Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie odbłyśnika/soczewki w reflektorze BIXENON (xenon-plus)


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Odblysniki masz do wymiany/regeneracji badz wymiany na inne.

Dolna czesc odblysnika ktora jest pokryta warstwa odbijajaca swiatlo nie wplywa w zaden sposob na oswietlenie drogi(znajduja sie za przeslona ktora i tak te swiatlo odbite tłumi.Za to odpowiedzialny jest obszar od polowy wysokosci odblysnika razem z jego gorna poziomą częscią( od polowy wysokosci nie ma przeslony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co lepsze, generacja valeo z xenonami (zwykle bez bi) czy zakup nowych podrobek np TYC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez się nad tym zastanawiałem, żeby kupić nowe zamienniki (ceny na allegro 600-700 zł, oryginalne Valeo chyba coś około 1600-1700 zł) tylko ciekaw jestem jaka jakość świecenia na tych zamiennikach, czy znacząco się poprawi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej oddać do regeneracji niż kupować zamienniki. Lepszym rozwiązaniem jest włożenie wkładu z B8 do bixów, ja tak zrobiłem i kilku innych kolegów i nawet na starych palnikach które muszę wymienić (bańki białe jak mleko a jeden palnik zaczyna świecić na fioletowo) nie ma porównania w jakości świecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak poszedlem na łatwizne i wykrecone lampy wysłałem do Pana Huberta aby je poprostu "zrobił".

http://www.regeneracja-hc.com/

Lampy zostały do mnie wysłane jeszcze w ten sam dzień co doszły. Normalnie usługa ekspresowa.

Jak zadzwoniłem usłyszałem też miłą wiadomość, że mam Bixenon valeo :)

Mam zregnerowane odbłyśniki i nowe żarniki, a czy ta operacja coś dała?

Ocencie sami, zdjęcie robione bez flesza:

regeneracja_bixenon.jpg

Serio, strach było jeździć na tych lampac przed regeneracją.

Aby nie było tak super różowo to zauważyłem, że mam taką dziwną poświattę, plamy gdy światło padało na ścianę...

Co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no rewelacja... Sam zabieram się już od miesiąca żeby to zrobić. Tylko ja zamierzam przejechać się osobiście do Otwocka. Pisałem o tym wcześniej. Na razie zbieram kasę bo ok 5 stówek mnie to wyjdzie. U mnie jest podobnie jak u Ciebie na pierwszym zdjęciu więc nie mogę już się doczekać tej poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak poszedlem na łatwizne i wykrecone lampy wysłałem do Pana Huberta aby je poprostu "zrobił".

Jak zadzwoniłem usłyszałem też miłą wiadomość, że mam Bixenon valeo :)

Mam zregnerowane odbłyśniki i nowe żarniki, a czy ta operacja coś dała?

http://img.photobucket.com/albums/v358/lwampir/a4%20b6/regeneracja_bixenon.jpg

Aby nie było tak super różowo to zauważyłem, że mam taką dziwną poświattę, plamy gdy światło padało na ścianę...

Co Wy na to ?

Zaskoczyles mnie tym zdaniem "Jak zadzwoniłem usłyszałem też miłą wiadomość, że mam Bixenon valeo :)"

* *

Dla mnie to by raczej nie byla mila wiadomosc bo gdyby chciec to przelozyc na rzeczywistosc to brzmialoby to mniej wiecej tak:"ma Pan dziadostwo wymyslone w polowie lat 90tych " same lampy sa ok ale ten odblysnik i ta powloka*:facepalm:

Refleksy o ktorych piszesz to skutek nierowno nalozonej powloki lustrzanej.

Albo sie z tym pogodzisz albo zamienisz odblysniki na lepsze fabryczn-nieregenerowane.

Rok czasu jezdzilem ze zregenerowanymi odblysnikami valeo i dalem sobie spokoj bo mialem dosc tych plam i refleksow.

---------- Post dopisany at 11:40 ---------- Poprzedni post napisany at 11:40 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn że Xenon jest lepszy niż bixenon valeo w b6? U mniey te plamy a raczej okręgi były widoczne na postojówkach zanim wlaczylem mijania na ścianie z odleglosci 2m. W trakcie jazdy na drodze nic nie widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz czym sie rozni lampa xenon od bi xenon a dokladnie sam projektor ?*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytelm wszystkie posty i nie znalazlem odpowiedzi na mojego pytanie, czyli w jaki sposob zdemontowac odblysnik w reflektorze audi b6 valeo xenon w ktorym trzyma drucik widoczny na tym zdjeciu - http://s16.postimage.org/fae0l6hl1/DSC3923.jpg jak wyjac odblysnik spod tego drucika, chyba ze nalezy go urwac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sie obawiasz o to moze zadzwon do Pana Huberta i powiedz, ze wyslesz mu cale reflektory, a on sie tym zajmie :)

Regeneracja reflektorów samochodowych Hubert Cugier Turew | regeneracja reflektorów samochodowych

Ja tak zrobiłem i nie stresowałem się tym jak to rozkrecić itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytelm wszystkie posty i nie znalazlem odpowiedzi na mojego pytanie, czyli w jaki sposob zdemontowac odblysnik w reflektorze audi b6 valeo xenon w ktorym trzyma drucik widoczny na tym zdjeciu - http://s16.postimage.org/fae0l6hl1/DSC3923.jpg jak wyjac odblysnik spod tego drucika, chyba ze nalezy go urwac?

Nie pamietam *teraz dokladnie ale sprobuj uniesc ten drucik do gory tzn nagiac*

Wczesniej musisz miec odkrecone mocowania odblysnika.

---------- Post dopisany at 22:58 ---------- Poprzedni post napisany at 22:55 ----------

Warto pamietac,ze wykrecenie odblysnika z lampy bi xenon zajmuje ok 5 minut (zalezy jak szybko krecimy srubokretem:grin:) *a w lampie xenon czy h7 nie jest to juz takie proste i szybkie ale mozna to zrobic w miare sprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkopul w tym ze ja go probuje odgiac podgiac przesunac i to odblysnik nie chce wyjsc. Nie wiem jak wy to robicie... A tymbardziej w jaki sposob wsadzacie go spowrotem pod ta blaszke. Moze jest ktos kto pamieta dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w Otwocku u tych koleżków i powiem szczerze że nieźle to wygląda. Wzięli 500zł za demontaż, czyszczenie soczewy, odbłyśnik i polerowanie. Dodatkowo pomogli mi w problemie parowania (tzn. mam nadzieję że pomogli). Ogólnie mogę ich polecić. Różnica w świeceniu ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiKSP i jak po tych ostatnich deszczach sprawuje się uszczelnienie lamp przez ekipę z Otwocka? już nie parują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiKSP i jak po tych ostatnich deszczach sprawuje się uszczelnienie lamp przez ekipę z Otwocka? już nie parują?

No niestety lipa. Jak parowały tak parują. Tzn. jedna lampa. Druga minimalnie. Ale przed robotą było identycznie. Nie uszczelniali mi ich tylko przedmuchali odpowietrzniki i nawet nawiercili dodatkową dziurkę jako dodatkowy odpowietrznik. Niestety. Szczerze mówiąc to już straciłem nadzieję na nieparujące reflektory i powoli się chyba przyzwyczajam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiencie sobie te oringi w bolcu do regulacji.Po wymianie zero klopotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się dodzwonić do speców z Owocka. To jest jakiś warsztat do którego można podjechać bez umawiania się? Podał byś adres na PW jeśli masz?

Mi też paruje jedna lampa i znalazłem na to sposób, lecz nie jest idealny, bo zasłania śrubę regulacji. Problemem jest rozszczelnienie mechanizmu regulacji (śruba+zębatki). Woda kapie bezpośrednio na ten mechanizm z rynienek odprowadzających wodę po bokach maski. Mam taką mocną, zbrojoną taśmę klejącą. znalazłem gruby kawałek folii i obkleiłem tę śrubę folią i taśmą i efekt jest. Dopiero przy mega deszczu pojawia się odrobina pary, lecz szybko znika.

---------- Post dopisany at 13:50 ---------- Poprzedni post napisany at 13:49 ----------

Bieniek, gdzie dostać te oringi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...