Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana błotnika


3r4

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, szukałem i był tylko jeden sensowny temat z nieaktywnym już filmikiem. Trafiłem na stary link na forum, który nie działa już po dwóch aktualizacjach silnika forum... Na YT też zbytnio nic nie ma.
Ktoś może poratować? Przymierzam się do wymiany, kiedy zrobi się cieplej, będę zrzucał przedni zderzak do tego.
Jakieś rady, tutoriale, filmy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmujesz lampy,kierunek,zderzak ,nadkole,osłonę progu(delikatnie trzeba zdjąć listwę z góry ,pod nią są śruby 10 z góry ,10 od spodu ) i odkręcasz błotnik ,montaż w odwrotnej kolejności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, greg2505 napisał:

zdejmujesz lampy,kierunek,zderzak ,nadkole,osłonę progu(delikatnie trzeba zdjąć listwę z góry ,pod nią są śruby 10 z góry ,10 od spodu ) i odkręcasz błotnik ,montaż w odwrotnej kolejności

a koło lepiej ściągnąć czy można zostawić? Bo jedyny film jaki znalazłem jest do b5 i tam ściągał, żeby się do ślizgów chyba dostać
osłona progu na czym się tam trzyma? Wystarczy ją od góry podważyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło ściągnij, do nadkola lepszy dostęp,co do progu jak otworzysz drzwi masz listwę,trzeba ją zdjąć , jest na zatrzaskach , delikatnie ją trzeba podwadzać i wyjdzie , pod nią będą śruby i od spodu  progu , jak je odkręcisz próg sam spadnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, przecież w b6 próg jest jednym elementem (zasugerowałem się filmikiem z b5 - tam wystarczyło tylko taki kwadratowy kawałek progu ściągnąć). No nic, zarys jakiś mam, jak będę miał drugi błotnik to będę walczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego 3r4 ogarnąłeś temat wymiany błotnika ? Pytam, bo lada dzień mam zamiar się za to zabrać. Czy demontowałeś przedni zderzak ? Podobno wystarczy wyszarpnąć dolną dokładkę i jest podejście do śrub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odsunąć zderzak na kilka cm. Bez zdjęcia zderzaka nie wymienisz błotników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można bez zdejmowania zderzaka,wyciągasz dolną dokładkę ze ślizgu ,odkręcasz wszystkie śruby i wysuwasz błotnik do tyłu auta,choć łatwiej jak zderzak zdemontowany ,dużo roboty przy tym nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to odkręcenie wszystkich śrub, bo mowa tu o śrubach pod lampą(przód błotnika) to 95% pracy potrzebnej do zdjęcia zderzaka. Bo zostają tylko 2 śruby od dołu i spinki podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to odnośnie zmiany błotnika z jednej strony , jeśli wymieniamy z 2 stron to jest tak jak napisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zmieniał tylko prawy błotnik. Też myślałem, że tylko wystarczy wyszarpnąć dokładkę ale mam lakierowaną w kolorze samochodu i boję się aby lakier nie popękał. 

Zobaczymy, wyjdzie "w praniu" 

A jak jest z mocowaniem błotnika spowrotem ? Te dwie śruby odkręcane koło halogenów muszą trafić w jakieś dziwaczne uchwyty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę walczyłem i ukręcił mi się jeden torx pod lusterkiem a robiło się ciemno i musiałem auto poskładać. Ostatecznie dałem to człowiekowi, od którego kupiłem ten błotnik bo pod blokiem nie mam jak takich rzeczy ogarniać ;)

W skrócie:
Ściągasz koło
Ściągasz nadkole
Zderzak
Kilka slizgów
Próg pod drzwiami (przynajmniej kilka śrubek

Kilka godzin szukania i jakoś potrzebne kroki dało radę wynaleźć, tylko kilka źródeł trzeba skleić

Trochę tu
https://www.audizine.com/forum/showthread.php/604528-A4-B7-Drivers-Side-Fender-Removal

i na YT jeden dobry filmik gdzieś był
chyba to: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...