Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brzęczenie podczas dodania gazu i odpuszczenia. -dwumas?!


jacek.gorbaczow

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze :D

Mam problem z dziwnym buczeniem / brzęczeniem w moim Audi A4 B7 BPW 2.0TDI (140KM). Skrzynia Multitronic 7gear. 

Podczas postoju, zmiany biegów z P R N D cisza, nic się nie dzieje - jest OK. Skrzynia zmienia biegi płynnie, żadnego szarpania. Olej w skrzyni był wymieniony 5 tys km temu (podczas wymiany już ta usterka była słyszalna) natomiast fachowiec od skrzyń powiedział że to nie wina skrzyni. Zatem tu pojawia się moje pytanie / zagwostka. Jak ruszam spod świateł to na samym starcie słychać dziwne regularne i zawsze takie same brzęczenie przez pół sekundy po czym później przyspieszając już jest niesłyszalne. Jak odpuszczę gaz i troszkę zejdzie z obrotów (zwalnia) to też zaburczy.  Po czym lekko dotknę gazu i znów to samo brzęczenie. Sytuacja nie ma miejsca jak wcisnę mu pedał do gleby - wtedy ładnie szybko się zbiera, nie ma dziury i również nie słychać tego dziwnego denerwującego brzęku. Ten dziwny dzwięk pojawia się tylko i wyłącznie przy dodaniu gazu i jego odpuszczeniu... tak poza tym wszystko pracuje bez zastrzeżeń. Nie słychać żadnych puków, strzałów czy metalicznych dźwięków

Tak dla informacji tylko dodam że zanim rozpadł mi się dwumas to tego brzęczenia nie było. Wymieniono mi dwumas jakies 4-6 miesiecy temu. Na początku cisza i miód malina ale po jakimś czasie brzęczenie się pojawiło i regularnie od tamtego czasu to słychać.:(

Mechanik zaś, który mi go wymieniał powiedział że to nie jest dwumas. I co ja mam teraz o tym myśleć? :( Jest sens, żebym zlecił komuś rozebrać dwumas i przejrzeć czy coś tam się nie poluzowało? Jestem laikiem w tych kwestiach wiec działam po omacku...

Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek wskazówkę, pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz kolego do Bart-s w encyklopedia Multitronik.

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...