Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPRZEDAM [BWE] Akoya silver sedan by Animal - Quattro/ S-Line / Bix / 19" / Bose / RNE-E / Home link / DRL+CLH...


Animal

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :hi:

Pora przedstawić moją kolejną A4 a jest nią tym razem B7 z grudnia 2005 roku. Szukałem sedana z mocną benzyną pod maską, w manualu i koniecznie quattro. Po obejrzeniu kilku aut wreszcie trafił się godny egzemplarz, który mam nadzieję, że posłuży mi jako baza. Silnik to 2.0TFSI co w połączeniu z manualną skrzynią i quattro jedzie już przyzwoicie, choć na pewno na tym nie poprzestanę ;)

Poza wcześniej wymienionymi warunkami jakie musiało spełnić nowe auto ten egzemplarz jest przyzwoicie wyposażony. Z ciekawszych rzeczy posiada:

  • S-line (niestety tylko wewnętrzny)
  • Bixenon skrętny :banan:
  • RNS-E
  • Servotronic
  • Fotochrom
  • Home Link
  • DRL+CLH
  • Czujnik światła
  • Czujnik deszczu
  • Czujniki cofania tył
  • Bluetooth
  • Zawieszenie 1BV
  • Bose
  • Multifunkcyjna kierownica
  • 4 elektryczne szyby
  • Podgrzewane fotele z pompowanymi lędźwiami
  • Pakiet światło
  • Tylny podłokietnik z Mc'Donaldem
  • Otwieranie szyb i klapy bagażnika z pilota

 

Co zrobiłem do tej pory:

  • letni setup kół - felgi 19" 8,5J ET32 z A5 i na to nowe opony Fulda Sport Control w rozmiarze 235/35
  • wymiana oleju na Motula 5W50, oraz wszystkich filtrów - dzięki DZIKU :decayed:
  • wymiana pompy oleju na taką z 1.8T
  • czyszczenie zaworów ssących
  • Oil Catch Tank
  • rozrząd Contitech
  • łożyska kół przednich
  • tuleje tylnych sanek

 

Planów co do auta jest sporo ale na początek planuję:

  • Gwint
  • Korekta lakieru i powłoka
  • Ledy we wnętrzu, postojówkach, DRL i podświetleniu tablicy
  • Zewnętrzny pakiet S4
  • Wydech
  • Hamulce S4

Teraz kilka aktualnych zdjęć :)

nltmi0.jpg

2drfom1.jpg

8we5js.jpg

1266w6g.jpg

15mmvq0.jpg

2libhol.jpg

2ypivrt.jpg

65rf9k.jpg

300e5bs.jpg

ngt3xz.jpg

Edytowane przez Animal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Mati, świetny egzemplarz i widać, że całkiem dobrze utrzymany :cool1:  Dużo do rezania Ci nie zostało bo ma konkretny wypas :) niechaj się sprawuje i powodzenia w modach.  

Dużo już nim przejechałeś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :hi:

Utrzymany faktycznie całkiem przyzwoicie. Mam pełną historię - dwóch właścicieli w DE z czego przez pierwszy rok to Audi a potem jakiś Niemiec aż do końca 2016 roku. Na wszystko są papiery łącznie z zamówieniem auta na kwotę prawie 50k Euro :grin: Ja przejechałem nim do tej pory trochę ponad 1kkm i zaliczyłem pierwszą małą awarię - pękła guma osłaniająca przegub. Na szczęście w porę zauważyłem i wymieniłem więc przegub uratowany ;) Jeżdżę raczej dynamicznie a spalanie mimo to trochę ponad 11l/100km także luz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, myslalem, ze juz z prawie 10tys przejechales i napiszesz cos o zuzyciu oleju :decayed: Ale widze, ze olej polecial 5w50 :kox: Co do spalania to nie ma tragedi raczej,  przy tej mocy raczej nie ma co liczyc na wynik z awx czy ajm  :P wazne zeby sie sprawowal i dawal frajde ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miesięcznie robił 10kkm to bym tego silnika nie wybrał tylko dalej bujał się AWX-em :decayed: Ale powiem Ci, że w trasie jadąc normalnie (do 150km/h) pali między 8 a 9 litrów więc moim zdaniem super wynik. Frajda z jazdy jest, zarówno na suchym ale zwłaszcza na mokrym :kox: Jak dla zabawy ganiałem się z kumplem i jego A8 D2 4.2 Quattro w tipie to zauważyłem, że 6 bieg wrzuciłem dopiero przy ok 210km/h :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem ci ,że fajny egzemplarz mody,które wymieniłeś powinny pójść raz dwa ,szczególnie ciekaw jestem pakietu S4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

Gratulacje zakupu,

b. ładny, zadbany i fajnie wyposażony egzemplarz trafiłeś.

Świetny kolor. Akoya silver niewiele śmiga.

Kółko też zacne. 

Nic nie przyciera przy tej szerokości i ET?

Z pakietem S-line będzie rewelacja.

PS. Jaki wydech planujesz robić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś Ty się ganiał z takim prosiakiem jak D2 :facepalm: :decayed: Dostał baty ? Frajda z jazdy na pewno jest  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, instruktor83 napisał:

No powiem ci ,że fajny egzemplarz mody,które wymieniłeś powinny pójść raz dwa ,szczególnie ciekaw jestem pakietu S4

Dzięki :) akurat pakiet chyba skompletuje na końcu ale mam nadzieję, że jeszcze w tym roku a w zasadzie do września bo furacz będzie wiózł brata do ślubu więc musi się prezentować ;)

14 godzin temu, black4 napisał:

Witaj, 

Gratulacje zakupu,

b. ładny, zadbany i fajnie wyposażony egzemplarz trafiłeś.

Świetny kolor. Akoya silver niewiele śmiga.

Kółko też zacne. 

Nic nie przyciera przy tej szerokości i ET?

Z pakietem S-line będzie rewelacja.

PS. Jaki wydech planujesz robić?

Pozdrawiam

Dziękuję, co do koła to tył ma jeszcze trochę miejsca - jak wpadnie gwint to pomyślę nad dystansem bo pewnie jeszcze trochę się schowa. Z przodu w tej chwili przy zawieszeniu 1BV wystaje jedynie rant ochronny na felgę, który w tej oponie jest dosyć duży. Więc po delikatnym obniżeniu powinno być idealnie :decayed: Ale o przycieraniu nie ma mowy. 

Co do wydechu to jeszcze nie wiem. Prawda jest taka, że środkowy tłumik powoli się kończy a przy wyjściu na prawą rurę i tłumik końcowy już zaczyna delikatnie furczeć. W związku z tym zapadła decyzja, że seryjnego wydechu już nie kupię :P 

14 godzin temu, Norbas napisał:

Gdzieś Ty się ganiał z takim prosiakiem jak D2 :facepalm: :decayed: Dostał baty ? Frajda z jazdy na pewno jest  

Moja też wcale lekka nie jest :facepalm: ale baty dostał zarówno z rolki jak i z zatrzymanego. Tam jednak skrzynia zabija moc i zdecydowanie dławi ten fajny silnik. Dopiero jak koleś sam zaczął zmieniać biegi i przy rolce ruszył z przygotowanej "2" a ja z niskiej "3" to szliśmy łeb w łeb do 220km/h. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, tip w trybie automatycznym to dramat. To samo miałem w A6... tryb manualny troszkę lepiej ale dalej to nie to samo co ręczna skrzynia ;) 

Ważyłeś już furę i porównywałeś z papierami ? Ja miałem ostatnio swoim wjechać na wagę ale czasu brakło :facepalm:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Norbas napisał:

Nie no, tip w trybie automatycznym to dramat. To samo miałem w A6... tryb manualny troszkę lepiej ale dalej to nie to samo co ręczna skrzynia ;)

Dlatego jest tam tryb S i to on służy do ganiania się. Całkiem inna reakcja na gaz.

Ładnie utrzymana fura. :thumbup1: Co tam masz w tunelu obok ręcznego? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, afroo. napisał:

Dlatego jest tam tryb S i to on służy do ganiania się. Całkiem inna reakcja na gaz.

Ładnie utrzymana fura. :thumbup1: Co tam masz w tunelu obok ręcznego? :eusathink:

W D2 chyba jeszcze nie było S. W A6 C5 przedlift nie było  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, afroo. napisał:

Dlatego jest tam tryb S i to on służy do ganiania się. Całkiem inna reakcja na gaz.

Ładnie utrzymana fura. :thumbup1: Co tam masz w tunelu obok ręcznego? :eusathink:

Pewnie chodzi Ci o etui, które złapało się na jednym zdjęciu a w nim okulary przeciwsłoneczne Audi :naughty:

10 godzin temu, Norbas napisał:

Nie no, tip w trybie automatycznym to dramat. To samo miałem w A6... tryb manualny troszkę lepiej ale dalej to nie to samo co ręczna skrzynia ;) 

Ważyłeś już furę i porównywałeś z papierami ? Ja miałem ostatnio swoim wjechać na wagę ale czasu brakło :facepalm:  

Jeszcze nie ważyłem ale czuć masę jak cholera - jednak napędy i wyposażenie swoje ważą. 

8 godzin temu, Norbas napisał:

W D2 chyba jeszcze nie było S. W A6 C5 przedlift nie było  ;) 

Dokładnie, tam nie ma jeszcze trybu S a jest jedynie możliwość ręcznego wybierania biegów co skutkuje brakiem oczekiwania na redukcję o dwa biegi. Wtedy można się tym względnie pobawić i poganiać. 

 

Aha, przypomniało mi się jeszcze, że mam Servotronic, który zrobił na mnie mega wrażenie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja: 

2u7va1c.jpg

1zvalac.jpg

ank7iu.jpg

 

I weź tu kup auto, które nigdy wcześniej nie było lakierowane! :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam się odpitoliło ? Jeszcze żeby to same rysy były, a tu drzwi i felga poczuły akcję :facepalm:  :facepalm: 

 

Mnie tydzień temu dziecko sąsiada skończyło zabawę kredą na moim aucie... -_- 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

Cholera co za pech :(

Niestety Ty możesz uważać ale większość ma inne auta w d....

BTW. Jak to się stało?

PS. Rób lakierowanie spot (miejscowe).

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety miałem pecha. Byłem na szrocie szukać części do auta znajomego. Moje było prawidłowo zaparkowane wzdłuż ogrodzenia. Już miałem odjeżdżać ale miałem telefon więc nawet nie wsiadłem do auta. Rozmawiałem i patrzyłem jak koleś cofa lawetą i tylko usłyszałem szuranie metalu o metal :facepalm: Oczywiście moje wk.....nie sięgnęło zenitu no ale niestety zdarza się.  Teraz oczywiście czekam na rzeczoznawcę ale aż się boję ile będą chcieli mi za to zapłacić :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus taki, że winny przynajmniej jest/nie zdążył odjechac. Częściej jest szkoda, winnego brak i z własnej kieszeni trzeba bulic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że gdybym nie stał kilka metrów od auta i nie widział całego zajścia to w tym przypadku byłoby jak piszesz staniek :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...