Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wygłuszenie drzwi przednich


Rekomendowane odpowiedzi

W weekend zamontowałem panele Phonocara i dalszym etapem będzie wygłuszenie drzwi. Zamierzam zakupić taśmę SOUDAL tą 30cm szeroką i 10m. Wykleić wnętrze drzwi oraz od strony tapicerki oraz sam plastikowy boczek. Czy spełni to swoje zadanie? Czy do poprawnego wygłuszenie będzie to wystarczające? Może szukać innych mat? Proszę o opinie w tym temacie za nim zabiore sie do prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbka do samochodu nie specjalnie się nadaje. W drzwiach może nasiąkać woda. A pod tapicerką może sie okazać zbyt gruba, pozatym nie jest chyba tania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zupelnosci odradam gabke, do tego celu sluza maty bitumiczne, jak chcesz cos naprawde dobrego to polecam Dynamate Extreme, aczkolwiek w Polsce ceny maja z kosmosu..

u mnie tam się gąbka sprawdziła głośniczki były ze zwrotnicami kosztowały mnie chyba 500 pln za parę i grały ślicznie wody też nie było w środku. nie jestem jakims specjalistą od dzwięku itd mówię o tym co miałem u siebie

no i cena za 100x50 cm ok 40 pln to jednak niewiele jak dla mnie, pewnie tak jak mówisz ta mata jest dużo lepsza ale też i droższa

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o macie soudala (link powyzej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siwy musze sie Toba nie zgodzic.. Ludziska na soudalu startuja na zawodach.. Sam mam soudala.. APP hmm.. to juz inna bajka.. Te maty przy wysokich temp maja skłonnosci do wydawania zapachów. Jednym słowem śmierdza smołą po drugie przy niskich temp traca swoje wlasciwosci.. jak znajde link z porownaniem to podesle. Soudal nieznacznie odbiega od Dynamata.. Adadur nie masz sie nad czym zastanwiac Soudal!! ja kupilem 10mx22,5 cm i wystarczy do oklejenia 2 drzwi.. Jak mozesz to podeslij fotki tych paneli.. pozdr Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on sie wulkanizuje.. Tazke powiniem sie trzymac.. U mnie jest git jak do tej pory.. A podczas klejenia podgrzewales go ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soudal to się nadaje do uszczelniania dachu. Do auta trzeba wsadzić maty przystosowane do tego np. APP. Są sztywniejsze i lepiej tłumią.

APP są ok - ale IMHO nie warto stosować innych niż polimerowe. Te tańsze dają dobry efekt, ale strasznie się kruszą i pękają w niższej temperaturze. Trzeba oklejać z opalarką i bardzo uważać aby idealnie przykleić rogi/krawędzie - bo potem po zimie potrafi taki odłamany okruszek brzęczeć w drzwiach :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że widziałem te Soudaband na żywo i one już na półce sklepowej brudziły palce. I obawiam się, że nie chcę takiego syfu ładowac do auta, kurcze pojade do Włoch to to mi spłynie pewnie wewnątrz drzwi i nic z tego nie będzie. Widziałem takią folie perforowaną grubości 0,5-1mm lub też głupią podkładkę pod talerze do domu na takiej piance grubości ok 2 mm może coś takiego przykleić? Niedługo alternetywy sie wyczerpią i wkońcu skończy sie na matach przeznaczonych do wyłuszania (mo może nie Dynamat bo cholernie drogi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez zamierzam wygluszyc ale bagaznik , wiec jaka mate najlepiej kupic ? na allegro jest jeszcze takie cos : http://www.allegro.pl/item107388071_akustyczna_mata_wygluszajaca_do_samochodow.html - co to jest i czy dobre ?? Jak nie to to co najlepiej i gdzie kupic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas ten link ,ktory podales z mata to z tego co wiem to mozna ja uzyc na tapicerke drzwi.

To podaj jakis link, zeby dobrze wygluszalo i tanio bylo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem na forum i teraz stosuja maty tytana .. Lepiej sie trzymaj niz soudal. Kupisz to w castoramie lub budowlanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rolkach.. sa po 10 metrow i rozne szerokości.. w zalezności od potrzeby.

[ Dodano: 2006-06-02, 21:12 ]

Co do soudala, to mialem przyklad wytrzymalosci. Ktos tu wspominal ze sie nie trzyma... Wiec dzis mialem dowod.. Soudal odszedl ale razem z czescia sklejki, do ktorej byl przymocowany :D.. Takze bez obaw, napewno nie odpadnie!! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zalezności od szerokości rolki zaczynaja sie od ok 65zł 15cm x 10m, 22,5cm x 10 m 87zł

30 cm x 10m 126 zl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...