Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne buczenie. Pomocy!


beretta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakiś tydzień temu zauważyłem, że moje audi a4 b5 zaczęło wydawać dziwny dźwięk "buczenia" przy jeździe na jakimkolwiek biegu. Na początku było to słychać przy puszczaniu gazu na którymkolwiek z biegów. Z racji, że w środę robię ponad 1000 kilometrów trasę tym samochodem dałem auto do mechanika na wymianę rozrządu i przegubu, bo już dawno przeskakiwał i prawdopodobnie to on miał być winowajcą tego dziwnego odgłosu. Dzisiaj dało się usłyszeć mocne buczenie i to nawet przy przyspieszaniu. Przy jeździe na "luzie" problem znika. Co to może być? Dźwięk przypomina "bzyczenie" muchy. Takie dziwne tyrkotanie. Czy to wina skrzyni biegów? Nie wiem co mam o tym myśleć a za dwa dni ruszam w trasę...
Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, beretta napisał:

Witam.

Jakiś tydzień temu zauważyłem, że moje audi a4 b5 zaczęło wydawać dziwny dźwięk "buczenia" przy jeździe na jakimkolwiek biegu. Na początku było to słychać przy puszczaniu gazu na którymkolwiek z biegów. Z racji, że w środę robię ponad 1000 kilometrów trasę tym samochodem dałem auto do mechanika na wymianę rozrządu i przegubu, bo już dawno przeskakiwał i prawdopodobnie to on miał być winowajcą tego dziwnego odgłosu. Dzisiaj dało się usłyszeć mocne buczenie i to nawet przy przyspieszaniu. Przy jeździe na "luzie" problem znika. Co to może być? Dźwięk przypomina "bzyczenie" muchy. Takie dziwne tyrkotanie. Czy to wina skrzyni biegów? Nie wiem co mam o tym myśleć a za dwa dni ruszam w trasę...
Proszę o pomoc.

moze katalizator albo wydech gdzies?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumik cały sprawdzany jakiś miesiąc temu przy wymianie złącza elastycznego... Obawiam się, że to coś wydaje dźwięki z okolic silnika/skrzyni. Biegi wchodzą dobrze, nie ma przeskakiwania przy zmianie biegów, nie wyskakują biegi. Jazda jest przyjemna tylko ten dźwięk, który niewiadomo co oznacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję spuścić olej ze skrzyni i go oglądnąć pod kątem opiłków .Jeśli coś jest w skrzyni nie tak  to powinny być w oleju ślady opiłków ,jesli zaś olej jest czysty to proponuje uwagę skupić na łożyskach kół . Miałem podobny przypadek buczenie zaczynało sie od około 60km./h w górę na każdym biegu Byłem niemal pewny 100% że pada skrzynia (mechanizm różnicowy ) a okazało sie łożysko koła .Nawet mechanicy nie potrafili postawić poprawnej diagnozy gdy zabrałem ich na przejażdżkę , Auto na podnośniku, łożysko nie dawało nic po sobie poznać ze siada ,  nie grzało sie , w zakrętach nie zmieniało natężenia buczenia a jednak było winowajcą .Tak ze zacznij od najtańszych rzeczy nim obstawisz skrzynię ....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bardzo podobne objawy dawała umierająca pompa paliwa [emoji23]

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...