Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stacja multimedialna 2DIN


Madern

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad zmianą poczciwego Symphony II na coś nowocześniejszego, jednak nie RNS, gdyż mimo, że mam sentyment do fabrycznych rzeczy to wg mnie jest zbyt drogi w stosunku do funkcji jakie posiada.

Mocno zastanawiam się nad czymś z androidem, wiadomo, wiele funkcji, sklep play z nawigacjami tylko nigdy nie miałem okazji z tym obcować i chciałbym poznać wasze opinie. 
Polecono mi coś takiego, opinie są pozytywne, jednak nie jestem do końca przekonany.
https://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Quad-core-2-din-android-4-4-2din-New-universal-Car-Radio-GPS-Navigation/32630438413.html?spm=2114.13010308.0.0.nUUHyp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal was interesują takie stacje to mogę wam polecić

Autoradio Erisin ES6028A 7" Audi A4 8-Core Android 6.0 Car Stereo DVD GPS Sat http://www.ebay.pl/itm/Autoradio-Erisin-ES6028A-7-Audi-A4-8-Core-Android-6-0-Car-Stereo-DVD-GPS-Sat/332242869583?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

Mam ją od dwóch dni i jestem bardzo zadowolony. Działa bardzo szybko i sprawnie.  Standardowy problem z brakiem dźwięku na tylnych głośnikach i subie można bardzo łatwo naprawić odpowiednio łącząc cinche i radio po drobnej korekcie dźwięku gra czysto i przyjemnie. Standardowo jak to w AUDI jest po wymianie ori radia na inne powstaje problem z jakością sygnału radiowego ale już zamówiłem separator więc we wtorek lub środę będę go testował. W zestawie jest antena gps którą chwilowo używam ponieważ radio ma inne gniazdo i trzeba dokupić przejściówkę do oryginalnej anteny. Oczywiście stacja pasuje idealnie do miejsca po poprzedniej ori nawigacji. Troszkę trzeba kable z tyłu poupychać aby stacja zaskoczyła na miejsce ale to nie problem.

Jedyne wady jakie zauważyłem ale mi nie przeszkadzają to chociaż jest specjalny moduł CAN do komunikacji z FISem to niestety FIS żadnych info z radia nie wyświetla. Swoją drogą przy oryginalnej navi AUDI NAVIGATION PLUS RNS-E też ilością info nie grzeszyła nie licząc ewentualnych info z navigacji.

Jeszcze jeden drobiazg ale nie jest jakiś bardzo tragiczny to troszkę słaba widoczność na wyświetlacz przy mocnym słońcu ale tak jest raczej w większości takowych stacji.

Edytowane przez Lofi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.07.2017 o 23:40, Lofi napisał:

Jeśli nadal was interesują takie stacje to mogę wam polecić

Autoradio Erisin ES6028A 7" Audi A4 8-Core Android 6.0 Car Stereo DVD GPS Sat http://www.ebay.pl/itm/Autoradio-Erisin-ES6028A-7-Audi-A4-8-Core-Android-6-0-Car-Stereo-DVD-GPS-Sat/332242869583?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

Mam ją od dwóch dni i jestem bardzo zadowolony. Działa bardzo szybko i sprawnie.  Standardowy problem z brakiem dźwięku na tylnych głośnikach i subie można bardzo łatwo naprawić odpowiednio łącząc cinche i radio po drobnej korekcie dźwięku gra czysto i przyjemnie. Standardowo jak to w AUDI jest po wymianie ori radia na inne powstaje problem z jakością sygnału radiowego ale już zamówiłem separator więc we wtorek lub środę będę go testował. W zestawie jest antena gps którą chwilowo używam ponieważ radio ma inne gniazdo i trzeba dokupić przejściówkę do oryginalnej anteny. Oczywiście stacja pasuje idealnie do miejsca po poprzedniej ori nawigacji. Troszkę trzeba kable z tyłu poupychać aby stacja zaskoczyła na miejsce ale to nie problem.

Jedyne wady jakie zauważyłem ale mi nie przeszkadzają to chociaż jest specjalny moduł CAN do komunikacji z FISem to niestety FIS żadnych info z radia nie wyświetla. Swoją drogą przy oryginalnej navi AUDI NAVIGATION PLUS RNS-E też ilością info nie grzeszyła nie licząc ewentualnych info z navigacji.

Jeszcze jeden drobiazg ale nie jest jakiś bardzo tragiczny to troszkę słaba widoczność na wyświetlacz przy mocnym słońcu ale tak jest raczej w większości takowych stacji.

Z jakiego radia przechodziłeś? Ja oryginalnie miałem RNS-D i nigdzie nie mogę znaleźć separatora, który by miał takie wejścia żeby pasowały bez przejściówki...
Jak podłączysz separator to daj znać czy jest lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem miałem dużą kolorową navi RNS E

Osobiście znalazłem i dodatkowo sprzedawca mnie zapewnia że dokładnie taki separator ma pasować https://www.car-tronic.pl/adapter-antenowy-din-2-x-fakra-diversity-p5815

Wtyczka DIVERSA podwójna a jak się przyglądniesz to w tym sklepie masz ogromną ilość separatorów do wyboru.

Separator zamówiony czekam na paczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór faktycznie mają ogromny, ale niestety nic mi nie pasuje bezpośrednio.

Fabrycznie miałem rns-d.
Przy przejściu na rns-e kupiłem adapter na 2xfakra. Teraz będę pewnie musiał mieć ten sam adapter co Ty.

A co zrobiłeś z anteną GPS? Udało Ci się podłączyć fabryczną?629109f0ba2861c86e6df007511e9bed.jpgbf4903363ef0e0edf1579b2dcc99c281.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podłączałem oryginalnej anteny bo w stacji jest przykręcana wtyczka. Też nie problem bo w zestawie jest antena. Niestety koszt przejściówki do oryginalnej wtyczki jest zbyt nieopłacalny bo wynosi tyle co nowa antena. Mi osobiście to nie przeszkadza i korzystam z dołączonej do radia która działa bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ale gdyby ktoś tak czysto teoretycznie chciał jednak używać fabrycznej anteny to powinien kupić coś takiego?
2fd56f3018fbaa457e21cd69ad8c4873.jpg

Wysłano z Nokii 5110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Separator podłączony i działa jednak do oryginału mu daleko. Jest sporo lepiej ale szału nie ma. Jutro jadę w góry to zobaczę jak po drodze będzie z radiem.

Zastanawiam się czy nie było by lepiej jak by sama obudowa separatora była lepiej odizolowana od otoczenia.

39zł za taką przejściówkę do anteny GPS to nieporozumienie ale jak ktoś nie ma co z kasą zrobić to jego sprawa. Antena GPS która jest w zestawie z radiem zbiera sygnał bardzo dobrze więc po co dodatkowy wydatek?

A więc teraz mogę podsumować tydzień z chińską stacją multimedialną Erisin ES6028A 7`

Wszystko działa bardzo szybko i płynnie. Żadnych przycięć czy zawiech systemu. Po przekręceniu kluczyka stacja gra tak samo szybko jak oryginalne radio. GPS bardzo szybki i sprawny. Nawigacja hula jak trzeba. Oczywiście można oprócz oryginału zainstalowanego IGO zainstalować każdą dostępna na androida i przypisać ją w menu aby startowała pod przyciskiem NAVI.

Dźwięk powiem szczerze jestem bardzo miło zaskoczony czysto głośno i po odpowiednim podłączeniu wyjść z radia gra cały zestaw nagłośnienia oryginalnego w aucie w tym tył i sub. Dźwięk miodzio. Oczywiście działa pięknie korektor dźwięku i bardzo wyraźnie słychać różnicę przy poszczególnych ustawieniach. Oczywiście ustawienie projekcji dźwięku prawo-lewo, przód-tył działa jak należy.

Radio niestety bez większych rewelacji ale teraz z separatorem jest ok. Zawsze można słuchać stacji z netu których jest taka ilość że każdy znajdzie coś dla siebie. Ja osobiście słucham teraz tylko teledysków bo przy okazji rodzinka może je oglądać w trakcie jazdy.. Przy włączeniu wstecznego radio samo od razu włącza obraz z kamery a dodatkowo można włączyć linie pomocnicze.

Android w wersji 6.0 daje szansę na długie używanie stacji z możliwością aktualizacji wszystkiego w radiu. 2GB ram też robi swoje a dodatkowo ponad 26GB pamięci wewnętrznej daje spory komfort zabawy. Gry jak już ktoś musi też pięknie działają. Internet przez wifi zbiera mi w aucie pod domem więc jest ok. Dobra rada dla wszystkich którzy chcą kupować dongle czy tam modemy 3g dajcie sobie spokój i zatrzymajcie kasę na piwo albo inne przyjemności. Zaoszczędzicie nerwów i kasy bo bardzo niewiele tych sprzętów nie działa lub ma z tym masę problemów. Wystarczy poczytać w necie. Darmowym wyjściem jest włączenie sobie routera wifi w telefonie które działa bardzo dobrze i bardzo szybko. Zero problemów sprawdzone na samsungu s5

Bluetooth działa bardzo dobrze po sparowaniu z telefonem i wszystkie połączenie można wykonywać prze radyjko. Dźwięk bardzo dobry i nie potrzeba dodatkowego mikrofonu. Wszytko dobrze słychać po obu stronach połączenia. Oczywiście dostępna cała książka tel. na radiu tak samo jak lista połączeń. Może przydało by się aby było to troszkę lepiej zorganizowane i wyglądało identycznie jak na tel ale jest ok wszystko działa jak należy.

Programy do odtwarzania wideo i muzyki działają dobrze ale nie mają jakichś specjalnych możliwości. Robią co do nich należy i to bardzo dobrze. Każdy komu to nie wystarczy można sobie zainstalować co się chce. Jedna tylko uwaga niektóre programy do obsługi wideo aby wszystkie filmy prawidłowo wyświetlać potrzebują drobnych zmian w ustawieniach (sposobu dekodowania obrazu) inaczej będzie tylko dźwięk i zero obrazu. Sprawdzone na kilku programach najpopularniejszych. Ja korzystam z MX playera i w nim trzeba było dokonać zmian w ustawieniach programu.

Wykonanie i spasowanie sprzętu bardzo dobre. Pasuje idealnie do wnęki w aucie tak samo jak do okablowania. Oczywiście potrzebny separator antenowy do radia i ewentualna przejściówka do anteny GPS. W zestawie są dwa rodzaje wtyczek podłączenia do instalacji w aucie, przejściówka antenowa do pojedynczej wtyczki Fakra plus zasilanie jej co może być separatorem jednocześnie. Jest także urządzenie do komunikacji dwukierunkowej po szynie CAN jednak u mnie to nic nie daje i nie wyświetla żadnych danych na FIS. Szkoda bo po coś to dodają ale efektów brak.

Jeszcze jednym jednak nie jakoś bardzo uciążliwym minusem jest wyświetlacz który w jasny dzień nie jest zbyt dobrze czytelny jednak to samo mają radia innych firm jak i samo oryginalne. Niestety nie jest to oled a szkoda bo było by idealnie. Obraz jednak na wyświetlaczu jest bardzo dobry i wszystko bardzo ładnie wygląda jednak nie może być za mocne słońce. W nocy obraz rewelka. Rozdzielczość wyświetlacza daje ogromną frajdę z oglądania filmów czy teledysków.

Moim zdaniem stacja zasługuje na mocne 8pkt na max 10 możliwych. Trzeba się liczyć że to zwykły chińczyk a nie markowa stacja jednak różnica w cenie jest ogromna. Markowe stacje też nie są idealne i nie wydaje mi się aby były warte tej dużej różnicy w cenie.

Edytowane przez Lofi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Twoją opinię. Prawdopodobnie też zamówię, ale z navipremium - wersję z BT parrota.

Czy myślałeś o tym, żeby płetwę zastąpić jakąś anteną - bacikiem? Skoro antena FM nie działa dobrze, antena GPS jest razem z radiem, a GSM też jest nieużywana - to w zasadzie w płetwie nie ma nic potrzebnego..

Antenę GPS ukryłeś pod deską? Zastanawiałem się nad przejściówką, bo widziałem u niektórych wyprowadzoną antenę na podszybie. Tak bym nie chciał mieć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z anteną jeszcze się nie poddałem i zrobię co się da aby było lepiej. Płetwa niech sobie będzie mi nie przeszkadza a przyszły właściciel może z niej korzystać jak będzie chciał.

Antena GPS która jest z radiem jest bardzo mała ma jakieś 3x3 taka czarna kosteczka i osobiście wyprowadziłem ją na deskę rozdzielczą na środek pod samą szybę. ma taśmę dwustronną więc można ją przykleić aby nie latała. Pewnie będzie działać także pod deską ale mi jej widok nic nie przeszkadza a dodatkowo na pewno tak lepiej działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...