Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Synchronizacja rozrządu - 2.0TDI CAGB


inhosik

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.04.2017 o 11:37, inhosik napisał:

Problem rozwiązany, poluzowałem śruby na górnym wałku i ustawiałem pod vcds w kanale 191 synchro i udało się ustawić na 0.30 (ciężko wycelować idealnie na 0.00) , zrobiłem z 10km i narazie brak błędów, zobaczymy po dłuższej trasie, silnik zaczął mniej trząść na biegu jałowym, ale dwumasa i tak do wymiany jest. Jeśli ktoś szuka synchronizacji wałka rozrządu w 2.0TDI CR na UDS to jest on pod pozycją synchronous angle. Rozkminiłem już jak zrobić logi dynamiczne w 2.0 CR, jakie kanały od turbo itd. Będę miał chwilę zrobię osobny temat co i jak.  Filmik po ustawieniu wałka:

 

Które śruby należy poluzować aby na wałku aby ustawić poprawny kąt synchronizacji rozrządu? Może ktoś z kolegów by opisał krok po kroku jak się do tego zabrać w silniku CR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka jestem po wymianie rozrządu przy obrotach ok 860 pokazuje kąt synchronizacji -1,9 jest ok czy oddawać do regulacji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę przyspieszony ale za to z dolnych obrotów jest mocniejszy silnik, ja bym zostawił, ja sobie na -1 ustawiłem, zrób z 1 tys km i zobacz na rozgrzanym jak ci pokazuje, niech się ułoży wszystko,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za info tak zrobię, Z tego co znalazłem powinien się mieścić od -3 do +3. Tak naprawdę nie czuję różnicy z dolnych obrotów bo mam ten samochód po wirusie i na każdym biegu praktycznie od 2300 obrotów się rozpędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iemanko pojęździłem trochę podpiąłem VCDS i podczas jazdy pokazuje mi do -3,4 i tak jak by troszczę się dławił zazwyczaj przy mocniejszym ruszaniu. Chyba będę musiał ustawić synchornizacje bliej zera. Robimy to w naszych audi tak jak na tym filmiku wyżej ??. Jak nigdy tego nie robiłem to zabierać się za to czy oddać to mechanikowi??. Polecacie kogoś w Krakowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robimy tak jak na filmiku powyżej. Prosty temat sam ogarniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...