Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw do oczyszczenia i woskowania (lakier LZ5l)


Celin28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym zadbać o powłokę lakierniczą w swoim samochodzie, będę robił to pierwszy raz, poczytałem trochę na forum i wybrałem takie o to środki do oczyszczenia i woskowania:

1. ValetPRO glinka żółta średnio-twarda Yellow Poly Clay Bar 100g

2. Tenzi IPA alkohol izopropylowy 1L odtłuszcza powierzchnie lakierowane i szyby

3. Soft99 Fusso Coat 12 Months Wax Dark trwały wosk syntetyczny do ciemnych lakierów

4. Tenzi ręcznik z mikrofibry do osuszania 60x90cm

5. Poorboy's World Ultra Mega Towel 40x40 mikrofibra do polerowania wosku i politury

Czy powyższy zestaw będzie odpowiedni? Czy możliwe będzie nałożenie wosku tylko i wyłącznie ręcznie?

 
 
   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nakładaniu wosku cała przyjemność to ręczna robótka i nie ma z tym problemów. Potrzeba czasem tylko trochę cierpliwości :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej na początku będzie to sama przyjemność ;) ogólnie zestaw będzie ok? do tego jeszcze aktywna piana

 

Tenzi Neutral Magic Foam Clear 1L gęsta piana aktywna o neutralnym pH

będzie ok ta piana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pianą nie pomogę, bo nie używam. Reszta zestawu raczej jest ok. Osobiście korzystałem z wosku coolinite i jego realna trwałość to w porywach 2 miesiące przy ręcznym myciu auta. Efekt po woskowaniu naprawdę niezły na ciemnym lakierze. Do polerowania wosku przygotuj przynajmniej 2 fibry 40x40. Do odtłuszczania używałem koncentratu IPA, który rozcieńczałem 50/50 z wodą destylowaną i z 1l wychodzi dwa razy tyle w tej samej cenie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...