Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piszczace klocki


Piotr Czarnojan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy mam pytanko ile trzeba przejechać by klocki nie piszczaaly(ułożyło)   tarcze Ot klocki ferrodo przejechane już 2tys km a piszcza jak bym starem jeździł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszcza bo cos je blokuje,sprawdz jeszcze raz prowadnice tloczki itd,do 200km moga byc slabsze  piszcec nie powinny wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, amelacar napisał:

piszcza bo cos je blokuje,sprawdz jeszcze raz prowadnice tloczki itd,do 200km moga byc slabsze  piszcec nie powinny wcale

A może być to też że chyba są złe odpowietrzone bo jak hamuje. Np z50km/h odrazu to jest ok  a jak dojeżdżam z nogą lekko na  pedale to taki pisk jak bym po szkle nożem jezdzil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po montażu troche pyliły więcej zanim się wszystko dotarło i ułożyło. Popiskiwanie lekkie tylko przy dużych mrozach z Ferodo słyszałem. Tak to cisza... to coś innego musi piszczec.

Tapniete z SGS7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, komoornik napisał:

Klocki montowane na specjalną pastę?

Tego to ci nie powiem ja ich nie montowalem

 

4 godziny temu, LukiKRK napisał:

Mi po montażu troche pyliły więcej zanim się wszystko dotarło i ułożyło. Popiskiwanie lekkie tylko przy dużych mrozach z Ferodo słyszałem. Tak to cisza... to coś innego musi piszczec.

Tapniete z SGS7
 

Aha to trzeba będzie się dzisiaj za to wziąść i też dziwne bo przez 2km jest ok a później jest orkiestra że piszczenie słychać z 200m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrajnym przypadku trzeba by ściągnąć klocki i przesmarować:

http://allegro.pl/ate-pasta-montazowa-do-klockow-hamulcowych-75ml-i6750803873.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrz jeszcze raz hamulce,  wystarczy że pod jednym tloczkiem będzie powietrze i zaczyna ukosowac klocek w zacisku. Stąd i piski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dev napisał:

Odpowietrz jeszcze raz hamulce,  wystarczy że pod jednym tloczkiem będzie powietrze i zaczyna ukosowac klocek w zacisku. Stąd i piski. 

Dzisiaj były odpowietrzone ponownie i przez 10min było ok a dalej piszcza ale ciut słabiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Czarnojan napisał:

Dzisiaj były odpowietrzone ponownie i przez 10min było ok a dalej piszcza ale ciut słabiej ?

Jest poprawa w hamowaniu ?

W którym kole piszczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dev napisał:

Jest poprawa w hamowaniu ?

W którym kole piszczy ?

Lekka poprawa jest  a piszczało najpierw z lewej teraz piszczy z prawej ale to jest taki dźwięk że w środku auta słyszysz jak by to było wszedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do tematu nt. piszczenia klocków. Czy Ferrodo DSP w trakcie docierania mogą piszczeć ? Włożyłem nie dawno (zrobione jakieś 200km) i czasem przy dohamowaniu przy małej prędkości lekko piskną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...