Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybebeszenie tylnych katów 3.0 ASN


szafa96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów ! Zmagam się z delikatnym szarpaniem silnika oraz falowaniem obrotów. Wymieniłem już świece, rozrząd (ustawiony 0.0.0.1), sprawdziłem cewki, sondy, układ odmowy, kod binarny wszędzie zera...

Zostało mi radykalne posunięcie usunięcia tylnych katalizatorów, zastanawiam sie czy będzie to miało jakiś znaczący wplyw na pracę silnika, dodam iż przednie zostawiam i nie mam zamiaru ich wycinać (ciśnienie wtórne etc.).  Nie chce wycinać katów przy "rurce" ponieważ nie dysponuję takim sprzętem aby zaspawać je od góry, dlatego wpadłem na pomysł przecięcia ich wzdłuż i wybebeszenia zawartości. Czy jak tak zrobię to wyleci mi cały środek ? Doradźcie mi :) 

Czerwona linia cięcia:

 https://zapodaj.net/4e01def1c12f8.jpg.html [/img]

 https://zapodaj.net/5d1c748af3393.jpg.html [/img]

Edytowane przez szafa96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek wyleci, wrzuć go w woreczek i do kaciarza, ok 250zl / szt.

Ale ogólnie jednak pobawiłbym się we wstawienie rury zamiast je "wybebeszać".

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem to ładnie zaspawać i nie powinno być raczej z niczym problemów ? 

Sondy mogą wywalać CHECK'a ? Mam je blisko katalizatorów pierwszych :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sondy mogą wywalać błąd jeśli są za katem, jeśli ich nie ma za katem to nie mają prawa.

Co do cięcia, edytowałem posta wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko widać ładnie na zdjęciach, nie ma nic za drugim rzędem katów :) Dziękuję za odpowiedzi.

Hmm, Wspawałbym proste rurki, ale zawodowym spawaczem nie jestem, nie dysponuje migomatem + nie wiem jak podejść ze spawem "nad rurkę" :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katy wybebeszone ;> Troszkę głośniej samochód pracuję, dosłownie troszkę, bardziej basowy dźwięk z tylnych wydechów + najważniejsze ... Trochę ustąpiły wibracje silnika, to jeszcze nie jest to na co oczekiwałem, ale poszukam dalej problemu ;) 

 

Ps. Czy ktoś mi kupi ceramiczne <?> wnętrze katalizatora które mi pękło podczas wyciągania ? Czy raczej nie mam na co liczyć ? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, szafa96 napisał:

Katy wybebeszone ;> Troszkę głośniej samochód pracuję, dosłownie troszkę, bardziej basowy dźwięk z tylnych wydechów + najważniejsze ... Trochę ustąpiły wibracje silnika, to jeszcze nie jest to na co oczekiwałem, ale poszukam dalej problemu ;) 

 

Ps. Czy ktoś mi kupi ceramiczne <?> wnętrze katalizatora które mi pękło podczas wyciągania ? Czy raczej nie mam na co liczyć ? ;>

Oczywiscie ze odkupi. Tylko nie oddaj za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...