Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż cb radia prosto pod aku


Dawidepd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie i Panowie. Moje pytanie takie jak w tytule. I proszę nie pisać że dużo jest tematów bo jest. Ale chciałbym zobaczyć zdjęcia też jak jest to montowane.  Znalazłem parę tematów ze zdjęciami ale nie mogę odtworzyć zdjęć. Więc jak był by ktoś taki dobry i miał by zdjęcia albo wiedział gdzie taki temat jest niech odezwie się. Mam radio midland alan 109. Pokażcie jak zamontować bezpośrednio do aku jaki bezpiecznik gdzie trzymacie radio. Bo kupiłem sobie zestaw hid i teraz trochę mi szumi jak mam pod zapalniczkę

Zawartość dodana 11 minutes later

Dodam jeszcze że radio mam pod kierownicą z lewej strony. Wchodzi ładnie i się trzyma. I chciałbym je tam zostawić.  Najlepiej ciągnąc kable z tego miejsca pod aku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wepnij się pod listwę pod kierownicą po stacyjce ,daj bezpiecznik 5A i po kłopocie . Ja mam wmontowane w półce pod kierownicą od strony bezpieczników ( idealnie się mieści )  wystarczy wyciąć tył półki aby pociągnąć kable zasilania i antenowy . Ja aby mieć lepszą jakość dźwięku to dodatkowo wypuściłem kable do dodatkowego głośnika który zamontowałem za schowkiem .

Potrzebne elementy to :

-chwilka czasu

-2 konektory oczkowe

-kabel  2 żyłowy

- zaciskacz  do konektorów

-Bezpiecznik 5A w obudowie

-lutownica , cyna ,koszulki termokurczliwe lub izolacja .

Edytowane przez lenovo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dawidepd napisał:

Nie nie,  ja chce bezpośrednio pod aku innej opcji nie chce. 

A czytałeś ze zrozumieniem co napisałem wyżej ? Przewód  z akumulatora idzie prosto do tej listwy i dopiero tam jest rozdzielane napięcie do poszczególnych odbiorników  . Wpinasz się konektorem i po problemie . Chyba że wolisz po swojemu przeciągać niepotrzebnie kable z komory silnika . Ja ci tylko doradziłem  jak to najprościej zrobić i jak sam zrobiłem  , a jak to ty zrobisz to twoja sprawa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi ci o podłączenie ? Takiego zdjęcia nie mam . Tam nie ma żadnej filozofii wpinasz się w listwie w + po stacyjce , nie pamiętam dokładnie ale chyba był to lewy skrajny ( weź probówkę lub miernik to się upewnisz ) a masę masz na karoserii przykręcaną ( po lewej stronie zobaczysz kilka kabli brązowych połączonych ze sobą ). Ściągnij sobie tapicerkę z pod kierownicy to będziesz wiedziało o co chodzi . Jeśli koniecznie chcesz foto  to w tygodniu ci zrobię i wyślę .

Edytowane przez lenovo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lenovo napisał:

Ale chodzi ci o podłączenie ? Takiego zdjęcia nie mam . Tam nie ma żadnej filozofii wpinasz się w listwie w + po stacyjce , nie pamiętam dokładnie ale chyba był to lewy skrajny ( weź probówkę lub miernik to się upewnisz ) a masę masz na karoserii przykręcaną ( po lewej stronie zobaczysz kilka kabli brązowych połączonych ze sobą ). Ściągnij sobie tapicerkę z pod kierownicy to będziesz wiedziało o co chodzi . Jeśli koniecznie chcesz foto  to w tygodniu ci zrobię i wyślę .

Możesz zrobić pozdrawiam

Zawartość dodana 32 minutes later

A powiedz mi jeszcze prąd normalnie będziesz szedł po włączeniu zapłonu?  Czy jak zapalniczka ciągle prąd?  Ogólnie szumy są jakieś ?? Efekt duży zapalniczką a tak jak Ty masz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam masz wybór na listwie albo po zapłonie lub stały prąd . Ja akurat nie miałem problemów z gniazdem zapalniczki , ale na forum były takie przypadki , wystarczyło listwę się podłączyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lenovo napisał:

Tam masz wybór na listwie albo po zapłonie lub stały prąd . Ja akurat nie miałem problemów z gniazdem zapalniczki , ale na forum były takie przypadki , wystarczyło listwę się podłączyć .

To jak coś to zrób foto i też tak może będę działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy kupić radio żeby było nie drogie a dobre? ? Żeby wyeliminować szumy. Bo mam alan 109 i jak włączę mijania to strasznie szumi ale dlatego że mam Hida włożonego.  Czy na każdym tak będzie czy to radio jest tak wrażliwe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem president . Ale nie kupuj na razie ze względu na hidy , znajdz kogoś w okolicy i podepnij jakie kolwiek czy czy będą szumy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Dawidepd napisał:

Jakiej firmy kupić radio żeby było nie drogie a dobre? ? Żeby wyeliminować szumy. Bo mam alan 109 i jak włączę mijania to strasznie szumi ale dlatego że mam Hida włożonego.  Czy na każdym tak będzie czy to radio jest tak wrażliwe??

Zenony :P to maszynki do robienia zakłóceń,  czasem są na tyle silne że cyfrowa elektronika w aucie potrafi głupieć , a co dopiero analogowe radio CB :decayed:

Zasilanie samego CB można odkłócić , ale przez antenę i tak będzie łapać elektromagnetyczny smog wytwarzany przez badziewne przetwornice i nieekranowane  kable idące do palników :hi:

Załóż z powrotem zwykłe, dobre żarówki, albo jeśli koniecznie muszą świecić na niebiesko to popróbuj z ledowymi H7, tu masz przykładowe:

https://twojeauto24.pl/pl/p/ZAROWKI-SWIATEL-MIJANIA-LED-CREE-H7-5500K-NSSC-40W/23051235

Nigdzie nie piszą że ten zestaw ma homologację i raczej na pewno jej nie ma,  ale na pewno nie powinien  zakłócać jak zenony :D

 

 

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, piotrsob1 napisał:

Zenony :P to maszynki do robienia zakłóceń,  czasem są na tyle silne że cyfrowa elektronika w aucie potrafi głupieć , a co dopiero analogowe radio CB :decayed:

Zasilanie samego CB można odkłócić , ale przez antenę i tak będzie łapać elektromagnetyczny smog wytwarzany przez badziewne przetwornice i nieekranowane  kable idące do palników :hi:

Załóż z powrotem zwykłe, dobre żarówki, albo jeśli koniecznie muszą świecić na niebiesko to popróbuj z ledowymi H7, tu masz przykładowe:

https://twojeauto24.pl/pl/p/ZAROWKI-SWIATEL-MIJANIA-LED-CREE-H7-5500K-NSSC-40W/23051235

Nigdzie nie piszą że ten zestaw ma homologację i raczej na pewno jej nie ma,  ale na pewno nie powinien  zakłócać jak zenony :D

 

 

Kolego nie założyłem ich dla szpanu czy że fajnie świecą. Założyłem dla swojego bezpieczeństwa. Ponieważ na zwykłych żarówkach jest tragedia a w deszczu to nic nie widzę. Dobrze że są halogeny to jest trochę lepiej. Tak miałem odbłysnik wypalony. Kupiłem całe projektory valeo od kolegi z forum qwerty. Nowy oryginał. Nie powiem bo różnica jest. Ale na zwykłych i tak szału nie ma.  Klosze są ładne. Więc chyba te lampy już tak mają co? ? Powiem jeszcze że napięcie mam na żarówkach 13.56. Wcześniej miałem reno i to co tam świeciło a co tu świeci to dzień do nocy. I tam miałem zwykle żarówki i zwykle lampy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Dawidepd napisał:

Kolego nie założyłem ich dla szpanu czy że fajnie świecą. Założyłem dla swojego bezpieczeństwa. Ponieważ na zwykłych żarówkach jest tragedia a w deszczu to nic nie widzę. Dobrze że są halogeny to jest trochę lepiej. Tak miałem odbłysnik wypalony. Kupiłem całe projektory valeo od kolegi z forum qwerty. Nowy oryginał. Nie powiem bo różnica jest. Ale na zwykłych i tak szału nie ma.  Klosze są ładne. Więc chyba te lampy już tak mają co? ? Powiem jeszcze że napięcie mam na żarówkach 13.56. Wcześniej miałem reno i to co tam świeciło a co tu świeci to dzień do nocy. I tam miałem zwykle żarówki i zwykle lampy 

Ja mam zwykłe lampy na żarówki H7 ( bez projektorów )i nawet nie myślę ich zmieniać na ori ksenony , nawet jakby ktoś mi to zasponsorował :decayed:

Właśnie ze względu na oświetlenie drogi podczas opadów deszczu, gdzie ksenony w projektorze według mnie zdecydowanie przegrywają z dobrą żarówką  H7 i zwykłym reflektorem:hi:

Braciak jeździ moją starą B5 z 1999r gdzie w mijania jest H7 i projektor , światełka w niej to faktycznie tragedia .

Po tylu latach zakurzone i przykopcone projektory ( jak używało się byle jakich żarówek ) nadają się do wymiany, chyba że ktoś ma smykałkę  i lampy otworzy, wymyje wszystko w środku i wymieni ewentualnie skorodowane odbłyśniki ).

Projektor i żarówka H7 to nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie , mały odbłyśnik którego stanu organoleptycznie z zewnątrz nie da się skontrolować i dodatkowe dwie powierzchnie soczewki pokrywające się przez lata kurzem :P

Napięcie 13,5 V na żarówkach przy pracującym silniku świadczy już o problemie ze starą instalacją , wypadało by pewnie już założyć przekaźniki , nowe bezpieczniki i okablowanie do świateł mijania , jak na żarówce będzie ponad 14 V to będzie to świecić całkiem inaczej :)

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, piotrsob1 napisał:

Ja mam zwykłe lampy na żarówki H7 ( bez projektorów )i nawet nie myślę ich zmieniać na ori ksenony , nawet jakby ktoś mi to zasponsorował :decayed:

Właśnie ze względu na oświetlenie drogi podczas opadów deszczu, gdzie ksenony w projektorze według mnie zdecydowanie przegrywają z dobrą żarówką  H7 i zwykłym reflektorem:hi:

Braciak jeździ moją starą B5 z 1999r gdzie w mijania jest H7 i projektor , światełka w niej to faktycznie tragedia .

Po tylu latach zakurzone i przykopcone projektory ( jak używało się byle jakich żarówek ) nadają się do wymiany, chyba że ktoś ma smykałkę  i lampy otworzy, wymyje wszystko w środku i wymieni ewentualnie skorodowane odbłyśniki ).

Napięcie 13,5 V na żarówkach przy prqacującym silniku świadczy już o problemie ze starą instalacją , wypadało by pewnie już założyć przekaźniki , bezpieczniki i nowe okablowanie do świateł mijania , jak na żarówce będzie ponad 14 V to będzie to świecić całkiem inaczej :)

Czyli 13.56 jest za mało na kostce żarówki? ? To są zwykle lampy tylko po prostu soczewka. I moje zdanie też jest takie że stare lepiej świecą bez soczewki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zedytowałem poprzedniego posta.

Jak byś wrzucił nowe lampy , najlepiej zwykłe , bez projektorów, i zrobił do nich nowa instalację biorąc zasilanie z B+ alternatora, do tego przekaźnik , nowa skrzynka bezpiecznikowa pod maską i nowe kabelki do do mijania , to byś nawet nie pomyślał o zenonach :decayed::hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, piotrsob1 napisał:

Ja mam zwykłe lampy na żarówki H7 ( bez projektorów )i nawet nie myślę ich zmieniać na ori ksenony , nawet jakby ktoś mi to zasponsorował :decayed:

Właśnie ze względu na oświetlenie drogi podczas opadów deszczu, gdzie ksenony w projektorze według mnie zdecydowanie przegrywają z dobrą żarówką  H7 i zwykłym reflektorem:hi:

Braciak jeździ moją starą B5 z 1999r gdzie w mijania jest H7 i projektor , światełka w niej to faktycznie tragedia .

 

A4 B7 ma bardzo dobre,mocne odbłyśniki H7 które niewiele ustępują (o ile wogóle) ksenonom w tymże modelu.Robiłem kiedyś porównanie ksenon/H7 i halogenowe H7 wypadają wyśmienicie.Z tym że były na mocniejszych żarówkach Osram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Rabbi napisał:

A4 B7 ma bardzo dobre,mocne odbłyśniki H7 które niewiele ustępują (o ile wogóle) ksenonom w tymże modelu.Robiłem kiedyś porównanie ksenon/H7 i halogenowe H7 wypadają wyśmienicie.Z tym że były na mocniejszych żarówkach Osram

I z tym się zgodzę w  100 % :)

Ja używam takich żarówek :

http://www.hurt.com.pl/2x-tungsram-h7-megalight-ultra-120-swiatla,p15234.html?start=porownywarka;gmc;15234&gclid=CjwKEAjwrMzHBRDW3saA88aT80MSJACbvo1THm1q-V0iXWcIID4RiUH9POOcnC1Hc60paNNXlw_NaRoCf6fw_wcB

Czy to na pewno jest + 120% to nie wiem,  może mają nie za dużą trwałość , ale świecą znakomicie :)

Wydatek 50 PLN-ów nawet co pół roku jest dla mnie do przyjęcia :hi:

Sorry za OT, w końcu to temat o CB radiu ...:)

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrsob1 napisał:

I z tym się zgodzę w  100 % :)

Ja używam takich żarówek :

http://www.hurt.com.pl/2x-tungsram-h7-megalight-ultra-120-swiatla,p15234.html?start=porownywarka;gmc;15234&gclid=CjwKEAjwrMzHBRDW3saA88aT80MSJACbvo1THm1q-V0iXWcIID4RiUH9POOcnC1Hc60paNNXlw_NaRoCf6fw_wcB

Czy to na pewno jest + 120% to nie wiem,  może mają nie za dużą trwałość , ale świecą znakomicie :)

Wydatek 50 PLN-ów nawet co pół roku jest dla mnie do przyjęcia :hi:

Sorry za OT, w końcu to temat o CB radiu ...:)

Nie będę specjalnie 400 zł wydawać na nowe lampy żeby tylko szumy mi ustały. Musi chyba tak zostać. Ciekawe tylko czy różnica była by na ori  xen 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ori ksenonach nie było by różnicy w szumieniu przed i po włączeniu świateł mijania ....:P:hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...