Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zarysowany lakier


Kosmita

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam prośbę o poradę. Jak ktoś ma dzieciaki to wie, że wkłada się ten wózek i wyjmuje wciąż do i z tego bagażnika.. I kurde stało się. Daytona zarysowana.. Niby nie dużo, a jednak w pełnym słońcu bardzo to widać. Co w takiej sytuacji? Na lakierowanie całego zderzaka chyba za mała szkoda.. Słyszałem, że są takie pasty które wypełniają takie zarysowania.. A może jakaś polerka? Tylko ja nie chcę żeby cokolwiek tam się źle odbijało czy miało inny kolor (wolałbym wtedy wymienić cały element..). Co najlepiej zrobić w takiej sytuacji?

9ac4cfe5c29640b438975bd66af68051.jpg4baaaca0a830844d185758cd099416a9.jpg921a1663cba2d22e7d4435cb545c1df0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź na detaling, spolerują Ci to praktycznie do zera.

Tylko tak jak piszę, to studia detallingu, nie do lakiernika. Lakiernicy w dużej części nie mają pojęcia nic o polerce.

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JawoR36 napisał:

Podjedź na detaling, spolerują Ci to praktycznie do zera.

Tylko tak jak piszę, to studia detallingu, nie do lakiernika. Lakiernicy w dużej części nie mają pojęcia nic o polerce.

No właśnie tak myślałem czy by taki gość od detailingu tego nie ogarnął.. Podjadę, nałożę wosk na cały samochód i poproszę o zlikwidowanie tego zarysowania.. Może się uda. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak przepolerował samochód gościu w detalu, to zostały na aucie tylko rysy, aż dwie, które są zrobione do podkładu. Całą resztę ściągnął, położyłem na to kwarc i póki co, nie narzekam. A takie ryski jak masz na zderzaku podejrzewam, że bym ręcznie zwykłą pastą ściągnął, ew zostały by te trzy grubsze, cała reszta to tylko ryski na bezbarwnym, które są do wypracowania.

Edit. Pochwal mi się na PW ile cię wyszły blachy indywidualne.

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, komoornik napisał:

A potem folia przezroczysta na zderzak, jest pewnie nawet ori Audi akcesoryjna.

no nie wiedziałem nawet.

Zapytam się jak będę przejeżdżał.. Nie pogarsza to wyglądu zderzaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

37 minut temu, komoornik napisał:

Przezroczysta folia, z bliska może coś tam widać.

To ja nie wiem czy nie lepsza będzie ceramika całego lakieru. Też na takie delikatne obtarcia powinna zabezpieczać..

Edytowane przez Kosmita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kosmita napisał:

 

To ja nie wiem czy nie lepsza będzie ceramika całego lakieru. Też na takie delikatne obtarcia powinna zabezpieczać..

Ceramika coś tam minimalnie da, ale nie ma co się łudzić, że nie będzie śladów po takich obtarciach. Wiem, bo przetarłem zderzakiem o drewnianą paletę 2 dni po powłoce :grin:

Jak już w sedana wózek pchasz, to albo folia ochronna np 3m (możesz cały zderzak okleić nawet) albo ta ori, ale znając życie i szczęście ludzkie to mając tą ori folię porysujesz następnym razem zderzak centymetr niżej niż sięga folia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2017 o 15:16, JawoR36 napisał:

ale znając życie i szczęście ludzkie to mając tą ori folię porysujesz następnym razem zderzak centymetr niżej niż sięga folia :)

Heh i to jest dobre podsumowanie życia :) heh możesz się zabezpieczać jak tylko możesz a jak pierdyknie to i tak zawsze tam gdzie nie pomyślałeś wcześniej.. :) no nic. Pojadę na ten detailing i będę uważać. Folia mi nie pasi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...