Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy w wyborze samochodu ....


_Andrzej_

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed wyborem zmiany samochodu i tutaj mam prośbę do Was o pomoc. Wiem że nikt za mnie decyzji nie podejmie, ale chociaż chciałbym od was usłyszeć za i przeciw, może to mi pomoże się ukierunkować. Mam doświadczenie tylko na Audi A4 B6 kombi V6 Diesel 180hp quattro, także niewiele tego. Nie siedziałem nawet w innym modelu i mało wiem na tematy takie jak, ile jest miejsca w środku, jaki silnik i tym podobne.

Mam dwa wybory (auta są mniej więcej podobnie cenowo, także tutaj nie ma różnicy - zaznaczam że jedno mi się podoba i drugie; jakby było mnie stać kupiłbym dwa i nie zawracał d..y ;)):

 

1 AUDI S4 kombi         V6        benzyna         333hp         2012rok           około 150tys przebiegu

2 AUDI RS6 C6           V10       benzyna         580hp          2008rok          około 150 tys przebiegu

 

Proszę o wszelkie za i przeciw. Z góry dziękować 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyczerpujacych odpowiedziach, wybor padl na S4. Fotki wkrotce. 

Jest to model 2012 po lifcie. czy ktos podeslalby linka gdzie mozna kupic czarnego grila do tego modelu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym się sugerowałeś przy wyborze? czemu akurat s4? 

pozdrawiam i gratuluję auta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na razie A4 B6 i stwierdziłem, że stopniowo będę podnosił próg. Nie miałem nigdy styczności z RS6, nie wiem jak wyglądają ceny przeglądów, części itp. Dlatego wybór padł na S4. Pojeźdźę, zobaczę jak wygląda cenowo utrzymanie takiego auta, jeżeli będę dawał radę, to sobie poprzeczkę podniosę na RS6. Nie chciałbym rzucać się na głęboką wodę (co wielu robi) i potem wychodzą jaja, że albo opony kupują używane, albo olej się leje jakiś tani, gaz montuje, aby taniej wychodziło.....  Ogólnie jestem przeciwnikiem montowania gazu. Chcę mieć auto na które mnie stać. Sama sztuka kupienia, nie jest sztuką, ale sztuką jest, aby auto było dobrze utrzymane. Dlatego wybór padł na S4 :) Się napisałem ;) 

 

Po Audi A4 B6 180 hp, wskoczy Audi S4 B8 333hp - będę i tak zadowolony :)

 

Edytowane przez _Andrzej_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2017 o 18:25, _Andrzej_ napisał:

Jeżdżę na razie A4 B6 i stwierdziłem, że stopniowo będę podnosił próg. Nie miałem nigdy styczności z RS6, nie wiem jak wyglądają ceny przeglądów, części itp. Dlatego wybór padł na S4. Pojeźdźę, zobaczę jak wygląda cenowo utrzymanie takiego auta, jeżeli będę dawał radę, to sobie poprzeczkę podniosę na RS6. Nie chciałbym rzucać się na głęboką wodę (co wielu robi) i potem wychodzą jaja, że albo opony kupują używane, albo olej się leje jakiś tani, gaz montuje, aby taniej wychodziło.....  Ogólnie jestem przeciwnikiem montowania gazu. Chcę mieć auto na które mnie stać. Sama sztuka kupienia, nie jest sztuką, ale sztuką jest, aby auto było dobrze utrzymane. Dlatego wybór padł na S4 :) Się napisałem ;) 

 

Po Audi A4 B6 180 hp, wskoczy Audi S4 B8 333hp - będę i tak zadowolony :)

 

2012r s4 to masz dobrze płatną pracę czy może leasing? czy to i to?? sory, że pytam młody jestem i ciekawy;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27/03/2017 o 22:35, ffi napisał:

2012r s4 to masz dobrze płatną pracę czy może leasing? czy to i to?? sory, że pytam młody jestem i ciekawy;) 

Powiedzmy ze oszczedzalem ;)

No ok, auto jest. Zastanawiam sie nad felgami. Sa 18`` teraz. Mysle nad kupnem 19`` na lato,  a 18`` zostawic na zime. Co myslicie? Jezeli wstawie 19`` to oponki 245/40 ? 

 

Fotka troche nie bardz, ale wstawie lepsze niedlugo :) 

 

 

20170328_195321.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna. Zrób ładniejsze fotki i opisz ślicznotkę w odpowiednim dziale. pozdrawiam.

Dnia 28 marca 2017 o 00:35, ffi napisał:

2012r s4 to masz dobrze płatną pracę czy może leasing? czy to i to?? sory, że pytam młody jestem i ciekawy;) 

Leasing nie oznacza, że ma się kiepsko płatną pracę.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2017 o 00:35, ffi napisał:

2012r s4 to masz dobrze płatną pracę czy może leasing? czy to i to?? sory, że pytam młody jestem i ciekawy;) 

Pomimo dobrych zarobków ludzie jak i firmy biorą leasing, ponieważ ma on plusy dla kogoś kto prowadzi działalność gospodarczą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pezex napisał:

Pomimo dobrych zarobków ludzie jak i firmy biorą leasing, ponieważ ma on plusy dla kogoś kto prowadzi działalność gospodarczą ;)

 

3 godziny temu, Kosmita napisał:

Ładna. Zrób ładniejsze fotki i opisz ślicznotkę w odpowiednim dziale. pozdrawiam.

Leasing nie oznacza, że ma się kiepsko płatną pracę.. 

wiem wiem, może źle to zabrzmiało. Oczywiście założyłem sobie z góry, że osoba, która kupiła takie auto nie ma kiepsko płatnej pracy,  więc tylko zapytałem czy może praca(czyt. zaoszczędziłem i kupiłem za swoje) czy może leasing.. ;) 

Ja osobiście zaoszczędziłem dzięki pracy i chciałbym się dowiedzieć właśnie jakie są plusy leasing'u bo nigdy sam się nie zagłebiałem w to. Ile się płaci co miesiac, czy to jest lepsze niz kupic auto za swoje, czy mozna pozniej latwo sprzedac /zwrocic auto?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ffi napisał:

Ja osobiście zaoszczędziłem dzięki pracy i chciałbym się dowiedzieć właśnie jakie są plusy leasing'u bo nigdy sam się nie zagłebiałem w to. Ile się płaci co miesiac, czy to jest lepsze niz kupic auto za swoje, czy mozna pozniej latwo sprzedac /zwrocic auto?

Tak wlasnie, zarobione- zaoszczedzone i kupione, bez zadnego leasingu - takze w tej kwestii nie pomoge ;)

Dzieki @jedrekx za odpowiedz. Nie wiem czy na 19`` nie bedzie to za twarde i czy dobrze to zniesie nasze drogi ....

@Kosmita - tak walsnie zrobie. Tutaj tylko  pare luznych pytan ;)

 

Edytowane przez _Andrzej_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem 3 lata na takich laczkach w a5, w a6 mam 20" i 255/35/20.. dobrze się jeździ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witanko, 

Słuchajcie, mam taki panel na MMI. I nie wiem jak wejść w ukryte menu, czy w ogóle jest ??? Może ktoś coś pomóc? 

 

Zdjęcie zapożyczone z internetu.

 

I nie wiem jaka to navigacja jest, w opisie mam coś takiego:

HN+_EU_AU3G_PO513

 

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

 

 

45-2012-audi-a4-allroad-quattro-fd.jpg

Edytowane przez _Andrzej_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukryte menu trzeba najpierw odblokować vcdsem. wystarczy poszukać na forum.. wszystko jest opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...