Skocz do zawartości
IGNOROWANY

felgi 17 stki


eMDe 1

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

planuję zakup felg 17 stek i opon 225/45/17 , ale mimo ze czytalem na forum i pytałem wujka google to ciągle nie udało mi sie ustalić dokładnych rozmiarów felgi ktora bedzie odpowiednia do mojej b6 bez zakladania dystansow itp po prostu zalożyc kola i jezdzic.... w zwiazku z tym mam kilka pytań i poproszę o odpowiedzi:

1. jakie rozmiary et mają oryginalne felgi do a4b6 jakie przedzialy ( et w rozmiarach) beda idealne do a4b6 przy tych oponach, ktos pisał "cytuję Ideał będzie 35"  http://www.original-felgen.com/audi/a4/b6/ na tej stronce sa wymiary sa 43.45.37,42  (nie wiem jakie mam zawieszenie - raczej s line bo sa listwy s line i na 16 stkach ,ktore teraz mam wydaje sie ze nisko siedzi - moge cos zmierzyc jak trzeba...)

2 szerokość felgi: ktoś napisał: "Zalecana szerokość felgi przy kapciu 225 to 7,5 cala, generalnie 225 wskakuje na felgi 6-8,5 cala" czy jak zaloze 7 cala to wtedy opona bedzie za mało naciagnieta ? za duzo?

3. wyzej pytalem o 7 cala bo podobaja mi sie felgi ktore chyba sa z b8 i maja takie rozmiary: ROZMIAR 7 x 17 ET46 ROZSTAW 5x112 -  OTWÓR CENTRALNY 66.6 mm , Rozmiar 7 x 17 ET34 5x112 - Otwór centralny 57.1 mm , ROZMIAR 7 x 17 ET37 ROZSTAW 5x112 - OTWÓR CENTRALNY 66.6 mm ktore beda lezały najlepiej?

4 otwor centralny ktos napisał : "Tylko upewnij się przy tych ostatnich, że otwór centrujący jest 57,1mm bo przy 66,6mm do B6 musisz włożyć pierścień centrujący" a pytanie moje: co zmienia ten "pierscien centrujacy"? kolo jest duzo ciezsze? gorzej sie obraca? duzo kosztuje? nic nie robi mozna smialo jezdzic?

5 czy te w/w rozmiary lepiej lezalyby na 235/45/17? chociaz wolalbym 225/45/17. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Do szerokości 225/45 zalecane jest 7.5j ale na 7j tez będzie w porzadku
4.Pierścień centrujacy to wydatek rzędu 10zl sztuka. Bez nich kola mogą bic powyzej 120kmph jesli otwór centrujacy jest większy niz piasta (czytaj piasta 57.1 jak w teoim przypadku A felga z a4 b8 66.6mm)
5. 225/45 r17 zdecydowanie.


Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję za odpowiedź. moze ktos zna odpowiedzi na pozostale pytania? najbardziej mi zalezy na 3 pytaniu tzn ktore felgi z wymienionych beda najlepsze, w sensie czy moze beda za waskie? (wiem juz ze sie nadaja jak napisal wyzej kolega Maciek, ale niektorzy pisali ze sa za waskie do b6 i ze ma byc minimum 7.5...)ktore najlepiej beda lezec? przy ktorych nie bede musial kombinowac z dystansami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, eMDe 1 napisał:

5 czy te w/w rozmiary lepiej lezalyby na 235/45/17? chociaz wolalbym 225/45/17. pozdrawiam.

Wolałbyś, ponieważ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugeruje się opiniami z forum, podobno lepszy komfort od 235, ale szczerze to nie wiem dlatego m.in to pytanie.pozdrawiam.

Zawartość dodana 16 minutes later
15 minut temu, eMDe 1 napisał:

sugeruje się opiniami z forum, podobno lepszy komfort od 235, ale szczerze to nie wiem dlatego m.in to pytanie.pozdrawiam.

no i 235 na felge 7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy komfort na szerszej oponie? Pierwsze slysze... Na pewno w koleinach na szerszych gorzej. 235 sobie wybij z glowy na feldze 7j. Dodatkowo spore przeklamanie w stosunku do wyjsciowego rozmiaru 225/45 r17 jesli sie nie myle

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, bo wyjściowy to właśnie 235/45/17, a na 225 są prekłamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, eMDe 1 napisał:

sugeruje się opiniami z forum, podobno lepszy komfort od 235, ale szczerze to nie wiem dlatego m.in to pytanie.pozdrawiam.

Zawartość dodana 16 minutes later

no i 235 na felge 7?

 

jak to możliwe, że 225/45R17 jest bardziej komfortowej od 235/45R17

Zawartość dodana 0 minutes later
3 godziny temu, Maciek Zdanowski napisał:

Lepszy komfort na szerszej oponie? Pierwsze slysze... Na pewno w koleinach na szerszych gorzej. 235 sobie wybij z glowy na feldze 7j. Dodatkowo spore przeklamanie w stosunku do wyjsciowego rozmiaru 225/45 r17 jesli sie nie myle

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

szersza, ale  wyższa, lepsza amortyzacja... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam felgi z A5 7,5 17 ET 28 i opona 225/45 i jest akurat. Kumpel na tej feldze ma oponę 235 i jest lekki balon więc do 235 felga 7 cali trochę wąska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, azure napisał:

 

jak to możliwe, że 225/45R17 jest bardziej komfortowej od 235/45R17

Zawartość dodana 0 minutes later

szersza, ale  wyższa, lepsza amortyzacja... 

wiadomo 235/45/17 taki rozmiar jest na wlepce i ogolnie jestem za wszystkim co bylo zaplanowane przez producenta, ale wlasnie duzo ludzi pisalo ze 225 lepiej sie zachowuje wlasnie np na wspomnianych koleinach i ze podobno tez lepiej wchodzi w zakrety na wezszej oponce i wlasnie stad te okreslenie komfortowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koleinie zapewne mniej będzie ciągnąć, ale poza tym nie wierzę, żeby 225 była bardziej komfortowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu felgi to raczej nie pchalbym sie w rozmiar 7 na 235/45/17 i nie wiem nawet jak to by wygladalo na 225, moze ktos zakladal te 7 mki? bardzo mi sie podoba ten wzor: https://www.olx.pl/oferta/felgi-audi-q3-a4-a6-a8-oryginalne-7-x-17-et34-allroad-CID5-IDccDcJ.html#af1d291d07

tylko wlasnie sie zastanawiam czy to dobrze bedzie wygladalo, czy dobre et? czy dac sobie spokoj i poszukac szerszych felg a moze i opon

Zawartość dodana 0 minutes later
2 minuty temu, azure napisał:

W koleinie zapewne mniej będzie ciągnąć, ale poza tym nie wierzę, żeby 225 była bardziej komfortowa.

rozumiem ze masz 235? a felgi ? oryginalne? mozesz rozmiary podac? i czy masz jakies dystanse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ori s-line:

W74fiEIAYIocXLT3T7hqnN1dKykssK5HykWbABSt

Chyba 7.5", nie pamietam ile one maja szerokosci.

Edytowane przez azure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie leza, no i jak bym chcial osiagnac podobny efekt...tylko potrzebuje znac rozmiary zeby pozniej lipy nie bylo. PLEASE HELP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem, tu wszystko jest:

FIcMlFciHeX8GMs3-hRU7Z8bvwWMBLDNMQWXrqjj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to sa napewno te Twoje? i leza na 235/45/17 bez dystansow i nic nie ociera itp?

to te z http://www.original-felgen.com/8e0601025ac1h7.html  z tej stronki co wyzej wkleilem

Edytowane przez eMDe 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz komfortu to wrzuć 215/50/17 , to idealny zamiennik 235/45/17.

Mam i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nu siebie taki wzór felg, szukałem długo w dobrej cenie i powiem że pierwszy raz widzę z tym ET i one mają otwór centrujący 66,6 chyba że mają pierścienie centrujące. Tak wyglądają u mnie 7.5 17 ET28 opona 225/45

x500-DSC_0481.JPG

Edytowane przez Rob@k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...