Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak klimy


Patryk41

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam audi a4 b6 2002r i mam problem z klimatyzacją. Wszystko działało ok ładnie chłodziło aż pewnego dnia zapalił się econ około tygodnia temu. Byłem dziś napełnić klime i okazała się nieszczelność na łączeniu węża z chłodnicą, został wymieniony oring. Podłączyli maszyne , szczelność wyszła ok, nabili czynnik z nowym olejem 500g. Econ zgasł ale klima nie chłodzi. Po podłączeniu vaga jest tylko błąd01274 ale wątpie żeby on był związany z tym problemem. Wentylator klimy się nie załącza i z kratek nie leci zimne powietrze. Sprzęgło samozrywne bo takowe występuje u mnie jest na swoim miejscu.W blokach pomiarowych pokazuje ciśnie 4bar i te procenty po wcisnieńciu econ się zmieniają Co to może być ?Prosiłbym o pomoc

 

Edytowane przez Patryk41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny mogą być różne. Podjedź do warsztatu i niech sprawdzą Ci wysokie i niskie ciśnienie klimatyzacji. Podejrzewam, że jeżeli klima była długo nie uruchamiana mógł zastać się zawór pojemnościowy kompresora klimy, ale to tylko przypuszczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem , niestety u mnie jest tylko jeden zaklad z kimatyzacjami i powiedzeli ze pewnie sprezarka zatarta bo nie ma zadnych błędów. Ale jednak sprzęgło nie jest zerwana wiec na moje jest to niemozliwe. Gdzie znajduje sie ten zawór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Patryk41 napisał:

A jak sprawdzic ten zaworek ?

Odepnijj  od niego kostkę i zmostkuj styki w tej kostce. Następnie włącz Klimę jak ruszy to zaworek do wymiany.

Tak sprawdzali w b5 może w b6 jest podobnie. Wg. mnie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmostkowac kostke ktora idzie od strony samochodu czy tą co wychodzi ze sprężarki znaczy to jest jedna kostka tylko jak sie ją rozepnie to z ktorej strony zmostkowac ? Pytam bo nie chce niczego popsuc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to identyczny zaworek mam przy skraplaczu i on jest na 2 piny 

Edytowane przez Patryk41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na foto jest czujnik ciśnienia a nie pojemności kompresora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmostkowałem i klima nie dziala i wentylator tez sie nie załącza . Jaki inny moze byc powod? Wentylator podłączyłem na krotko działa i + do modułu dochodzi a jak wlaczam sprawdzenie wentylatora w vagu to sie nie załącza , błędów brak . Nie wiem czy to ma cos wspolnego

Edytowane przez Patryk41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany , wymiana czujnika na nowy pomogla tego przy sprezarce. Tylko teraz sie zastanawiam bo klima na LO wentylator na polowie kresek i niby chlodzi ale na vagu pokazuje ciśnienie 6bar a na zgaszonym 4 bar czy to poprawne wyniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...