Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne zużycie tarcz ATE


krisst88

Rekomendowane odpowiedzi

288-ki ori fabryczne z pierwszego montażu, swego czasu, dawno temu, się pogięły , bo nie wytrzymały obciążenia termicznego :P

Auto było świeżo po chipsie, traska z Mazur w pięć osób i średnie spalanie z niej to 10, 8 l/100km :decayed::P

No ale takiego hard koru już więcej nie było, zazwyczaj mieściła się w 10 , a zaraz po tamtej jeździe hample zostały zmienione na 312/ 255.

Od tamtego czasu spokój z hamulcami, dają radę :)

Piszę to po to by uzmysłowić, że nawet dobrze zamontowane, ori tarcze potrafią się pogiąć i to bez wjeżdżania w kałuże :P:hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam AVB po chipie

i mam 280mm tarcze katuje je nie miłosiernie i jakoś mi nie biją a uwierz mi że przy hamowaniach z przy bardzo dużych prędkościach robią się aż fioletowe

uwierz mi że prędzej pokrzywisz tarczę na myjni lub przejeżdżając przez jakąś głęboką wodę po ostrej jeździe

bo wjeżdżając w kałuże na ulicy przy jeździe z pewna prędkością nigdy woda nie poleci ci na tarcze tylko opona rozpryśnie ją na boki

 

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba mało auta katowałeś, pokrzywienie dobrych tarcz podczas debilnej jazdy ulicznej albo na trakcdayu nie jest specjalnie trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 9.05.2017 o 23:26, wyzyk83 napisał:

ja mam AVB po chipie

i mam 280mm tarcze katuje je nie miłosiernie i jakoś mi nie biją a uwierz mi że przy hamowaniach z przy bardzo dużych prędkościach robią się aż fioletowe

uwierz mi że prędzej pokrzywisz tarczę na myjni lub przejeżdżając przez jakąś głęboką wodę po ostrej jeździe

bo wjeżdżając w kałuże na ulicy przy jeździe z pewna prędkością nigdy woda nie poleci ci na tarcze tylko opona rozpryśnie ją na boki

 

Większość ludzisk robi chipa dla cyferek, z których potem nie korzysta :D

Postaraj się zrobić trasę tak by Ci spalanie wyszło ponad 10 litrów , to się dowiesz jak trzeba intensywnie korzystać z pedałów przyspieszenia i hamulca ( średnia prędkość z trzystukilometrowej trasy ponad 100km/h jadąc normalnymi drogami jedno jezdniowymi za dnia , autem obciążonym na maxa ):P

Tylko uważaj bo dzisiaj to nie są przelewki i można do domciu wrócić bez prawa jazdy :grin:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...