Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bledy i brak mocy po wizycie u mechanika (1.8T BFB )


pezecik91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Kupilem nie dawno Audi b6 sedan z silnikiem 1.8t z wgrana mapa silnika na 190km . Auto po zakupie sprawowało się bardzo dobrze nie miałem żadnych problemow ale trzeba było porobić kilka rzeczy wiec oddałem znajomemu mechanikowi który wykonał następujące usługi :

- wymiana kompletnego rozrządu 

- wymiana uszczelki pokrywy zaworów

- uszczelnienie wydechu (spawanie)

- wymiana przednich tarcz hamulcowych

- wymiana oleju i wszystkich filtrów

- również był problem z pompa paliwa ale została naprawiona i działa

Po tych zabiegach auto ciężko zapala,brak ssania na zimnym rozruchu . Nie ma mocy , turbo się nie załącza oraz wyskakują kontrolki oraz błędy .

 

 

licznik.jpg

blad 1.jpg

blad 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie błędy wracają po skasowaniu? nie zrobił jakiegoś zwarcia ten mechs? bezpieczniki sprawdzałęś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem trzeba najpierw zapytał mechanika co robił, może zajrzyj do puszki z ecu czy ma wody, może ecu uszkodzone trudno powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody nie ma ale też podejrzewam że może być sterownik uszkodzony bo nie możliwe żeby tyle części zostało zepsutych na raz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody samej w sobie możesz nie zobaczyć, ale wypnij kostki przy ECU w szczególności zwróć uwagę na białą kostkę.

Wyrzuca Ci błąd pedału przyspieszenia to na 99% masz mokrą białą kostkę. Wyciągnij, przedmuchaj powietrzem wszystkie, złóż, skasuj błędy i patrz co dalej.

Błędów wysypało jakby niewiadomo co się z tym autem działo, porażka nie mechanik.

Auto masz teraz w trybie awaryjnym, więc nie poszalejesz.

Edytowane przez scq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za wskazówki.  Sprawdzę kostki i dam znać czy pomogło 

Zawartość dodana 46 minutes later

Sterownik ecu daje tylko napięcie wartości 0.5V więc coś jest nie tak z nim chyba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda, za dużo błędów jak na wymianę rozrządu i inne podstawowe naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam zrobić w takim przypadku ? Czy sterownik można uratować czy tylko wymiana na sprawny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dowieźć że spalił się sterownik przydałoby podmienić ECU na jakiś inny używany(najlepiej bez immo) i na wszelki wypadek przejechać jakiś dystans. I wtedy zobaczyć czy znowu będzie choinka na zegarach. Jak masz możliwość to załatw od kogoś sterownik do kontroli. Po tym będziesz miał pewność czy atakować mechanika o zwrot kasy.

Edytowane przez kaman5151
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć czy coś będzie widać. Według mnie nie ominie Cię wymiana. Tak czy siak jak będziesz się do ECU dobierał to rozkręcić puchę można zrobić przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście takiemu mechanikowi bym nie popuścił. Oddawałeś samochód sprawny i tak masz otrzymać. Postrasz go trochę skarbówką (zazwyczaj mechanicy mają dużo do ukrycia). 3maj się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie zdecydujesz się to zrobic i w jaki sposób. 

Samo wygranie softu bez hamowania i sprawdzenia auta, wgranie gotowca to niewielkie pieniadze, ale duże ryzyko.

Z hamowaniem na rolkach, sprawdzeniem motoru i dopasowaniem softu do kondycji silnika różnie, od 900 zł w górę. Porozmawiaj z Gregor10, pewnie Ci pomoże to sensownie ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...