Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z temperatura


sasak2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem z temperatura w moim aucie a4b5 1,9 tdi awx predzej ajm . Otoz samochod przy powolnej jeździe zazwyczaj sie nie dogrzewa , (zazwyczaj) bo czasem ma lepsze chwile , nie bylo to dla mnie problemem bo wolno nie jezdze . Ale samochod zaczal sie przegrzewac na wysokich obrotach , predzej dzialo sie to przy predkosciach 180 w zwyz , teraz zaczelo od 160 . Wymienialem juz 3 razy termostat , obecnie mam orginalny . Czy moze miec to zwiazek z pompowtryskami które są w nie najlepszej kondycji ? Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź kiedy włącza się wentylator i sprawdź węże od chłodnicy. Może masz zapowietrzony układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z czujnikiem temperatury? U mnie jak się przegrzewał to winny był właśnie czujnik temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wody nowa niedawno rozrząd zmieniałem . Wentylator od klimy nie działa ale z tego co wiem załącza sie on dopiero od 100 st gdzie zdrowe auto nie powinno dochodzić do takich temperatur ? I jak wspomniałem prędzej problem zaczyna wzrastać prędzej przy 30 stopniach na dworze nie grzał sie jak teraz . Z tego co sie orientuje układ w tdi sam sie odpowietrza ? I jak sprawdzic czujnik temperatury , jedynie wymiana ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podpiętym laptopie z programem VCDS możesz sobie porównać temp na zegarze i temp na kompie. Jak będzie różnica powyżej 5 stopni to walnięty czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź korek zbiorniczka wyrównawczego kolega w afn miał tam orin zepsuty i tak się dzialo. A ogrzewanie grzeje rownomiernie? Jak będzie zapowietrzony to będzie raz grzalo raz nie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zawartość dodana 2 minutes later

Jeżeli wisko dobre to winowajcą może okazać się uszczelka pod glowica. Też znam taki przypadek tylko tam przy wzroście temperatury wyrzucalo płyn z zbiorniczka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...