Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalony led lampa lewa - pomocy w diagnozie


Damus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Panowie potrzebuję pomocy w diagnozie i naprawie mojej lampy jej numer 8K0 941 003 P. Samochód z 2010 roku w moim posiadaniu od trzech lat. Nagle spalił się pasek led w lewej lampie. Podczas wyjęcia lampy okazało się, że ktoś dokonał już wcześniej w niej przeróbek nomen omen w prawej również:) Po zakupie samochodu zauważyłem, że lampy nie są oryginalne ponieważ zderzak nie posiada spryskiwaczy. Same naklejki na lampach wskazujące rok produkcji zgodny z pojazdem zbiły mnie z tropu, wiecie jak jest podczas zakupu...

Ale do rzeczy ktoś zamiast modułów led zastosował przetwornice napięcia z 12V na 45V o nazwie DCU1 JS Elektronik i pozostawił w układzie wewnątrz lampy żarówki postojowe oraz wstawił rezystor (pewnie aby kompa oszukać).

Ledy działały 3 lata aż do teraz, żadnych błędów podczas włączania kierunków przygasały prawidłowo. Podczas wstępnej diagnozy ustaliłem, że  na pasku spaliły się 3 diody i padła przetwornica.  Nie czekając na nic kupiłem na allegro lampę z uszkodzoną szybą ale działającym paskiem led lampa była z 2008 roku. Przełożyłem taśmę do mojej lampy, kupiłem identyczna przetwornicę, poskładałem i wszytko ruszyło. Led miał minimalnie inną barwę ale uznałem, że da się z tym żyć. 

Jednak moja radość trwała tylko trzy dni i ledy znowu się spaliły.

Proszę o podpowiedź co z tym dalej zrobić:

1. Czy jak kupię lampę z oryginalnym modułem led to będzie działać bez przeróbek?

2. Czy taśmy led w tych lampach pracują faktycznie na napięciu 45V? Czy napięcie podawane na lampę jest stałe 12V czy może impulsowo?

3. Czy jest możliwość powrotu do standardowych lamp i czy ma w tym przypadku jakieś znaczenie, że mam na włączniku świateł "tryb auto"?

4. Czy standardowe lampy mają wbudowaną funkcję świateł dziennych?

5. Co mogło spalić ponownie led?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy wtyczka od lampy jest 10 czy 14-pinowa, jeśli ta pierwsza tzn, że instalacja była nieruszona i możesz założyć zwykłe lampy (mają standardowo drl, ale nie led) - włącznik auto nie ma znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka jest 10 pin, może ktoś podrzuci jakie oznaczenia powinny mieć zwykłe lampy. Czy były rożne modele lamp dla roku 2010? Czy wszystkie mają światła dzienne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam podobny bajzel w lampie. Wystarczy wymienica ta przetwornice  dcu1 js?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...