Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z hamulcami


pershing1899

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

Mechanik założył mi klocki hamulcowe na przód i tył. Po przejechaniu około 50 km nadal je słychać jak jadę, a tymbardziej jak hamuje. Niby mają się docierać... Jak długo to może potrwać?  Ile km średnio klocki się docierają i układają do starych tarcz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie dałeś tarcz do przetoczenia? Nowe klocki na styrane tarcze?

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba zawsze dawać tarcz do przetoczenia...:wink: Dojedź nimi do 200km, jak nie przejdzie to dopiero zacznij się martwić, wtedy już klocki będą dotarte i prawidłowo ułożone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wtedy dzieje sie jak sie dzieje...

 

I Po chwili nowy temat na forum POMOCY po wymianie klocków nie hamuje...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2017 o 17:45, Romeck napisał:

To nawet nie dałeś tarcz do przetoczenia? Nowe klocki na styrane tarcze?

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
 

Ja u siebie niedawno zmieniałem komplet klocków hamulcowych i przetaczałem tylko przednie tarcze bo miały wżery od środka, tył był okej, bez wżerów i nie przetaczałem, jest cichutko, jeździ, hamuje elegancko ;) 

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie niedawno zmieniałem komplet klocków hamulcowych i przetaczałem tylko przednie tarcze bo miały wżery od środka, tył był okej, bez wżerów i nie przetaczałem, jest cichutko, jeździ, hamuje elegancko [emoji6] 

Ale gdyby autor miał takie tarcze jak ty z tyłu to nie zakładał by tego tematu [emoji14]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Romeck napisał:


Ale gdyby autor miał takie tarcze jak ty z tyłu to nie zakładał by tego tematu emoji14.png

No w sumie racja :grin: tak czy siak powinny się ułożyć, najwyżej lekko klocki ucierpią, swoją drogą to w jakim stanie mogą być tarcze żeby cały czas "tarło" ? ?  Niech autor tematu po jeździe 10-20 km sprawdzi czy felgi są mocno gorące.

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu, więc piszę tutaj. Zmieniłem koła Na letnie i na lewym przednim kole i tarczy były opilki metalu. Od czego one mogą być? Możliwe, że klocki tak ścierają tarcze? Zaznaczę, że przy innych kołach tego nie było. A słyszę, że w tym przednim coś ociera... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz oslone tarczy czy czasem nie dotyka do tarczy.

Ogolnie podnies auto i obroc kolem nastepnie zdemontuj kolo dokrec tarcze i zrob to samo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...