Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie odbłyśnika/soczewki w reflektorze BIXENON (xenon-plus)


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Super. Potrzebowałem właśnie kogoś kto się wypowie na ten temat,a tu proszę jeszcze filmik dostałem☺

Wszyscy teraz wymieniają soczewki na te z b8,chociaż ja jestem zdania ze lepiej oświetlają pobocze na org bixie. Mogę się mylić ale chce zostać przy orginalnych. Może kiedyś wpadną z b8 jednak narazie regeneracja. Dzięki Ci bardzo za znalezienie filmiku i życzę bezawaryjnej jazdy ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie bo nie wiem jak długo jeszcze będę jeździł audiolą być może jakieś większe audi będzie potrzebne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mówiłem i jeżdżę 7 lat. Im więcej zrobiłem tym bardziej szkoda sprzedac?

Tylko ten Bi led kosztuje 999zl A mnie regeneracja z nowymi palnikami wyszła podobnie, z perspektywy czasu zrobiłbym BI led ale wtedy były trochę droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i bym się skusił na bi led ale mam rozrząd do roboty niedługo i jeszcze inne wydatki,tak że narazie chce sobie trochę poprawić światła ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest i to spora,chociaż muszę przyznać że i tak nie były takie tragiczne jak na 14 lat. No ale różnica kolosalna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś ma sprawdzoną chemię oraz sposób jak wyczyścić lampę w środku bez rozklejania i bez zostawiania zacieków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chemia to: izopropanol po 10zł litr na allegro + woda destylowana/demineralizowana po 3zł w markecie za 5l bańke

wyciagasz wszystkie żarówki, silniczek jeśli posiadasz z lampy, żarniki. Następnie wydmuc**jesz kurz i pająki z wnętrza lampy przy uzyciu kompresora. Następnie wlewasz wode destylowaną (i tylko taką bo zwykła kranówa zostawi zacieki po odparowaniu i już tego nie doczyscisz) do tego wlewasz troche izopropanolu tak powiedzmy w proprocji 1:1. mieszasz w lampie i wylewasz. Następnie bierzesz 2 magnesy, jednego obszywasz materiałem w koło np. mikrofibre. wrzucasz do lampy a drugiego po zewnętrznej stronie klosza przesuwasz tak aby ten w środku czyścił lampe. jak wyczyścisz to wyciągasz magnesy, suszysz lampe, składasz i to wszystko. bez rozklejenia lepiej tego nie zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy autor tematu bądź inna osoba jest w stanie zaktualizować obrazki?

Może powstał filmik?

Będę wdzięczny za jakieś info, muszę się zabrać za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, emils napisał:

Witam

Czy autor tematu bądź inna osoba jest w stanie zaktualizować obrazki?

Może powstał filmik?

Będę wdzięczny za jakieś info, muszę się zabrać za to.

Ogólnie to przy bixie nie potrzebne fotki. Odkręcasz 4 śrubki torx t20 które trzymają  projektor,po czym wyciagsz owy projektor. Ściągasz 4 blaszki które łączą stelaż soczewki z odbłyśnikem i tyle. Ale nie spodziewaj się żadnych efektów po czyszczeniu soczewek,bixy świecą jak świeczki-nawet nowe. Albo dasz odbłyśniki na regeneracje i będzie lepiej,albo przerobisz na projektory z b8 i będzie jeszcze lepiej,tak jak na filmie poniżej(przed przeróbką te lampy świeciły jak świeczki na torcie).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem, tylko jak zamocować tą pip blaszkę?! z godzine to mocuje i mam dośc już...

Edytowane przez emils
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

 

Ogólnie poradziłem sobie z tematem, aczkolwiek mimo wszystko zamówiłem nowe z DEPO. Czemu?

Odbłyśnik był już tragiczny, popękany. Ktoś już tą lampę rozbierał i część przewodów jest na izolacji. Jedna śruba mocująca soczewkę wypadła i nie miałem jak jej włożyć.

Lampę zamontowałem, ale jest odłączona, bo przez przypadek zamontowałem odwrotnie tą metalową blaszkę między soczewką a odbłyśnikiem...

W poniedziałek będą nowe lampy, wymienię całośc, przełożę silniczek i mam nadzieje na poprawę widoczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, emils napisał:

W poniedziałek będą nowe lampy, wymienię całośc, przełożę silniczek i mam nadzieje na poprawę widoczności.

Silniczek może nie pasować do depo,lampy bix mają silniczek krokowy z dużą nakładką do regulacji,xenony mają silniczek krokowy bez nakładki,a halogenowe mają zwykły silniczek. Tylko jeden rodzaj przypasuje do depo,tylko który... musi pasować krokowy by działał z xenonem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, sory za zamieszanie, nie zerknąłem że to temat bixów... jakby coś mogę skasowac posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...