Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie odbłyśnika/soczewki w reflektorze BIXENON (xenon-plus)


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pomalowałem ten element zaznaczony na niebiesko :) mim zdaniem dużo lepiej świeci :) [br]Dopisany: 27 Listopad 2009, 08:40_________________________________________________Bieniek jaka i tak masz do regeneracji to spróbuj sam i zobaczysz różnice

Ale co caly odblysnik pomalowac fraba niby chrom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomalowałem ten element zaznaczony na niebiesko :) mim zdaniem dużo lepiej świeci :) [br]Dopisany: 27 Listopad 2009, 08:40_________________________________________________Bieniek jaka i tak masz do regeneracji to spróbuj sam i zobaczysz różnice

Ale co caly odblysnik pomalowac fraba niby chrom?

no co Ty... tylko regeneracja... żadnych chromów w sprayu bo to zaraz odpadnie, a poza tym jest matowe, a nie błyszczące

Wąski może mieć rację... przy niebieskim (tym brązowym) może być lekka poświata niebieskiego :good:

może zaspany jestem... ale jakiego linka? bo nie znalazłem...

Bardzo proszę:

http://www.regeneracja-hc.com/

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszlym tyg wysylam im odblysniki zobaczymy jaka cena,czas i efekty.To jak w koncu??To brazowe maja tez zrobic czy zostawic jak jest.Albo nic im nie mowic,beda sami wiedziec najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszlym tyg wysylam im odblysniki zobaczymy jaka cena,czas i efekty.To jak w koncu??To brazowe maja tez zrobic czy zostawic jak jest.Albo nic im nie mowic,beda sami wiedziec najlepiej?

Ja z nimi rozmawiałem na ten temat i oni, tak jak inni zresztą, twierdzą, że to nie jest konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszlym tyg wysylam im odblysniki zobaczymy jaka cena,czas i efekty.To jak w koncu??To brazowe maja tez zrobic czy zostawic jak jest.Albo nic im nie mowic,beda sami wiedziec najlepiej?

a jaki czas oczekiwania na zrobienie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe dzownilem jeszcze.Jutro przyjezdzaja stare lampy,zebym mogl uzytkowac samochod,wiec w tyg bede dzownil i sie umawial na wysylke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe dzownilem jeszcze.Jutro przyjezdzaja stare lampy,zebym mogl uzytkowac samochod,wiec w tyg bede dzownil i sie umawial na wysylke.

naprawde szczeze Ci radze powiedz im zeby ta brazowa powieszchnie tez pokryli chromem bo efekt tego zabiegu jest naprawde bardzo widoczny -przed autem nie ma juz ciemnej plamy

ja dalem odlbysniki w poniedzialek a w srode juz mialem zalozone na aucie tye ze tak jak pisze dalem golutkie odblysniki-fachowiec nic nie musial rozbierac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas oczekiwania 2-3 dni i koszt to 80zl szt.Jutro wysylam :)[br]Dopisany: 30 Listopad 2009, 12:01_________________________________________________Caly czas sie zastanawiam,czy ten brazowy element tez pokryc jak reszte odblysnika. Ori nie jest tak zrobione i podany zaklad tez twierdzi,ze nie ma potrzeby :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas oczekiwania 2-3 dni i koszt to 80zl szt.Jutro wysylam :)[br]Dopisany: 30 Listopad 2009, 12:01_________________________________________________Caly czas sie zastanawiam,czy ten brazowy element tez pokryc jak reszte odblysnika. Ori nie jest tak zrobione i podany zaklad tez twierdzi,ze nie ma potrzeby :mysli: :mysli:

:D

popros zeby jeden odlbysnik pokryli od wewnatrz caly chromem a drugi tylko tam gdzie bylo pokryte fabrycznie

:)

wtedy bedziesz widzial czy warto chromowac caly czy nie :)

a swoja droga,za sztuke placilem 50 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przyszly.Po ogledzinach jest kox :kox: :kox: :kox: :kox: :kox:

Ide montowac :naughty: :naughty:

Z tych 8 dni z 5 zabrala poczta no i weekend.Efekt??W koncu mam swiatla :naughty: :naughty: :naughty:

Jeszcze musze sie regulacja pobawic,ale efekt jest dobry. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odblysnik ma cala nowa warstwe czy gora jest brazowa ?

tez myslalem o nowych zarnikach ale nie wiem jak poznac czy moje sie koncza bo barwa jest taka jak byc powinna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. zabrałem sie za czyszczenie soczewki i odblysnika bo xenon mi ledwo swiecil. Po wyczyszczeniu - roznica kolosalna. Jednak mam pewnien problem, gdyz na kloszu po zapaleniu swiatla widac tzw" tęcze" w jednym punkcie. Czym moglbym wyczyscic od wewnatrz klosz (bez rozklejania jego). Czy moze to byc szmatka namoczona plynem do okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Na początku sorki za OT bo temat dotyczy biksenonu a ja mam zwykłą soczewkę halogenową. Pisze to ku przestrodze ludzi którzy chcą rozbierać zwykły reflektor. Nie wiem czy ktoś już to robił ale ja wziąłem się za czyszczenie soczewki w zwyłych lapmach. I powiem że jest przejewalone. W bixenie jest masakrycznie więcej miejsca w porównaniu do zwykłej. Po pierwsze śruby nie są torxy tylko można je odkręcić nasadowym kluczem 7/32". Jak już się uporamy ze śrubami drugi problem jest z wyciągnięciem układu świecącego - odbłyśnik zachacza o mechanizm poziomowania soczewki. Jest tylko jedno ustawienie kiedy moża to wyciągnąć a znaleźć je jest mega ciężko. Po jakichś 2 godzinach męczarni udału mi się wszystko wybebeszyć. Wyczyściłem soczewke, sprawdziłem stan odbłyśnika złożyłem do kupy wszystko i już miałem wkładać wszystko a tu mi pouciekały dwie z trzech śrubek montażowych cały układ. Noi tu męczyłem się ponad 3 godziny. Jedną srubkę da się bezproblemu umiejscowić na swoim miejscu natomiast drugą już nie tak łatwo - nie ma miejsca żeby włożyć nawet małego palucha. Trzeba wyłamać kawałek plastiku żeby móc cokolwiek działać. Z trzecią śrubką jest tak samo - jeśli Wam wypadnie to beż łamania plastików w lampie się nieobejdzie. Wziąłem się w końcu za montaż całego układu świecącego i tu znowu jak wkładałem ten układ to wypadały mi śrubki i tak z 5 razy. Kleiłem śrubki jednak to nie dawało mi żądanego efektu. W końcu zakontrowałem śrubki kawałkami gąbki do naczyń. Dopiero wtedy bo męczarniach udało mi się złożyć wszystko do kupy. 5,5h wyjęte z życiorysu nie mówiąc o zjedzonych nerwach. Za drugie światło już się chyba nie wezme. Świecenie niby lepsze ale jeszze się zobaczy bo nie miałem okazji sprawdzić tego w trasie. Także jeśli ktoś ma ochote i nerwy zabierać się za czyszczenie zwykłego reflektora niech się dwa razy zastanowi - no chyba że ma ktos "lżejsze" doświadczenia od moich. Tak czy ta - powodzenia...

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem soczewke od wewnatrz pokrytą jakims brudem, nalotem nie wiem czemu, i to samo bylo na odbłyśniku. Po wyczyszczeniu różnica kolosalna. (D2S)

Partyk - tez mialem problem z tymi srubkami, powypadaly, jednak sie nie bawiłem z nimi tylko na wkręty przymocowałem soczewke do klosza. Rozbierałem każdą lampe po 2 razy, troche sie wprawy nabrało. Musiałem jeszcze uporać sie z gumkami pod 2 dolne sruby, ale sie udało i dlugie nie świecą już w glebe. Została mi jeszcze jedna rozbiórka, musze wyczyścic klosze od wewnatrz, ale to juz po nowym roku. Ale jak wspominałem - różnica w świeceniu kolosalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Na początku sorki za OT bo temat dotyczy biksenonu a ja mam zwykłą soczewkę halogenową. Pisze to ku przestrodze ludzi którzy chcą rozbierać zwykły reflektor. Nie wiem czy ktoś już to robił ale ja wziąłem się za czyszczenie soczewki w zwyłych lapmach. I powiem że jest przejewalone. W bixenie jest masakrycznie więcej miejsca w porównaniu do zwykłej. Po pierwsze śruby nie są torxy tylko można je odkręcić nasadowym kluczem 7/32". Jak już się uporamy ze śrubami drugi problem jest z wyciągnięciem układu świecącego - odbłyśnik zachacza o mechanizm poziomowania soczewki. Jest tylko jedno ustawienie kiedy moża to wyciągnąć a znaleźć je jest mega ciężko. Po jakichś 2 godzinach męczarni udału mi się wszystko wybebeszyć. Wyczyściłem soczewke, sprawdziłem stan odbłyśnika złożyłem do kupy wszystko i już miałem wkładać wszystko a tu mi pouciekały dwie z trzech śrubek montażowych cały układ. Noi tu męczyłem się ponad 3 godziny. Jedną srubkę da się bezproblemu umiejscowić na swoim miejscu natomiast drugą już nie tak łatwo - nie ma miejsca żeby włożyć nawet małego palucha. Trzeba wyłamać kawałek plastiku żeby móc cokolwiek działać. Z trzecią śrubką jest tak samo - jeśli Wam wypadnie to beż łamania plastików w lampie się nieobejdzie. Wziąłem się w końcu za montaż całego układu świecącego i tu znowu jak wkładałem ten układ to wypadały mi śrubki i tak z 5 razy. Kleiłem śrubki jednak to nie dawało mi żądanego efektu. W końcu zakontrowałem śrubki kawałkami gąbki do naczyń. Dopiero wtedy bo męczarniach udało mi się złożyć wszystko do kupy. 5,5h wyjęte z życiorysu nie mówiąc o zjedzonych nerwach. Za drugie światło już się chyba nie wezme. Świecenie niby lepsze ale jeszze się zobaczy bo nie miałem okazji sprawdzić tego w trasie. Także jeśli ktoś ma ochote i nerwy zabierać się za czyszczenie zwykłego reflektora niech się dwa razy zastanowi - no chyba że ma ktos "lżejsze" doświadczenia od moich. Tak czy ta - powodzenia...

pozdr :hi:

model b6 byl produkowany od 2001 wiec napewno krocie ludzi juz sie bralo za wyciaganie zwyklej soczewki :good: ja to tez robilem z kolega w jego aucie i juz robic tego nie bede :)

Poza wyczyszczeniem samej soczewki,oddal tez odblysniki do regeneracji-bylo warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kolej. :cool1:

Wczoraj zabralem sie w koncu za moje odblysniki z uwagi na to, ze w nocy nie mam swiatel... :)

Mam 2 komplety bixenonow, wiec tymczasowo zalozylem odblysniki ze starych lamp - okazaly sie w o wiele lepszym stanie.

Odblysnik nr 1 - nieco zuzyty

odblysnik3.jpg

Odblysnik nr 2 - zuzyty mooocno...

odblysnik2.jpg

A tu małe porownanie odblysnika ze starej lampy z tym najbardziej zuzytym

odblysnik1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fly u mnie wygladalo mniej wiecej jak na pierwszej fotce.Roznica jest kolosalna po regeneracji.Gdzie oddajesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fly u mnie wygladalo mniej wiecej jak na pierwszej fotce.Roznica jest kolosalna po regeneracji.Gdzie oddajesz?

Tam, gdzie polecał Łukasz :) - u mnie roznica byla znaczna po wsadzeniu drugiego kompletu odblysnikow... a co dopiero bedzie po regeneracji - az strach pomyslec :kox:

Spojrz na zdjecie numer 2 - ta lampa w ogole nie swiecila :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...