Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prawo jazdy kat. C i C+E


rafal9119

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. uzbierałem troche kasy i zastanawiam sie czy nie zrobić sobie prawka na C i C+e.      co o tym myślicie . warto???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto jeśli nie będziesz z tych uprawnień korzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego świadectwo kwalifikacji, komplet badań, karta kierowcy to kolejna kasa. Ogólnie na rynku brakuje kierowców jak trafisz na dobrą firmę to ok. Dużo zależy też gdzie chcesz jeździć na międzynarodowke czy polska a może w kolo komina od tego zależy wysokość wypłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawko nie wiem w tej chwili ile plus uprawnienia (8000-10000zł) to trzeba być zdecydowanym żeby jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno jak bym zrobił prawko to bym jeżdził bo lubie i dlatego zrodził sie ten pomysł.  jeżdził bym po polsce bo mam rodzinę i nie zabardzo mi sie uśmiecha walić po europie chyba że po 40stce.

Świadectwo kwalfikacji jest potrzebne w PL? bo na początek przyjął bym sie do paszarni na beczkę tam tez sa nawet dobre zarobki prawie 4 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po  kraju bym nie chciał. wg mnie to patologia. wole na zachód. kwalifikacja potrzebna 2,5k około. całosc jakies 8k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś ogarniety w tych sprawach który by napisał dokładnie co i za ile potrzebuje by usiąść za kółko?  muszę  sobie przeliczyć.

bo zrobić prawko to koszt rzędu 4-5 k 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjmując ze 3 egzaminy sie zda na strzał lub dwa  to około 8 Tys .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 k to troche duzo . teraz mam 5k to akurat na prawko z badaniami ,psychotesty i egzamin pojdzie i musiał bym dolejne 6 miesiecy dymać na dachach by uzbierać 5 k 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze ze placisz 300zł za psychotesty i lekarza do profilu kierowcy,a pozniej znowu za to samo koleje 300 do kwalifikacji.Ja tyle placilem rok temu , ale byla podwyzka za lekarza chyba do 200

Zawartość dodana 3 minutes later

nie musisz od razu miec tyle kasy. robisz lekarza , psychotesty , profil kierowcy i kurs , egzamin a pozniej dopiero kwalifikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzbierasz zrobisz i jeszcze znaleźć kogoś kto Ci zaufa i powierzy samochód i ładunki które nie kosztują kilka tys ..... początki są bardzo trudne potem to już z górki ....  i co 5 lat badania, szkolenie okresowe, psychotesty  żeby mieć aktualne prawko .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawko  na C+E to nie jest na wóz konny, od razu usiąść i jeździć nie możesz.

Do tego świadectwo kwalifikacji na przewóz rzeczy więc musi kosztować.

A potem jeszcze znaleźć pracodawcę co weźmie na przeszkolenie zielonego świeżaka bez praktyki.

Jak nie masz kasy na wszystko od razu to nic nie stoi na przeszkodzie, najwyżej dłużej to potrwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to chodzi że prace bym miał tylko musze do konca maja wszystko porobić a raczej sie nie da .

Zawartość dodana 0 minutes later

a o te kwalfikacje to gdzie sie startuje?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do świerzaka to biorą teraz bo nie ma kto jeździć i wolą młodego przedszkolic nic auto ma stać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Ośrodkach szkolenia ..... 2 miesiące to może kiedyś i się dało gdzie sie chodziło 5 dni na kurs i dostawało kwitek odbycia szkolenia ..... a teraz cos chyba ponad 200 godzin i egzamin przed komisja .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...