Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ALARM


Gość davido31

Rekomendowane odpowiedzi

Gość davido31

witam.kupiłem niedawno audi a4 b5 ADR od jednego włocha i koleżka dał mi tylko kluczyk do zamków i do zbiornika paliwa.kluczyk jest płaski i niema żadnego pilota taki zwykły kluczyk.mam centrala i alarm i teraz to niewiem czy alarm który mam wsadzony do furki czy jest to fabryczny alarm czy ktoś go montował.a jeśli to fabryczny to jakiej firmy montowali to w audi.kupiłem nowy alarm RTX AS1 ichciałbym go zamontować ale potrzebny mi jest schemat instalacji tego starego alarmu po to by poprzepinać kable do nowego alarmu.w kodach wyposazenia nie ma wzmianki o fabrycznym alarmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz fabryczny i działa to kompletnie bez sensu dokładać kolejny - to nie jest idalne zabezpieczenie a odstraszasz dla guwniarzy. Lepiej dokup sobie ine gadźety jak immo dodatkowe, antynapad czy też czujnik przed odholowaniem - nie wiem czy fabryczny ma coś takiego ale wątpie i też warto by sprawdzić czy można do podpiąć do fabrycznego, z elektrycznych jeszcze przydało by sie sterowanem pilotem. Do tych gadżetów polecam dobrego elektryka somchodowego. Lepiej doposażyć i uzupełnić to co masz niż bawić sie w nowe. Druga sprawa to zabezpieczenie mechaniczne - blokada skrzyni przykładowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość davido31
jeśli masz fabryczny i działa to kompletnie bez sensu dokładać kolejny - to nie jest idalne zabezpieczenie a odstraszasz dla guwniarzy. Lepiej dokup sobie ine gadźety jak immo dodatkowe, antynapad czy też czujnik przed odholowaniem - nie wiem czy fabryczny ma coś takiego ale wątpie i też warto by sprawdzić czy można do podpiąć do fabrycznego, z elektrycznych jeszcze przydało by sie sterowanem pilotem. Do tych gadżetów polecam dobrego elektryka somchodowego. Lepiej doposażyć i uzupełnić to co masz niż bawić sie w nowe. Druga sprawa to zabezpieczenie mechaniczne - blokada skrzyni przykładowo.

mi nię sa potrzebne zadne inne zabezpieczenia bo samochód stoi mi pod oknem o zlawetowaniu to moze sobie złodziej zapomnieć.druga sprawa to mam jakis alarm ale nie mam zadnego pilota tylko sam kluczyk serwisowy bo koleś ten co mi sprzedał to miał tylko ten klucz i jeszcze mi kita wkręcał że ma wtopionego czipa.tak też mam alarm ale wogóle nie aktywny czyli musze go wywalić i wtawić nowy (który już kupiłem) bo po co mi alarm którego nie mam czym aktywować?skrzyneczkę mam schowaną pod kierownicą gdzie sa bezpieczniki i patrząc na niego to nie wiadomo z jakiej firmy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi nię sa potrzebne zadne inne zabezpieczenia bo samochód stoi mi pod oknem o zlawetowaniu to moze sobie złodziej zapomnieć.

Nie spisz w ogole? Widzialem kiedys, wracajac z pracy, jak o godzinie 2.20 wciagali VW Vento na lawete - mysle, ze wlasciciel nie spieszyl sie az tak bardzo z naprawa.

patrząc na niego to nie wiadomo z jakiej firmy jest.

Podlaczenia alarmow wykonywane sa wedlug okreslonych schematow, wiec firma nie ma tu za duzego znaczenia, dla sredniej klasy specjalisty to zaden problem jaki to alarm - tak wlasnie powiedzial mi koles, ktory sam konstruuje alarmy i je montuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość davido31
Nie spisz w ogole? Widzialem kiedys, wracajac z pracy, jak o godzinie 2.20 wciagali VW Vento na lawete - mysle, ze wlasciciel nie spieszyl sie az tak bardzo z naprawa

kurde tu nie jest polska. :exclaim:

Podlaczenia alarmow wykonywane sa wedlug okreslonych schematow, wiec firma nie ma tu za duzego znaczenia, dla sredniej klasy specjalisty to zaden problem jaki to alarm - tak wlasnie powiedzial mi koles, ktory sam konstruuje alarmy i je montuje.

sprawa jest taka ze ten alarm to ja sam chcę sobie podłączyć bo tutaj to hiszpan sobie woła 120 euro minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, u Ciebie nie kradna? :wink:

Skoro tak to tylko pogratulowac.

Podlaczasz sam to super ale i tak bedziesz wpinal w okreslone obwody, do ktorych wlasciwie zawsze sie wpina centralke. Przy okazji tych prac zrob jakis sobie tylko znany patent. Poszukaj na forum bylo cos o wpinaniu centralek, gdzies nawet umieszczalem schemat podlaczenia, poze to bedzie nieco pomocne:

http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=72899&highlight=#72899

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość davido31
Wow, u Ciebie nie kradna?

Skoro tak to tylko pogratulowac.

kradną fury ale zazwyczaj stare łupy.bo nawciąga sie jeden espańol z drugim koki i poszaleć chcą.łupem to tu padaja radia albo tuby itp. ale numer z lawetą to jak mieszkam w tym mieście 6 lat no to jeszcze nie słyszałem.ciekawastka tez jest że zlawetować w nocy samochód z ulicy to może policja jak źle zaparkujesz i sa to lawety policyjne.

Poszukaj na forum bylo cos o wpinaniu centralek, gdzies nawet umieszczalem schemat podlaczenia, poze to bedzie nieco pomocne:

http://www.a4-klub.pl/for...ighlight=#72899

no już duzo lepiej.cos juz zassałem.dzięki :biggrin:

ps.a montował ktoś ten alarm w tym modelu audi co mój?

http://www.mastertrade.pl/product_info.php?products_id=409

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

davido ty nie masz żadnego fabrycznego alermu!!! Kluczyk ma "chipa" a dokładniej transponder. Skrzynka o której piszesz to prawdopodobnie immo. Jak masz okazję być w polsce jedz do elektryka to ci zamontuje alarm - każdy elektryk preferuje jakiś alarm bo ma go opanowane i montaż idzie sprawniej. Dodatkowo do alarmu możęsz wrzucić parę gadźetów. Czujnik przed odholowaniem ma jedną fają zaletę - jeśli zaparkujesz auto a ktoś w nie przywali to najprawdopodobniej zadziała, czujnik ultradzwiękowy w kabinie nie koniecznie mui to wychwycić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm to to jest ale na pewno nie fabryczny :exclaim: :exclaim: :exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość davido31

a ta biała skrzyneczka to co to za klimacior? na ostatnim zdjęciu :eek:

[ Dodano: 01-03-2007, 19:27 ]

Dodatkowo do alarmu możesz wrzucić parę gadźetów. Czujnik przed odholowaniem ma jedną fają zaletę - jeśli zaparkujesz auto a ktoś w nie przywali to najprawdopodobniej zadziała, czujnik ultradzwiękowy w kabinie nie koniecznie mui to wychwycić.

a wszedłeś na strone co dałem lina?tam przeczytasz ze ma dodatkowo "czujnik udarowy" który podłącza sie do centralki i można go przybrodzić do jakiegoś stałego elementu nadwozia. no chyba wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm to to jest ale na pewno nie fabryczny

Dokładnie.

a ta biała skrzyneczka to co to za klimacior? na ostatnim zdjęciu

Czy to jest pod kierownicą na kokpicie środkowym - prawdopodobnie to immo. Nie mogę doczytać się co na tym pudełku pisze.

nawiązując do twojego pierwszego posta. Już wiesz że to nie fabryka ten alarm. Jak nie znajdziesz jakiegoś opisu na nim to nikt ci nie powie co to za sprzęt a tymbardziej o schemacie zapomnij. Wprawny elektryk może w stanie by był rozgryźć owe przewody. Dodam że umieszczenie tej centralki jest "pomyłką instalatora".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość davido31
Dodam że umieszczenie tej centralki jest "pomyłką instalatora".

nie rozumiem :eek: a gdzie miałby ja umieścić?

Czy to jest pod kierownicą na kokpicie środkowym - prawdopodobnie to immo. Nie mogę doczytać się co na tym pudełku pisze.
tak to jest pod kierownicą po prawej stronie na wysokości kolana

[ Dodano: 02-03-2007, 15:15 ]

Nie mogę doczytać się co na tym pudełku pisze.

zdjecie nie jest wyrażne bo robiłem je telefonem nokia N70.postaram się jeszcze raz zrobić zdjęcie aparatem cyfrowym to może będzie lepiej widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adadur napisał/a:

Czy to jest pod kierownicą na kokpicie środkowym - prawdopodobnie to immo. Nie mogę doczytać się co na tym pudełku pisze.

tak to jest pod kierownicą po prawej stronie na wysokości kolana

[ Dodano: 02-03-2007, 15:15 ]

adadur napisał/a:

Nie mogę doczytać się co na tym pudełku pisze.

zdjecie nie jest wyrażne bo robiłem je telefonem nokia N70.postaram się jeszcze raz zrobić zdjęcie aparatem cyfrowym to może będzie lepiej widać

Na bank jest to sterownik immo :exclaim:

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość davido31

do kolegi @abadur dlaczego uważasz że tu cytat"Dodam że umieszczenie tej centralki jest "pomyłką instalatora".?????????????????. czekam na odpowiedź bo nie kumejszyn dlaczego kolo tak zrobił a nie inaczej? :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralka to kluczowy punkt alarmu - ten kto by miał się zabierać za dobranie do auta to jedne z pierwszych czynności jest dostanie się pod kierownicę i do bezpieczników ewentualnie komputer. Nie mówie że centalka tu nie może być ale można gdzies ją schować a nie niemal na oczach zostawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość davido31
Centralka to kluczowy punkt alarmu - ten kto by miał się zabierać za dobranie do auta to jedne z pierwszych czynności jest dostanie się pod kierownicę i do bezpieczników ewentualnie komputer. Nie mówie że centalka tu nie może być ale można gdzies ją schować a nie niemal na oczach zostawić.
.

tak wogóle to alarm chce zainstalować po to zeby mieć otwieranie i zamykanie drzwi na pilota no i jak jakis matoł przy parkowaniu za lub przed moim wypasem przywali mi w samochód to żeby zawył mi alarm wtedy będe mógł zejść na dół i mu dupe skopać.jak miałem niedawno FORDA "ścierkę" to przedni zderzak miałem załatwiony na cacy tak tu matołectwo parkuje.druga sprawa to często zdarza się że idą jakieś nachlane trole i wyłamują lusterka, kopniakiem.czujnik mam załozony pod szyba i ustawiony jest na lekkie uderzenie tak więć też wychwyci kopnięcie w lusterko.alarm mam podłączony częściowo bo motam sie z kablami ale o tym to właśnie napisałem w osobnym temacie. :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kolegi @abadur dlaczego uważasz że tu cytat"Dodam że umieszczenie tej centralki jest "pomyłką instalatora".?????????????????. czekam na odpowiedź bo nie kumejszyn dlaczego kolo tak zrobił a nie inaczej? :eek:

Kolega określił montaż tej centralki jako "pomyłkę instalatora" ponieważ centralka alarmowa zainstalowana w rejonie pod kierownicą do tego z widocznymi kablami jest rozwiązaniem absolutnie nie dającym żadnego zabezpieczenia. Alarm jest tym lepiej założony im go mniej widać. Prawdziwy zawodowiec zakłada alarm tak, że dopiero po godzinie szukania da się go odszukać, no ale jest to rowiązanie droższe bo trzeba się trochę namęczyć - rozbieranie, taśmowanie wiązek taśmą płócienną, wiązki "zmyłki", wszystkie kable jednego koloru, zmylone grubości kabli, kable błędnych kolorów itp.., itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...