Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana kół I problemy


bladek192

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanko,kilka dni temu przeżuciłem sie na koła 225/45/17 z seryjnych 195/65/15 przy standardowym 1BA I na lekko wuboistej drodze lub w koleinach autko myszkuje,prowadzi sie dosc nie pewnie a na rownej nawierzchni jedzie jak po szynach.Z racji ze mam do czynienia po raz pierwszy z takim profilem to pytam czy to normalne zachowanie auta?ktos z Was napotkal juz taki problem?

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo jest nie wiem moze cos mamy nie tak

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega jaki ma parametry wozu?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakie zawieszenie oraz wczesniejsze et I teraz na tych et?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bladek192 napisał:

na lekko wuboistej drodze lub w koleinach autko myszkuje,prowadzi sie dosc nie pewnie a na rownej nawierzchni jedzie jak po szynach

Normalna sytuacja i zachowanie auta, przyzwyczaisz się.

Jak chcesz mieć więcej komfortu na 17" to zamiast 225/45 pomyśl nad 215/50, to idealny zamiennik ori 235/45/17 które to fabryka montuje.

Będziesz miał lepsze prowadzenie,mniejsze myszkowanie na koleinach i lepszy komfort.

Mam takowe i wszystkim polecam (choć to drogi rozmiar).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą wyżej. Po zmianie kół w B8 na 245 myślałem, że pojawił się jakiś problem z elementami zawieszenie. W koleinach musiałem walczyć z kierownicą ale za to na autostradzie bajka. Tylko ile u nas takich dróg..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie do konca sie z Wami zgadzam ze to normalna sytuacja.Dzis jezdzilem kumpla a4b6 tylko ze kombiakiem na kolach 225/45/17 na zawiasie 1BA tylko ze z motorem tdi ale chyba motor nie gra tu znaczacej roli I autko prowadzio sie rewelacyjnie,zachowywalo sie jak moje na 195/65/15 teraz juz nie mam pojecia o co chodzi Pomocy

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień amory,sprawdź zawieszenie.

Zresztą każde auto zachowuje się inaczej, nawet te same modele.

Sedan a avant to jednak różne auta, mają sprężyny innej klasy wagowej przy takim samym zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a możliwe jest to że koła kupiłem używane z A4B7 4WD to śa one tak jakby innaczej starte i teraz muszą sie ułożyc pod to moje zawieszenie i parametry auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ma znaczenie opona , jeszcze w dodatku używana . Miałem podobną sytuację , na 17, założyłem niewiele używane Bridgestone i nie szło jeździć. Na zimę zmieniłem na ,,18,, Pirelli 245/40/18 i problem z myszkowaniem na koleinach zniknął. Teraz letnie też mam nowy komplet 245/40/18 i też jest super. Jak masz taką możliwość to spróbuj zmienić opony , ja też myślałem że coś mi się stało z zawieszeniem , a przyczyną były opony. 

  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dzieki za rozwianie moich watpliwosci,ps w sumie mozna je dotrzec palac gume[emoji16]

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Zawartość dodana 3 minutes later

Ale mam nadzieje ze w ciagu sezonu powinny sie dotrzec?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony,zastanawiam sie czy jezdzac na uzywkach beda sie scieraly w ten sam sposob co u poprzedniego wlasciciela.Niewiem czy on mial cos nie tak ze teraz u mnie na aucie trace stabilnosc prowadzenia

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...