Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Telefon + ładowarka sam. + ładowanie zwrotne = Komedia


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewien, czy to najlepszy dział - jeśli nie, to proszę o przeniesienie.

Otóż, kupiłem nową ładowarkę samochodową (dwa wejścia USB, quick charge), żeby telefon nie padał podczas używania nawigacji i zaczęła się ....

Komedia.

Aktorzy: telefon Huwawei P9 / ładowarka samochodowa / rozgałęziacz / CB / rejestrator / auto grupy VAG.

Akcja: na włączonym zapłonie wszytko gra i tańczy.

Komedia zaczyna się po wyłączeniu zapłonu, kiedy telefon jest podpięty do ładowarki, a mianowicie: telefon widzi ładowarkę jako urządzenie USB, a że ma opcję ładowania zewn. urządzeń to zaczyna podawać napięcie na ładowarkę, ładowarka na rozgałęziacz a ten na CB i kamerkę, przez co kamerka próbuje się uruchomić, CB coś tam harczy, a telefon traci baterię.

Po podpięciu telefonu do ładowarki niby można zmienić na "tylko ładowanie" zamiast " zasilanie innych urządzeń", tylko że to nie działa. Nie da się tego zmienić na stałe. Telefon jakby nie reaguje na zmianę.

Owszem, można wtedy odpiąć telefon od ładowania, tylko że to miało być bezobsługowe, a nie podepnij/odepnij itd.

 

Ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Do tej pory do ładowania używałem gniazda USB auta, ale jest za niskie natężenie dla utrzymania baterii podczas nawigacji albo ładowarki Samsunga ze zintegrowanym kablem (za krótki kabel i też trochę za mało prądu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup ładowarkę belkin. Sprawdzona i mocna.
Nie zauważyłem by napięcie się wracało. To
Musi być wina twojej ładowarki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz telefon? Ma ładowanie zew. urządzeń?

Mój ma, ale nie można cholerstwa na stałe wyłączyć, przełączyć - może właśnie przez ładowarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam zarówno iphone, iPad jak i sgs. Kamerkę mam na stałe pod stacyjke, auto a4

Rozdzielacza nie używam. Jeśli już to coś takiego....

7db7a270881623b824de88934c38e116.jpg

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielacz - mam coś podobnego właśnie.

A podpinając telefon do ładowarki, to odczytuje Ci on ją jako urządzenie usb, czy po prostu ładuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładuje. Próbowałeś inny kabel?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem dwie inne ładowarki - cały czas to samo. Telefon podaje napięcie na ładowarkę, a to mi bruździ dalej.

Dzwoniłem do Huawei'a, kazali mi napisać maila, bo pierwszy raz coś takie spotkali. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...