Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony do a4b5


Tomek1_2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma  ktoś może założone opony 225 45 17 do 1.8 jak śmiga na nich samochód? Czy dużo wzrasta spalanie? Ba właśnie zastanawiam się jakie opony założyć czy 215 45 17 czy 225 45 17?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam na 225/45/17 jak dla mnie opona na 8 calach leży idealnie, jeździ się też bardzo dobrze. Co do spalania to ja jeżdżę na LPG więc raczej info mało przydatne, zresztą 1l w tą czy w tą to żadna róznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia opon, bieżnika i związanej z nim etykiety. Jeżeli chcesz żeby mało spalała to kup z efektywnością paliwową "A" albo "B"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to samo chciałem napisać, czyli przede wszystkim zwróć uwagę na efektywność paliwową danych opon na jakie się zdecydujesz, a druga kwestia to sam budżet jaki posiadasz na ich zakup, o tym nic nie piszesz. Polecałbym 225/45/17 co moim zdaniem będzie najlepszą opcją w stosunku do komfortu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, HQ-Automotive napisał:

Właśnie to samo chciałem napisać, czyli przede wszystkim zwróć uwagę na efektywność paliwową danych opon na jakie się zdecydujesz, a druga kwestia to sam budżet jaki posiadasz na ich zakup, o tym nic nie piszesz. Polecałbym 225/45/17 co moim zdaniem będzie najlepszą opcją w stosunku do komfortu jazdy.

Budżet to ok 1700zl tylko zastanawiam się czy przy oponach 225/45/17 będzie dobrze się zbierał mam 1.8 125km więc nie ma szału za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcie przyspieszenia jest dosyć względne, znam osoby którym wystarcza silnik 1.6  na oponach 17 i sobie chwalą co dla mnie jest totalną abstrakcją. Budżet na zakup opon masz konkretny i spokojnie możesz kupić wysoką półkę. Posiadasz czystą benzynę czy lpg? Rozmiar opon czy felgi to nie jedyny warunek dobrego zbierania się auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat, aby nie zakładać nowego. Planuje zakup opon do felg 17 (7,5J). Zastanawiam się pomiędzy 225/45, a 235/45. Czy ma ktoś doświadczenia z jazdy z oponami w tym drugim rozmiarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2017 o 11:19, Rumaq napisał:

Podpinam się pod temat, aby nie zakładać nowego. Planuje zakup opon do felg 17 (7,5J). Zastanawiam się pomiędzy 225/45, a 235/45. Czy ma ktoś doświadczenia z jazdy z oponami w tym drugim rozmiarze?

Ja mam 17 9J i zalozylem 225/45 idealnie pasuja a co do jazdy dobrze trzyma sie drogi tylko czuc nierownosci na drodze i spalanie tez wzroslo wiec poleciłbym Ci zalozyc 225 lub 215 przy takiej szerokosci felgi ladnie by wygladalo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym polecal zastanowic sie czego oczekujemy od samochodu - wygladu czy przyspieszenia czy komfortu czy czego :)

Bo jak powszechnie wiadomo:

195/65 15'' lepiej przyspiesza, mniej pali, lepiej hamuje na mokrym, lepiej radzi sobie w koleinach niz 225/45 17'' ale za to gorzej trzyma w zakretach, gorzej hamuje na suchym no i co dla niektorych jak widac jest wazniejsze niz wymienione wlasciwosci - gorzej wyglada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2017 o 13:42, Tomek1_2 napisał:

Ja mam 17 9J i zalozylem 225/45 idealnie pasuja a co do jazdy dobrze trzyma sie drogi tylko czuc nierownosci na drodze i spalanie tez wzroslo wiec poleciłbym Ci zalozyc 225 lub 215 przy takiej szerokosci felgi ladnie by wygladalo 

Dzięki za podpowiedź. W takim wypadku skusze się na wspomniane 225.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te testy zawsze robione są tak, że kilka wiodących marek zdobywa pierwsze miejsce. Co do indeksów zużycia paliwa to podobnie jak te wyniki testów za kasę od sponsorów poddaje w wątpliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...