Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dywaniki - PETEX, SCHONEK czy oryginalne z ASO


J.a.r.o.D

Rekomendowane odpowiedzi

Oryginały też śmierdzą ale pozbywa się w nich zapachu.
Jak macie kogoś w de w serwisie to możecie się zapytać.


Poza tym wystarczy trochę na dworze wywietrzyć i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miał ktoś do czynienia z tym produktem ? :) Bo się zastanawiam.

http://allegro.pl/dywaniki-welurowe-petex-audi-a4-b6-b7-8e-00-07-i5411001971.html

podłączam się pod pytanie kolegi :)

ktoś miał styczność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez komentarza chłopie... Czytałeś w ogóle ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że w temacie DYWANIKÓW są wymienieni dwaj producenci zamienników, nie oznacza że nie mogę spytać o porównanie innej firmy z oryginałem...

tylko błagam Cię CHŁOPIE nitroo, nie pisz już nic (nie nabijaj postów- zawsze Cię wszędzie pełno) i nie rób bałaganu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, Twój poprzednik zapytał o dywaniki Petexa w temacie o... uważaj - Petexie, a Ty powielasz jego pytanie o opinię, więc odnoszę Cię do poczytania tematu. I nie pisz mi tu o nabijaniu postów, bo bredzisz i błądzisz. Bałagan robisz Ty swoimi durnymi pytaniami. Najpierw posiądź moją wiedzę, a później wchodź ze mną w polemikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wypisać dywaniki welurowe z ETKI (generalnie chodzi o kolor soul - szaro-czarne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miał ktoś do czynienia z tym produktem ? :) Bo się zastanawiam.

http://allegro.pl/dywaniki-welurowe-petex-audi-a4-b6-b7-8e-00-07-i5411001971.html

wg mnie od strony kierowcy trochę za krótkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest gdzieś możliwość kupienia tylko jednego dywanika kierowcy?

Pozostałe 3 mam w idealnym stanie a kierowcy dobity.

Nie chce wymieniać wszystkich.

Widziałem na allegro że jeszcze można dostać po 2 sztuki komplety.

http://allegro.pl/audi-a4-b7-2004-2008-dywaniki-welurowe-na-przod-i5218292101.html

Znacie może jakieś firmy które sprzedają jeden dywaniki kierowcy dedykowany do a4 b7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś ile kosztują w ASO dywaniki welurowe P + T?

Dzisiaj dostałem wycenę z ASO we Wrocku.

8E0 864 450 D 9AM zestaw dywaników soul (czern) - tył - 179,67 zł

8E1 863 691 D 9AM zestaw dywaników soul (czern) - przód - 286,99 zł

Są to ceny NETTO. Komplet z VAT wychodzi 573,99 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Getem:

8E1863691D9AM FUSSMATTE 253.54 zł (NETTO) 311.85 zł (BRUTTO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Przeźmierowie 230zł przód i 145zł tył za kolor swing. Są to ceny brutto. Może ten kolor swing jest tańszy? A może zależy od terminu zakupu (luty 2016). We Wrocku nieźle zdzierają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak co oryginalne oem to naprawde robia robote cena ok 275,00 ale nie smierdza a jakosc pierwsza klasa.

Ja kupiłem w zeszłym roku na akcji zima w ASO za 170 kpl przód + tył

To tanio ja przed chwilą dzwoniłem do Aso w Opolu, dywaniki gumowe przód 168zł, tył 127zł,

Edytowane przez hejneken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wypisać dywaniki welurowe z ETKI (generalnie chodzi o kolor soul - szaro-czarne)

Kolego, to co znalazłem dla koloru soul

Przod - 8E1863691D9AM

Tył - 8E0864450D9AM

----edit

Sorki dopiero zauważyłem że Radek Śnieżek już wrzucił numery.

Edytowane przez czito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam dobrego doświadczenia jeśli chodzi o trwałość dywaników gumowych ori. Jakiś czas temu kupiłem je w promocji w ASO za jakieś chyba 199zł komplet.

Wygląd, dopasowanie, brak przykrego zapachu (tylko trochę na początku) ok, natomiast już po pierwszym sezonie zimowym (na lato zakładam welury) zauważyłem na dywaniku kierowcy dość spore ubytki gumy w miejscu opierania pięty nogi na pedale gazu i nie były to przetarcia tylko normalnie takie prawie wyrwy. Wcześniej miałem kilka razy PETEX-y i oczywiście pod względem spasowania, wyglądu i jakości estetycznej gumy jak i zapachu gumy cały czas w sumie utrzymującego się nie umywają się do ori ale przez długi czas eksploatacji oczywiście jakieś przetarcia były na dywaniku kierowcy ale nie wyszczerbienia. PETEX-y mają gumę mniej estetyczną w wyglądzie i moim zdaniem twardszą w porównaniu do ori, ori guma jest przyjemniejsza ale miętsza i mająca tendencję do takich wyszczerbień.

Do drugiego samochodu który mam na wyjazdy na budowy postanowiłem zamontować na cały sezon gumowe i zwróciłem uwagę na ważną rzecz moim zdaniem zimą (czego nie mają ani PETEX-y ani ori) czyli wysokość rantów dywaników, chodzi o nie przelewanie się wody z roztapianego śniegu. I znalazłem takie na Allegro:

http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-01-07-dywaniki-korytka-gumowe-i5099258417.html

Powiem tak: spasowanie, wygląd w porównaniu do ori gorsze ale jeśli chodzi o wygląd do PETEX-ów to mogą konkurować, no i ta wysokość rantów zimą jest bezcenna a jeśli chodzi o trwałość to naprawdę przyzwoicie się trzymają w porównaniu do ori a są naprawdę mocno eksploatowane bo przez cały rok a nie przez sezon zimowy i to przynajmniej na dywaniku kierowcy często przez długi czas sporo piachu, żwiru a i cementu na nogach się wnosi i długo z tym jeżdżę bo rzadko w nim sprzątam przyznam szczerze a zwłaszcza już zimą. Wygląd o wiele lepszy na żywo niż na zdjęciach w necie.

Edytowane przez arczi_a4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zakupiłem te gumowe głębsze na zimę. Trochę z montażem stoperów schodzi.Nic nie czuć jeśli chodzi o zapach bardzo dobrze dopasowane wysokie ranty się przydają. Więcej się nie wypowiem bo to pierwsza zima audi i dywaników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam te dywaniki kupiłem je do b6 i a3 i jestem zadowolony. Bardzo ładnie się prezentują i do tego są wytrzymałe :) zakupiłem je u kolegi z forum

http://allegro.pl/dywaniki-gumowe-audi-a4-b6-a4-b7-g-h-pfi-i5686011377.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam z Petexa i są dobrze dopasowane i nie są takie cienkie jak te tanie gówno z allegro 
Cena do jakości na +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...