Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przerywając wspomaganie


Jumber

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Mam problem ze wspomaganiem w a4. Chyba to wspomaganie, a mianowicie przerywa. Wygląda to tak, że odpale samochód i jeśli kręce kierownicą to jest tak że na ok. 1/4 obrotu kręci się lekko, potem jest jakaś blokada i muszę mocno się zaprzeć żeby ją dalej obrócić, wrażenie jest jakby coś przyblokowało i wtedy siłą to przepchnę. Póżniej znowu 1/4 jest lekko i znowu coś ją przyblokuje. Olej w wspomaganiu jest wlany, dźwięków żadnych dziwnych nie wydaje, ani na wolnych obrotach ani podczas jazdy ani podczas kręcenia na postoju.  Kiedyś mi się to raz zdarzyło że mi raz tak przyblokowało, ale ucichło potem i było dobrze. A teraz już nie odpuściło i strach troche tym jeździć. Macie może jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że masz do naprawy przekładnię kierowniczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są objawy uszkodzenia maglownicy? Nic z niej nie cieknie, nie stuka ani trzeszczy, żadnych objaw nie było i tak nagle zblokowało. A muszę wrócić 100km do domu i niewiem czy jechać nią, żeby się nie okazało że na którymś zakręcie pojadę prosto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma takiej możliwości żebyś stracił panowanie nad autem, bo przekładnia jest tak skonstruowana, że nie dopuści do takiej sytuacji. 

Maglownica może mieć uszkodzenie wewnętrzne w układzie hydraulicznym. Pompa wsp jak szwankuje zazwyczaj głośno pracuje przy skręcie, dlatego podejrzewam maglownicę. Ale najlepiej jak usterkę ustali fachowiec od regeneracji przekładni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robiłem z tym wspomaganiem i samo przeszło. Tylko się zastanawiam co może być przyczyną. Możliwe że płyn traci jakieś właściwości ze starości i tak się dzieje? Bo zrobiło się zimno i wspomaganie wróciło :) Troche głupio to brzmi ale tak wyglądają moje obserwacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możliwe.

A czy wymieniałeś kiedyś olej w układzie wspomagania?? Jeżeli tak to czy na oryginalny (dość ważna sprawa)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeee, nigdy nie wymieniałem, nawet niewiem czy był wymieniany bo samochód mam dwa lata, a z tego co wiem co kolejne dwa lata wstecz stał praktycznie w garażu, bo zrobił 10tys. km przez dwa lata 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączę się do tematu, mam podobny problem ale u mnie raz wspomaganie jest, raz go nie ma. Wygląda to tak, z rana wchodzę do auta zapalam silnik a tam brak wspomagania nie działa całkiem, ale jak przejada z 1-2 km i zgaszę a później zapale jeszcze raz to już wspomaganie działa :/ na chwile obecna po wymianie płynu się to uspokoiło ale raz na jakiś czas  wraca :/ miał ktoś taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wspomagania się rozwiązał. Wystarczyło wejść pod samochód i tego krzyżaka pod kierownicą smarem w sprayu spryskać i po problemie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...