Skocz do zawartości
IGNOROWANY

woda na podłodze za fotelem kierowcy


swiezak84

Rekomendowane odpowiedzi

siemanko. wiem ze juz bylo kilka takich wątków i że jako winowajce wskazuje się zatkane odpływy w grodzi gdzie siedzi bateria, servo i komputer, ale moze mi ktoś napisać czemu ta woda zbiera sie z tyłu? skoro moze tez przeciekac po lince od maski, lub przez filtr kabinowy to czemu wody nie ma z przodu? są jakies ukryte kanały które prowadzą na tył? i czemu w takim razie nie ma tej wody za fotelem pasażera? juz 3 tygodnie susze wnętrze a ta wykładzina nadal mokra. w tej grodzi wszystkie odplywy poczyscilem, wygarnalem caly syf jaki sie tam nazbieral, pomontowalem plastki podszybia jak należy i ten plastikowy "banan" co idzie nad filtrem kabinowym... mam nadzieje ze to pomoże (jakby co to nie mam szyberdachu a uszczelki drzwi są całe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz avanta to może przewody od spryskiwacza tylnej szyby?Bardzo Ci zalewa?Wiedz o tym że możesz mieć pełno wody pod wykladzina bo tam są gąbki.A jak podniesiesz tylną kanapę to też jest mokro?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod kanapą jest sucho. mam avanta co prawda, ale po intensywnych deszczach które byly wlasnie 3 tyg temu tam naleciąło ze 2 litry wody  O_o  także niemożliwe zeby to od spryskiwacza tylniej szyby było, tym bardziej że go nie uzywałem :/ i raczej nie wina dziury w podłodze bo ta woda naleciała przez noc jak auto stało. mozliwe zeby woda leciała kanałem od wentylacji i wylatywała tym nawiewem co jest pod fotelem kierowcy?

Edytowane przez swiezak84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze raz porządnie te odpływy podszybia,przy filtrze kabinowym nie brakuje Ci niczego?Lejek klimatyzacji drożny?Najlepiej wiadro z wodą-lać i obserwować.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie miałem ten sam problem , tylko że Sedan... A problemem mianowicie była ta uszczelka pod maska przy kierowcy , co przechodzi przez nią linka do otwierania , maski... Była dziurawa , zmieniłem... Deszcze były , ulewy, a w środku sucho :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było to samo w kombi, powód ten sam, zatkane kanaliki odpływowe, tu pod komputerem i pod akumulatorem.  Woda zawsze znajdzie sobie ujscie ktoredy przedostanie sie do środka.  kanaliki przeczyszczone i te gumy opłukane i wielka róznica juz nie po jednej ulewie mam sucho. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sedanie FL, miałem podobny problem. woda dostawała się do kabiny przez nogi kierowcy i gdzieś od nawiewu na nogi pasażera. Moim zaniedbaniem oraz niewiedzą było to, że woda zbierała się w grodzi. Normalnie akwarium miałem. Odetkałem odpływ wysuszyłem samochód (pełny nawiew i ryż rozsypany) z grodzi wylało się z 5 l wody. Grodź już tak była przepełniona wodą, że akumulator był do połowy w wodzie i woda zaczęła dostawać się pod uszczelkę komputera, co mogłoby zalać elektronikę. Pamiętaj o częstym czyszczeniu odpływów. w sedanie FL są 3 odpływy, jeden po środku i dwa po boku. Jeden z nich jest ciężki do odetkania, bo znajduje się pod akumulatorem (jeżeli nie masz kodu do radia ori, to nie ma co robić więcej roboty, bo trzeba odłączyć aku) dwa odetkane są w zupełności wystarczające. Odpływy trzeba czyścić szczególnie jesienią gdy się zbierają liście piach i inne syfy, które później tam gniją i zimą. Najlepiej sprawdzić czy są zatkane wlewając (ostrożnie) bańkę wody i patrzeć czy odpływa.
Kolejną kwestią są gumki które są zamontowane w odpływach. Mają budowę stożka, przez co się zapychają. Wywal je bo do niczego się nie przydają. Ewentualnie jeżeli Ci na nich bardzo zależy przytnij je bo będziesz się bujał z problemem, aż któregoś dnia złowisz karpia u siebie w grodzi :D
Jeszcze jedno - Nie zapominaj o odpływach błotników. Je również trzeba czyścić zatykają się najłatwiej i gdy się zatkają wszystko z szyby spływa do grodzi
Co do wody za fotelem, u mnie była również. Przypuszczam, że woda spływa w dół pod wykładziną i na płaszczyźnie poziomej osadza się i wtedy wychodzi wilgoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przeczysciłem odpływy a woda leciała pod kompem uszczelniłem wejscie przewodó pod kompem do srodka i jest sucho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...