Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S-tronic szarpanie przy ruszaniu


Kosmita

Rekomendowane odpowiedzi

No i niestety dla potomnych kolejny z mniej fajnych tematów o b9 muszę założyć. @Kolkov może potwierdzić ponieważ odczuł to razem ze mną gdy wracaliśmy z Bukowiny. Po trasie, jak skrzynia złapie temperature zaczyna się szarpanie przy ruszaniu. Wiadomo, że s-tronici ogólnie nie są zbyt płynne i łagodne ale ciut zaczęło już przesadzać w tym szarpaniu. Mianowicie samochód tak wysprzęgla, że robi efekt żabki (jak przy manualu dasz za mało gazu i za szybko puścisz sprzęgło). Prawie gaśnie tak się dusi. Dodatkowo - na razie jeden taki przypadek - automat odmówił posłuszeństwa.. joistick na d, n lub r i... nic. Elektronika nie przestawia, skrzynia wciąż na P.. całe szczęście pomogło uruchomienie samochodu jeszcze raz. Oddałem samochód do serwisu i zobaczymy co powiedzą.. ktoś miał podobny przypadek?

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tu nie wymyślą. Mogą spróbować zaktualizować soft czy zrobić nastawy podstawowe.

Ale skończy się pewnie na wymianie mechatroniki :o

Jaki przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 tysięcy km. No dzwonili z serwisu. Nic nie wykryli jeśli chodzi o błędy w skrzyni. Mechanik zapewniał, że mechanicznie jest wszystko ok. I tak jak pisałeś zrobili nastawy podstawowe i mam zobaczyć jak teraz będzie..

jeździłem teraz nówką b9 (1500 km) z s-tronic w dieslu i skrzynia nawet na zimnym chodzi płynniej. Więc jednak coś jest na rzeczy..

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiłeś to im? pokazałeś? niech się przejadą Twoją i porównają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam w ogóle szkoda gadać.. Mały offtopik ale zgłaszałem szarpiącego s-tronica, pierdzący środkowy głośnik banga i rezonujące drzwi pasażera.. Drugi raz samochód w serwisie. Oddali i wszystko tak samo.. No ręce opadają. Nic nie zrobili. Aż mi się nie chce już tam jeździć i znów go zostawiać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, komoornik napisał:

Połczyńska? Radzymińska?

Wolica. Ale wszędzie jest tak samo. Najlepiej wmówić, że wszystko jest ok, a klient przesadza.. No nic. Jak znajdę chwilę czasu to zapewne znów go zostawię. 

Powiedzieli, że jak będzie coś nie tak to żebym znów przywiózł samochód tylko że mi się już nie chce do nich na drugi koniec miasta jeździć wciąż..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z początku jak dawałem na gwarancje skrzynie to koles mechanik z ASO sie przejechał i sam sprawdził jak to jest. Wtedy powiedział ze domyśla sie co to moze być i auto mam zostawić.. No i zrobili mi autko odebrałem i to samo.. Mówił zeby zrobić z 400km na spokojnie bo wszystko sie tam musi ułożyć.. Zrobiłem i dalej to samo.. Podjechałem znów (strasznie ich męczyłem) ale opisywać wam każdej wizyty nie bede ;p no i podjechałem wzięli na komputer pokazali wydruk stwierdzili ze perfekt auto i wystarczy tylko lac benzynę i jeździć... A mnie cały czas męczyły niektóre szarpnięcia itp.. No i na zakończenie po zrobieniu około 1500km chyba wszystko sie ułożyło i skrzynia zaczęła pracować prawidłowo.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspolczuje.. mnie trzaski doprowadzaly do bialej goraczki w paro letnim aucie, a co dopiero nowe b9..  masakra.

S-tronic to mozna bylo sie spodziewac problemow, kwestia czasu..  ale przy twoim przebiegu to dramat :| 

Nie odpuszczaj i walcz! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No będę męczył. Trzaski opiszę w innym wątku żeby tu nie zaśmiecać. Ale s-tronic będę opisywać. 

Najczęściej po dłuższej jeździe są wyraźne szarpnięcia gdy skrzynia jest nagrzana. Ale ja już wyczuwam nieprawidłową pracę skrzyni zawsze, nawet na zimnym.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odbieram samochód. Kierowca wyczuwał szarpania i najpierw wgrywali mi cały soft nowy skrzyni. Ale nic to nie dało. A później zrobili nastawy sprzęgieł. Dam znać jak odbiorę. Podobno pomogło.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2017 o 15:22, Kosmita napisał:

Dzisiaj odbieram samochód. Kierowca wyczuwał szarpania i najpierw wgrywali mi cały soft nowy skrzyni. Ale nic to nie dało. A później zrobili nastawy sprzęgieł. Dam znać jak odbiorę. Podobno pomogło.

i jak to wkoncu wyszło? Poprawili tą skrzynie?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawa jest widoczna. Ale jeszcze nie jechalem dluzej w korku. Czyli drgan i zabkowan juz nie bedzie ale martwi mnie ze nadal przy redukcji lub przy odpuszczeniu i dodaniu zaraz gazu slrzynia potrafu zdrowo rabnac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się wydawało, że taka uroda tych stroników. Jazda RSem (zwłaszcza po robocie) jest tak cholernie denerwująca, że rzadko kiedy przełączam w tryb "S"port, bo skrzynia po prostu kopie - przy ruszaniu, dowshiftach etc... ale zwalałem to na tryb sport, bo w trybie dla normalnych ludzi jest grzeczna, miła i nic jej zarzucić nie mogę... Zmotywowałeś mnie żeby poszukać czy w innych RSach jest podobnie i czy przypadkiem nie trzeba się upomnieć o jakąś naprawę (póki jeszcze można) :P

Edytowane przez was002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-tronic w Audi A4 jest od blisko 10 lat a oni dalej leczą choroby wieku dziecięcego :facepalm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Wyeliminowali teraz takie szarpania i drgania, które towarzyszyły przy wysprzęglaniu. Ogólnie S-tronic jest skrzynią raczej surową w działaniu i trzeba mieć tego świadomość. Ale przejechałem się kilkoma innymi A4 B9 i aż takich drgań jak u mnie nie było. Na razie pomogła kalibracja sprzęgieł. Sprzęgła jak by bardziej pchały samochód gdy stoi więc zapewne wiążę się to z ciut większym zużyciem paliwa ale przynajmniej samochód nie zaczyna szarpać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w tym wszystkim jest podejście autoryzowanych serwisów Audi do klienta. Moje auto od nowości miało drobne problemy ze skrzynią, było na serwisie z tym problemem z 6 razy i za każdym razem wgrywali jakieś nowe oprogramowanie i mówili, że wszystko jest ok. Z czasem przyszło szarpanie ale przecież błędów w sterowniku nie ma żadnych więc co Pan tu chce ? Wszystko jest jak nowe, proszę jeździć.

Teraz już auto po gwarancji i oczywiście nic się nie zmieniło. Tragedii niema ale praca skrzyni czasem jest irytująca więc w końcu trzeba będzie wyłożyć kilka tys cebulionów i to naprawić dla własnego spokoju.

Jeszcze w ŻADNYM przypadku serwis audi nie naprawił czegokolwiek w moim samochodzie (jeździłem do różnych serwisów) i za każdym razem słyszałem, że tak ma być. Nigdy w życiu nowego audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2017 o 11:08, Kosmita napisał:

Na razie pomogła kalibracja sprzęgieł.

jak wygląda sytuacja z s-tronic? ułożyło się? nie szarpie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szarpało cały czas. A teraz to mi się skrzynia rozsypała całkiem :) Przebieg ciut powyżej 60k. Jutro drugi raz odstawiam już na dwa dni do serwisu i zobaczymy co zdiagnozują. Ogólnie szarpie, "żabkuje", stuka - wszystko dotyczy układu wysprzęglania i sprzęgieł. Samo działanie skrzyni przy wyższych biegach jest bez zarzutu. Podejrzewam, że cały zespół sprzęgieł jest do wymiany..

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60k przebiegu i takie kłopoty... mam nadzieje że wymienią na gwarancji... daj znać..

nie za dobrze to świadczy o tych skrzyniach..

ps. Przy okazji chyba olej wymienią w skrzyni :)

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...