Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Jak i czym poprawić przepływ przez nagrzewnicę ?


ADAMOS

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź czy nie jest zapowietrzony

Sa tez specjalne preparaty do czyszczenia układu chłodzenia, można wlać go i przepłukać

Lub odkręcić przewody od nagrzewnicy- przy aku- i tylko nagrzewnice przepłukać woda z węza ogrodowego raz w jeden otwór raz w drugi, tylko musi byc spore ciśnienie

Jeśli to nie podziała to nagrzewnica do wymiany :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie jest zapowietrzony

Sa tez specjalne preparaty do czyszczenia układu chłodzenia, można wlać go i przepłukać

Lub odkręcić przewody od nagrzewnicy- przy aku- i tylko nagrzewnice przepłukać woda z węza ogrodowego raz w jeden otwór raz w drugi, tylko musi byc spore ciśnienie

Jeśli to nie podziała to nagrzewnica do wymiany :decayed:

z tym płukaniem i duzym cisnieniem bym uważał

mozesz to zrobic ale uwazaj na nagrzewnice

bywa czasem ze sie rozszczelni

najlepszy sposób to płyn do płukania nagrzewnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem na myśli 5 czy 8 atmosfer :> tylko taki jak w kranie jest po podłączeniu węza :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja płukałem wodą z dodatkiem octu. Efekt :good:

konserwowałes ogórki :decayed:

otóż to,

od razu widać, że znasz tą metodę :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj mechanik płukał mi samą nagrzewnice dwie godziny w obiegu. Nie wiem, jakiego użył środka, ale nic nie pomogło. Jutro zamierzam też skonstruować taki obieg (dwa węże na króćce od nagrzewnicy jeden podłączę do pompki, którą zanurzę w naczyniu, drugi powrót). Do płukania chce użyć octu, jednak nie będę go rozcieńczał wodą. Jeśli to nie pomoże użyje tego http://www.impuls.pl/article/3212_Orkan_Forte.htm . Jak to nie pomoże, będę szukał innych środków. Uważam ze dopóki nagrzewnica nie cieknie i jest przez nią, chociaż minimalny przepływ należy próbować płukać różnymi środkami. Mam nadzieje ze nie będę musiał odszczekać tych słów.

[br]Dopisany: 08 Styczeń 2009, 19:16_________________________________________________Może wy zaproponujecie jeszcze jakieś środki, bo perspektywa wymiany nagrzewnicy mnie przeraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczep nagrzewnice i dmuchnij tam z płuca :> i powiedz czy stawia opór czy bez problemu przechodzi powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co zrobic ,jak nie ma ogrzewania,a woda przeplywa przez nagrzewnice-termostat wymieniony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAMOS mam ten sam problem próbowałem odpowietrzać i nic to nie dało wygląda na to że nagrzewnica jest przytkana.Podczas odpowietrzania przy pracującym silniku i temperaturze 90.C wyciągnąłem za mocno wąż (lewy)od nagrzewnicy i prawie nic nie leciało moim zdaniem powinienem stracić dość sporo płynu bo układ powinien być pod ciśnieniem chyba 1 bara. Jak trochę się ociepli spróbuje ją przedmuchać a widzę to tak zacisnę te dwa węże od nagrzewnicy zdejmę je i nasunę w ich miejsce dwa kawałki węża jeden włoże do pojemnika a w drugi będę dmuchał i tak na przemian zobaczę czy wyleci jakiś syf a myślę że wyleci .Bo jak na mój gust to płyn powinien przepływać bez problemu żeby zapewnić ciągłą dostawę gorącego płynu. :heat: :th: Jak to nie pomoże to już niewiem do mechanika nie jadę bo tylko cwaniakują trudno znależć dobrego fachowca. Poczekam do wiosny :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj mechanik płukał mi samą nagrzewnice dwie godziny w obiegu. Nie wiem, jakiego użył środka, ale nic nie pomogło. Jutro zamierzam też skonstruować taki obieg (dwa węże na króćce od nagrzewnicy jeden podłączę do pompki, którą zanurzę w naczyniu, drugi powrót). Do płukania chce użyć octu, jednak nie będę go rozcieńczał wodą. Jeśli to nie pomoże użyje tego http://www.impuls.pl/article/3212_Orkan_Forte.htm . Jak to nie pomoże, będę szukał innych środków. Uważam ze dopóki nagrzewnica nie cieknie i jest przez nią, chociaż minimalny przepływ należy próbować płukać różnymi środkami. Mam nadzieje ze nie będę musiał odszczekać tych słów.

[br]Dopisany: 08 Styczeń 2009, 19:16_________________________________________________Może wy zaproponujecie jeszcze jakieś środki, bo perspektywa wymiany nagrzewnicy mnie przeraża.

ja AEB płukałem bardzo mocnym srodkiem i nie pomogło

postawiłem auto na stromej górce i gazowałem przez kilka minut na wiekszych obrotach ale efektu nie było takiego jakbym chciał leciało ciepłe ale nie gorące.dopiero po kilku dniach normalnej jazdy cos sie odblokowało i dawało gorącym powietrzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czym mogę usunąć zator z nagrzewnicy powstały w wyniku zastosowania http://www.valvoline.pl/RadiatorStopLeak_index.html. Probowałem juz preparatem http://www.valvoline.pl/RadiatorFlush_index.html- nie pomogło.[br]Dopisany: 10 Styczeń 2009, 14:19_________________________________________________Znalazłem jeszcze coś takiego http://www.impuls.pl/article/3221_Alusmok.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez dwa dni miałem nagrzewnice zalana mieszanina octu i kwasku cytrynowego. Następnie zmontowałem obieg z użyciem zewnętrznej pompy i węży ogrodowych. Na końcu wylotu pończocha, aby pompa nie zasysała ponownie brudu. Do płukania używałem środków rożnych firm: Prestone, Valvoline, K2. Pompa pracowała 15 min i 30 min odpoczynku. Co 12 godzin zmieniałem środek na inny i przepinałem węże. Płukanie za pomocą pompy trwało 4 dni, az w pończosze pojawiało sie juz nie wiele. Jak wcześniej pisałem miałem użyć innych preparatów, ale obawiałem się reakcji z aluminium.[br]Dopisany: 10 Styczeń 2009, 22:56_________________________________________________Pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długa walka ale rezultat najwazniejszy

:good:

teraz spr czy nie masz ubytki płynu i czy nie cieknie z nagrzewnicy tak na wszelki wypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...