pozostałe dywaniki jak nówki. Petex bym kupił nie robi szarych tylko czarne. Odnośnie dywaników gumowych to kwestia estetyki i własnego gustu. Ponadto wydając na zakup auta 20-30tyś dla mnie nie jest ważne czy dywanik będzie za 100czy 200zeta ma mi się podobać i już. Większość z was jest na pewno podobnego zdania. Dodam, że dywaniki welurowe używam w okresie czerwiec-sierpień max wrzesień. Mam problem kupił bym sprawdzone schonek lub petex tylko ten drugi nie robi szarych a schonek ma szare ale nie ma na żadnych aukcjach gdzie ich mogę kupić? Gdzie ich szukać dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marvel ale z jakiej firmy kupiłeś? I maja podobny kolor do tegos swing ?

Petexy, jak chcesz to moge Ci zjecia podeslac jak leza w piwnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, podeślij foto :) Ale pasuja do tego horego koloru swing ? Bo jak patrzyłem z petexa to sa one takie jasno beżowe a swing to taki szary?:D sam nie wiem :/

Emial [email protected]

Edytowane przez tipmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, podeślij foto :) Ale pasuja do tego horego koloru swing ? Bo jak patrzyłem z petexa to sa one takie jasno beżowe a swing to taki szary? :D sam nie wiem :/

Emial [email protected]

Patex nie robi beżowych tylko czarne. Nie wiem co masz do koloru swing? nie jestem pewien czy to szary, a beżowe to inny kolor inaczej coś kawa z mlekiem. Moja b6 wnętrze ma szare i dywaników gumowych jakoś nie widzę czarnych w mojej b6. Org. welurowe mam szare i puki co jeszcze gumowe są szare firmy schonek. Org. w serwisie także czarne ale za większą kasę. Ponadto jeszcze jest firmy Doma, Forgum i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do tego koloru :D ale trudno co kolwiek znaleźć pod ten kolor. Szukam dywanikow welurowych i widzialem tylko czarne i takie bezowe z petexa, dlatego napisalem koledze zeby podeslal foto jakigo one sa koloru i czy pasuja do tego wnętrza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś ile kosztują w ASO dywaniki welurowe P + T?

Ori welurowe w kolorze swing na przód 230zł plus tył 145zł.Z racji, że ciężko jest dobrać nie ori pod wnętrze swing, chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zakup chociaż przodu w oryginale. Tył zazwyczaj jest w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miał ktoś do czynienia z tym produktem ? :) Bo się zastanawiam.

http://allegro.pl/dywaniki-welurowe-petex-audi-a4-b6-b7-8e-00-07-i5411001971.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...