Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.9 1Z LZ9U] Audi A4 *Problem ze skrzynia?


Kqli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym podzielić się z wami moim nowym projektem, który właśnie zaczynam. A jest to Audi A4 B5 z 1996 roku. Przedtem miałem VW Polo, Audi 80 B4, Mondeo MK3. Jestem nowy, więc odrazu się przywitam. Siemanko nazywam się Michał, mieszkam w Ostrowi Mazowieckiej. Wracając do auta to mam je dopiero od 2 miesięcy. Kupiłem je od melomana bo w tym aucie jest tyle głośników, różnych kabli, że tyle na scenie nie widziałem ( gdy go kupowałem poprzedni właściciel we dwóch tube wyjmował i nie dawali sobie radę :grin: ) Jest to w sumie uboga wersja jedynie elektryczne lusterka, szyby i szyberdach.  Silniczek to opancerzone 1.9 TDi 90km z przebiegiem 370 tyś km.  Świeżo po wymianie rozrządu, filtrów i oleju. Jak dotąd zadużo w nim nie robiłem. Jedynie przyciemniłem lampy tył, kierunki  oraz bardzo dokładnie posprzątałem bo był syf jakich mało... Ogólnie to jest bardzo przyszłościowy projekt, z autem nic złego sie nie dzieje, leje paliwo i jeżdzę co jest odmianą po przesiadce z mondeo 2.0 tdci. Dobra to przejdźmy do tych planów (niektórzy mogą się przestraszyć ilością prać :grin: ) :

Silnik:

-regeneracja maglownicy

-nowa pompa wspomagania

-wszystkie nowe wężyki 

-Intercooler 

-nowe turbo

-dołożenie klimatyzacji 

-Tarcze tył + klocki

-gwint na tył

Nadwozie:

-Drzwi lewy przód i tył do wymiany (widać na zdjęciach czemu)

-Progi do malowania

-Błotnik lewy i prawy do malowania

-Zderzak na gładko + trzeba pokleić

-Dokładka przód z Leona Cupry

-Lampy przód soczewka

-Lampy tył poliftowe

-Lusterka w kolorze

-Felgi 18" ( na następny sezon, szukam wzoru)

Wnętrze:

-Kierownica

-Tunel polift 2DIN

-Climatronic

-Podłokienik + tunel

-Mieszek + gałka

-Fotele przód kubełkowe 

-Radio 2DIN

-Pułka tył 

-Głośniki drzwi przednich + wzmacniacz

-Maty wygłuszające na całe auto

-Boczki drzwi x4

-Podsufitka na czarno + wszystkie plastiki 

 

Sami widzicie do zrobienia jest bardzo dużo, trzeba też sporo w to zainwestować, ale mam nadzieję ze na przyszły sezon wyjadę już autem zrobionym pod siebie i będę wpełni szczęśliwy. Na mocy mi nie zależy, bardziej wolę jechać nisko, a taki jest zamiar ! A nie nadmieniłem, że na przodzie już gwint siedzi :D A teraz czas na fotki: 

 

a4dd4390f78fb437gen.jpg

9cc4b0e10d3700b9gen.jpg

5bd5eb7574f193c1med.jpg

91b736437db99bb5med.jpg

19cac6a455b69c8fgen.jpg

 

 

 

 

*Auto przedstawione, ale user się nie przywitał w odpowiednim dziale. ->Nowicjusz

 

Edytowane przez Kqli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić, roboty od groma i jestem ciekaw, czy pociągniesz wszystkie słowa do czynów, bo jest co robić. W zasadzie środek to do zrobienia na lifta, zewnątrz podobnie. Osobiście tylne lampy wróciłbym do oryginału.  Ogólnie po prostu przedliftowy totalny golas. Powodzenia w modzeniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co w srodku bym zrobil to ta kierownice wypierdzielil :D najlepiej przerobic na poliftowa eske ładniejsza od przedliftowej robilem to u siebie ;) od razu znacznie milszy widok przed nosem a koszt nie taki duzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Marek24 napisał:

Pierwsze co w srodku bym zrobil to ta kierownice wypierdzielil :D najlepiej przerobic na poliftowa eske ładniejsza od przedliftowej robilem to u siebie ;) od razu znacznie milszy widok przed nosem a koszt nie taki duzy ;)

Trójramienna zawsze zrobi robotę, chcesz to po 10 maja mogę Ci moją puścić :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, enczu napisał:

 

Trójramienna zawsze zrobi robotę, chcesz to po 10 maja mogę Ci moją puścić :D 

Napisz mi na pw kwotę. Muszę lampy wymienic bo wczoraj jak jechałem to jakoś światło bardziej pada mi na pobocza niż na drogę i w sumie to nic nie widać, słabo świecą... Coś dziś będę zamawiał jak coś dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka! Dawno nic nie pisałem, a trochę się porobiło w aucie. Magiel dalej nie zrobiony, bo byłem zmuszony zrobić rozrząd do tego musiałem zmienić pompe wtryskową bo był luz i pasek mi latał... Ledwo dojechałem do mojego magika bo już był tak wytarty. Z nowości doszła jeszcze kierownica trójramienna. Na dniach ugadałem się z szefem na malowanie cały lewy bok, prawy błotnik i maska. Zderzaka nie da się juz uratować, więc wpadnie polift albo nawet S4. Magiel będe robił początek lipca no i mechanicznie będzie już ogarnięty, koło wpadnie na next sezon (fota niżej) do tego dystanse zmieniające rozstaw z 5x120. DP 3" też mam juz ugadane. Teraz to już tylko kwestia czasu i $$$. Auto zostaje napewno nie będę sprzedawał. Mam nadzieję ze na 2k18 wyjadę grubym projektem :banan: Trzymajcie się!

9szinn02s2ba_t.jpg

lvwogxqpl5ue_t.jpg

jwhdmwlnk5co_t.jpg

1xlpyd2wg1j0_t.jpg

pvxdc4t4h3xp_t.jpg

 

Edytowane przez Kqli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Autko się trochę zmieniło, przyszły drzwi lewy przód i lewy tył, zostały pomalowane błotniki i lusterka w kolorze. Całe auto wypolerowane i nawoskowane. Do tego wymieniłem filtry i olej Valvoline maxlife 10w40. Dziś wieczorem zamontuje Hidy i dostałem gąbki do wygłuszenia drzwi. Jak się uda dziś może też to ogarnę. W tygodniu auto oddaje na wymiane maglownicy (już chyba 3 raz xD nie mogę siędo tego zabrać...) I mam pytanie do was hamulce ogólnie są dobre przy hamowaniu nic nie piszczy, auto ładnie hamuje, ale czasami wydaje mi się ze prawe koło z przodu jest cieplejsze niż reszta, co to może oznaczać ? Do tego świeci mi się ABS i ten czerwony wykrzyknik ale też nie zawsze, od czego to ? Dodaje kilka fotek, po zamontowaniu świateł też coś wrzucę. Dzięki za pomoc i pozdrawiam ! 

201328081_qpeqqax.jpg

201336491_qpeqqaa.jpg

201378431_qpeqqqr.jpg

201381021_qpeqqqs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie do tych, pod koniec sierpnia wleca soczewki.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie do tych, pod koniec sierpnia wleca soczewki.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka




To nie lepiej się wstrzymać aż do tego momentu jak soczewki założysz? Przecież w zwykłych lampach to jest nie jazda z hidem [emoji6]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda jazdą, ale to totalna ignorancja innych na drodze.. Ja bym za to zbijał lampy i przyspieszał tym kupno soczewek :) Daj sobie spokój i nie oślepiaj innych. 

Co do hamulców porównaj jak pracują Ci tłoczki na zaciskach, jeden może nie odbijać jak trzeba i tarcza już się nagrzewa. Zestawy naprawcze są po 40zł na stronę, więc myślę, że to nie majątek jak na posiadanie sprawnych hebli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciski sprawdzone, wszystko działa jak należy. Wymieniłem tylko przewody hamulcowe te gumowe bo były już tak popękana, że przy mocniejszym hamowaniu pękłyby. Z maglownicą jest problem muszę się wstrzymać do końca lipca. Z tego co patrzyłem na podnośniku do wymiany są drążki i prawy górny wahacz. Światła zamontowałem w niedziele, lecz jest tragedia, jedna świeci na biało druga na niebiesko... Oślepiać nie oślepiają, lecz i tak je demontuje... W tygodniu przyjdzie do mnie paczka z nowym podłokietnikiem i taśma do air baga, będę montował kierownice ^^ Narazie to tyle wieczorem może jakieś fotki w plenerze ?>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogarnięty masz już temat abs ?? może gdzieś masz przerwany kabelek od czujnika ?? ja miałem tak w a3 8L a mechanicy stawiali na pompę abs-u czy też jej sterownik.

Kiedy wpada docelowe koło ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemozliwe ze nie oslepiaja, wydaje Ci sie tak chyba jak spojrzysz z przodu. Kolory musza sie wypalic, nie beda od razu idealnie takie jak chcesz ;)

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki już wsadziłem normalne H4, zmieniłem wczoraj podłokienik na ori, fotki wrzucę na dniach. Co do ABS to tak trzeba wyczyścić styki. Na kompie wywaliło błąd czujnik prawy przód, ale on czasami jest a czasem go nie ma także zacznę od czyszczenia, a jak to nie przejdzie to wymienie czujnik :) Zamówiłem również kierunki w błotnik, bo niestety wyjełem jeden i pies mi go zjadł :grin:  W tym roku zrobię jeszcze magiel i środek, na następny rok wjeżdża gwint tył i koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIemanko. Auto już trochę naprawione. Maglownica założona, pompa wspomagania również ( stara się zatarła :( ) Do zrobienia jeszcze:

-wężyk od pompy do magla ( mój jest rozszczelniony)

-Wahacze prawy przód

-Geometria kół

-Poduszka prawa skrzyni biegów

Jeśli to ogarnę zaczynam brać się poważnie za środek. Wpadają fotele( ori kubełki lub bimarco), nowy dywan, podsufitka wszystkie plastiki, zaczynam przeróbkę całej konsol. Pokrętła od nawiewu idą w miejsce popielniczki, radio 2din keenwood, kratki nawiewów polfit, kiera leży już, boczki ze skórą, dekory idą w czarną alkantare. W pracy ogarnę sobie jeszcze zderzak przód maska i prawy błotnik bo to muszę jeszcze umalować. Na wiosnę zostanie mi tylko felga i gwint na tył :P Co w ogóle sądzicie o zderzaku od S4 z allegro, bodajże za 349zł do malowania ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, cały czas walczę z układem wspomagania, siedzi juz 3 pompa wspomagania i dalej wyje... Ale dopiero jak pojeżdze z jakies 40-50min zaczyna wyć. Muszę ten wężyk wymienić, bo może przez to traci ciśnienie. Nadal czekam na paczkę. Poduszka skrzyni wymieniona, ale dalej jest problem, szarpie przy puszczaniu gazu, sprzęgła, kolega mi mówił, że może to mieć coś wspólnego ze skrzynią biegów. Miał ktoś tak ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...