Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki bagażnik rowerowy? B7 Avant.


Kriss1322

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie, jaki bagażnik rowerowy polecacie tzn. na 2 lub 3 sztuki, belki plus mocowania czy na tylną klapę? wszystkie za i przeciw ewentualnie kto co ma do sprzedania lub gdzie najlepiej kupić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem w swoim życiu wszystkie opcje.

1. Bagażnik na dach to podstawa od której prawie każdy zaczyna. Najtańsze rozwiązanie ale nie pozbawione minusów. Podczas jazdy bardzo głośne przez opory powietrza. Trzeba uważać przy parkowaniu bo można o coś zahaczyć bo z rowerami to już duża wysokość.

2. Miałem również bagażnik na klapę. Wg mnie jedno wielkie nieporozumienie. Już przy zakładaniu zarysował mi lakier na krawędzi dolnej klapy bagażnika. Po założeniu dwóch rowerów z trudem otwierałem klapę. Nie polecam.

3, Teraz dysponuje platformą na haka. Kupiłem włoski bagażnik Atera na 3 rowery + dokładka na 4-ty. Zapinam rowery w 5 min. Wszystkie zabezpieczone z kluczyka i się nie martwię. Byłem z platformą na wakacjach nad morzem (650 km w jedną stronę) i nic się nie działo. Cisza, spokój prawie zero oporów bo rowery schowane za samochodem.  Dodatkowy plus to wolny dach na np. boxa. Ja swoją po transporcie odpinam i chowam idealnie do bagażnika tak że nic nie widać i nic nie przeszkadza. Platforma się odchyla do tyłu więc mamy dostęp do bagażnika. Minus to to że musimy mieć haka. 

Polecam oczywiście platformę w drugiej kolejności dach. Uchwyt na klapę odpada ze względu na uszkodzenia jakie może spowodować.

No i jeszcze jedno. Już nie posiadam B7-ki i platformę mogę dalej używać a z innymi opcjami tak by nie było. Belki bagażnika pod konkretny model samochodu :(

 

Michał

Edytowane przez remus_kraków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak remus przetestowałem wszystkie bagażniki. Najwygodniejszy to ten na hak rowery za autem,nic nie huczy dobrze się trzymają. Wada  hmmm musiałem założyć hak bo nie miałem ale teraz nawet zona ładuje rowery i jedzie a na dach nie dawała  rady.  Ja mam bagażnik Thule z platformą i swiatlami i jestem mega zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kriss1322 napisał:

No właśnie u mnie nie ma haka....

Ja też nie miałem i zamontowałem. Upolowałem na forum oryginał od B7-ki. Wszystko pięknie, ładnie i oczywiście odpinany był :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest chyba faktycznie najlepsza opcja, więc chyba trzeba będzie poszukać ori haka i całej reszty do niego. Jakie miałeś koszta zakupu? plus minus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To se nałuż :decayed:.

Handlarz mówił mi, że za hak 3 stówki. Założenie też ze stówkę bo trzeba zdjąć zderzak. Podobno elektryka już jest ale to trzeba sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎04‎-‎10 o 07:19, remus_kraków napisał:

Po założeniu dwóch rowerów z trudem otwierałem klapę. Nie polecam.

Założenie jest chyba takie, że się nie otwiera bagażnika jak są rowery - można szybko uszkodzić teleskopy.

 

Bagażnik na hak ma jeszcze jedną sporą wadę: jeżeli pada w czasie jazdy to rowery są bardzo brudne - nie zawsze jest możliwość ich umycia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie mniej więcej trzeba liczyć, te 200-300zł jeżeli mowa o oryginalnym haku, plus koszty montażu które z kolei zależą od serwisu na jaki się zdecydujemy. Jeśli chcesz mieć wszystko zrobione jak należy to zdecydowanie jest to najlepsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...