Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S-tronic szarpanie przy ruszaniu


Kosmita

Rekomendowane odpowiedzi

Olej miałem wymieniany dopiero co przy 55k. Wydaję mi się, że od tego momentu zaczęły się problemy.. na gwarancji na pewno ale pewnie przytrzymają mi samochód z 2 tygodnie. Będę wrzucał tu info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytaliście o ten zestaw naprawczy do s-tronica? Jak gadałem z mechaniorem z aso, to mówił mi, że jest to wina elektroniki. (zresztą u mnie pomogło i wyleczyło skrzynie w 100%, ale ja mam starą budę).

Ponoć jak się jeździ na tym szarpaniu do dopiero można załatwić skrzynię.... przypalają się tarcze czy coś (takie info miałem z serwisu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mlody020 napisał:

Jak gadałem z mechaniorem z aso, to mówił mi, że jest to wina elektroniki

o której skrzyni rozmawiałeś? o Twojej dl501 czy b9 dl382? nie wiem czy się różnią technicznie ale widzę że są zestawy naprawcze elektroniki w obu przypadkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2019 o 08:12, RALF76 napisał:

o której skrzyni rozmawiałeś? o Twojej dl501 czy b9 dl382? nie wiem czy się różnią technicznie ale widzę że są zestawy naprawcze elektroniki w obu przypadkach...

Ja rozmawiałem o mojej (bo i u mnie był ten sam objaw co wyżej opisane, aktualizacja softu pomogła dosłownie na "chwilę"), ale wymiana elektroniki jak pisałem temat rozwiązała. Do b9 też chyba jest chyba ten zestaw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jechałem nowym multivanem z dsg, ruszanie  z miejsca to tragedia-gaz wciśnięty na 20% rusza z tempem emeryta a nagle szarpniecie i rwie do przodu. W trybie S niewiele lepiej,jak już się ruszy to zmiana biegów jest fajna,ale jazda dynamiczna po mieście to mordęga w porównaniu do tipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje sprzęgła na pewno są mechanicznie rozwalone. Poza szarpaniem takie dźwięki jak na filmie. Wg ASO na razie wszystko jest ok ;)

 Oglądać z głosem :)

 

edit: wrzucam skompresowane video bo na tamtym strasznie cięło..

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam, że to "cecha modelu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kosmita napisał:

A dzisiaj rano takie zdziwko

mechatronika chyba siada..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

3 godziny temu, Kosmita napisał:

A dzisiaj rano takie zdziwko :) 

 

Ja bym nim nie jeździł, Gwarancję jeszcze masz? Jak tak to do serwisu i na ostro z nimi z rzeczoznawcą. 

Bo to ewidentnie elektronika jaj robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kosmita napisał:

Moje sprzęgła na pewno są mechanicznie rozwalone. Poza szarpaniem takie dźwięki jak na filmie. Wg ASO na razie wszystko jest ok ;)

 Oglądać z głosem :)

 

edit: wrzucam skompresowane video bo na tamtym strasznie cięło

Ale masz takie pukanie jak przekładasz biegi z P na D? Czy przy ruszaniu? 

U mnie jak dupczyła się skrzynia to przy zatrzymani i właśnie z P na D lub z P na R było takie trzaskanie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Jaka znowu "cecha produktu" ???

Po przejechanych zaledwie 60 tys. km???

Nie dajcie sobie wmawiać dziecka w brzuch !

Kolejna próba zrzucenia klienta na drzewo.

Jeśli tak obecnie wygląda jakość produktów premium i obsługa ASO klienta premium to niech się bujają.

Paweł na szczęście masz jeszcze gwarancję.

Jak się poczyta o pogwarancyjnych kosztach napraw skrzyni to  dopiero się można zdziwić.

Paweł powiem Ci, że ja bym tego auta nie odebrał z serwisu, dopóki nie przywrócą go do pierwotnej sprawności.

Skąd pewność, że to "tylko" mechatronika ?

Zwlaszcza, że nowe objawy doszły teraz po odbiorze z ASO?

Może i zespół sprzęgieł kwalifikuje się do wymiany ?

Swoją drogą ciekawe jak przebiegała ostatnia diagnoza w ASO?

Paweł jakby nie patrzeć jesteś poszkodowany z tytułu, że nie możesz w pełni korzystać z auta i jego parametrów.

Wiem, że im nie odpuścisz.

Trzeba walczyć o stosowną rekompensatę za poniesione straty, utracone korzyści, brak możliwości korzystania z auta w pełni itp.

Swoją drogą dziwię się, że jeszcze nie wytoczono im pozwu zbiorowego za te historie z S-tronic/DSG.

Powodzenia,

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zbywają. Wysłałem im dziś filmiki i pewnie w poniedziałek zawiozę auto. Najgorsze jest to, że na zimnym jest w miarę ok. Ale na ciepłym trzaski są jak słychać plus też przy przełączeniach biegów.

Ja mam w d*pie w sumie ale szkoda mi nowego właściciela ponieważ jak mi tego nie zrobią w ciągu miesiąca to ktoś kupi samochód i pierwsze co będzie robił to walczył ze skrzynią.. współczuje mu ale jak widzicie robię co mogę żeby tak nie było.

ps śmiesznie będzie jak kupi, wejdzie tu i to wszystko przeczyta :) 

całe szczęście do końca września ma gwarancje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, black4 napisał:

Jak się poczyta o pogwarancyjnych kosztach napraw skrzyni to  dopiero się można zdziwić.co

faktycznie po gwarancji koszty naprawy od 3k  do grubo ponad 10k mogą być w zależności od stopnia uszkodzenia..

w przypadku jak widać "śmiesznych" przebiegów robi kłopoty to nie wiem jak będzie nalot 200k ile razy trzeba remontować skrzynie.. 
nie wiem kto to wytrzyma po gwarancji..

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim oddasz do ASO, zczytaj bledy ze sterownika. Zeby sie nie okazalo ze mimo ewidentnej awarii, sterownik nie zarejestrowal zadnych bledow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakończył się. Zlali temat. Żadnej odpowiedzi. 

Wiem tylko, że sterownik właśnie żadnych błędów nie odczytał. 

Rs5 mi przyjechało do Polski i w przyszłym tygodniu będzie w Warszawie. Natomiast mam kłopot z wcześniejszym zdaniem A4 bo leasing chce i tak abym wszystko spłacił pomimo iż im oddam samochód wcześniej.. więc jeżeli a4 ze mną zostanie to będę działał i zrobię tę skrzynię. Wszystko się wyklaruje na początku tygodnia przyszłego.

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zleć im sprawdzenie oleju w skrzyni na obecność płynu chłodniczego.  

Edytowane przez damekA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...