Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Quattro, uderzenia z tyłu auta


boy350

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w moim quattro podczas zmiany biegu słuchać naprawdę głośne uderzenie jakby z...mostu? Przy wysokich obrotach lub kiedy szybko będę chciał puścić sprzęgło dźwięk jest naprawdę taki że patrzę w lusterko czy się nic nie posypało.. o co chodzi? Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem podobny temat dotyczący dobicia tylnej osi, przy zmianie biegów:

Mam tą samą dolegliwość i po Wielkanocy będę się starał diagnozować to razem z mechanikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto na podnośnik, do sprawdzenia łapy dyfra na początek. Szczególnie ta z przodu od strony silnika, która pracuje na gumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2017 o 10:58, Rumaq napisał:

Znalazłem podobny temat dotyczący dobicia tylnej osi, przy zmianie biegów:

Mam tą samą dolegliwość i po Wielkanocy będę się starał diagnozować to razem z mechanikiem.

I jak zdiagnozowałeś ?

 

Dnia 10.04.2017 o 10:58, Rumaq napisał:

Znalazłem podobny temat dotyczący dobicia tylnej osi, przy zmianie biegów:

Mam tą samą dolegliwość i po Wielkanocy będę się starał diagnozować to razem z mechanikiem.

I jak zdiagnozowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępna diagnoza to poduszka tylnego mostu. Nie jest zerwana, jednak jest dosyć miękka. Wymiana trochę potrwa, ponieważ koszt nowej to prawie 800 złotych, więc szukałem alternatywy. Znalazłem firmę, która zamiast OEM poduchy wstawi poliuretanową - http://poliuretany.olkusz.pl/pl/p/Usluga-regeneracji-poduszki-tylnego-dyferencjalu-AUDI-1szt./23110620. Koszt 150 złotych. Zabieg trwa około 2 tygodnie, więc jak znajdę trochę czasu to zabieram się za wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.05.2017 o 08:20, Rumaq napisał:

Wstępna diagnoza to poduszka tylnego mostu. Nie jest zerwana, jednak jest dosyć miękka. Wymiana trochę potrwa, ponieważ koszt nowej to prawie 800 złotych, więc szukałem alternatywy. Znalazłem firmę, która zamiast OEM poduchy wstawi poliuretanową - http://poliuretany.olkusz.pl/pl/p/Usluga-regeneracji-poduszki-tylnego-dyferencjalu-AUDI-1szt./23110620. Koszt 150 złotych. Zabieg trwa około 2 tygodnie, więc jak znajdę trochę czasu to zabieram się za wymianę.

Zdecydowałeś się na tą regenerację? Jaka Twardość będzie ostatecznie? Sugerują konieczność wymiany również tylnych tulejek na te z Olkusza, żeby cały tylny dyferencjał zawieszony był na poliuretanie?

Edytowane przez PawelEn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj element został wyjęty z auta i jutro go wysyłam. Nie sugerowali konieczności wymiany pozostałych elementów mocujących dyfer. Po ponownym montażu napiszę, czy stuki ustąpiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na regenerację trzeba będzie jeszcze poczekać. Osobą, która się tym zajmuje idzie na urlop i regeneracja zostanie wykonana w połowie czerwca. Wtedy napiszę o rezultatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje podpora wału lub przeguby.
Daj znać co i jak bo u siebie też to mam, może będziesz pierwszym, który to rozwiąże raz na zawsze :) 

Edytowane przez inzKornel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem trochę forum i opinie są przeróżne. Jedni piszą, że zajechany torsen. Inni, że dyfer do wymiany, a jeszcze inni, że to wina poduszek. Najgorsze jest to, że prawdopodobniej każde z wymienionych może być przyczyną.. Jak już coś się uda odkryć to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam na zajechane podkładki w torsenie i dyfrze i z tego powstaje luz.i takie stukanie też jest u mnie.jak delikatnie puszczasz sprzegło to nic nie słychać.Może ktoś już wymieniał te podkładki i poda dokładne wymiary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...