Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o analize geometri/zbieżności kół


szyman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem po wymianie kompletnego zawieszenia skv oraz po ustawieniu zbieżności . Prosił bym znawców od geometri o analizę wydruku. Jest parę rzeczy które nie pokrywają się z wartościami danych pomiarowych a pomiarem wyjściowym (końcowym). Głownie chodzi o zbieżność jednostronną tylnej  i przedniej osi, są wychylenia poza normę dopuszczalną. Rozmawiając z mechanikiem dostałem informację że w b5 tyłu się nie ustawia a przednią oś dostosowuje się do tylnej i jeżeli tylna oś jest lekko przestawiona to zbieżność jednostronna na przedniej osi będzie wychodzić poza normę dopuszczalną. Patrząc natomiast na zbieżność całkowita mieści się w zakresie. Ogólnie auto wydaję się że prowadzi się OK. Nie ściąga, kierownica jest prosto ustawiona. Przy prędkości 120 km puściłem kierownice ( wolna przestrzeń dawny pas startowy) i audiczka trzymała się stabilnie. Jestem przed zmianą na nowe opony i niechciał bym żeby za jakiś czas nic z bieżnika nie zostało. Drugie pytanie to dlaczego ta tylna oś ma tą zbieżność po za dane dopuszczalne. Autem jeżdżę 10 lat żadnego poważnego dzwona nie miała. JAk wy to koledzy widzicie. Jest sens poprawiać czy zostawić tak jak jest?   Jeżeli jest to nie odpowiedni dział to prosił bym moderatora o przeniesienie do właściwego. Dziekuję

geo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podłącze się do tematu żeby nie zakładać nowego.Również jestem po wymianie kompletu wahaczy skv,ustawieniu zbieżności ale mam wrażenie że coś jest nie tak.Może ktoś się wypowie w tym temacie.Audi quattro.
0a2c2a630a35c13cd194dd0b0aa1564a.jpg

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...