Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Nie działa sterowanie elektrycznych szyb


Robert28*

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje wam za pomoc, u mnie także kabelek był przyczyną niedziałającej szyby oraz lusterka od str pasażera. Ogólnie to sprawdzałem 2 razy te kabelki i wydawały się ok ale za 3 podejściem zdjąłem całkowicie gumową osłonę, uprzednio demontując głośnik itd i ukazał się mym oczom przerwany kabelek oraz kilka innych obszarpanych kabli (lutownica, izolacja i śmiga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mam troszke inny problem ze sterowaniem elektryczną szybą w drzwiach pasażera. Nie mogę otworzyć/zamknąć szyby przyciskiem w drzwiach pasażera, sterowanie z drzwi kierowcy działa bezproblemowo (zarówno szyba jak i lusterko). Podświetlenie przycisku do szyb nie działa, lampki ostrzegawcze w drzwiach nie świecą (oczywiście chodzi o drzwi pasażera). Po otwarciu drzwi komputer dostaje informację iż drzwi są otwarte więc czujnik działa. Domykanie szyb z pilota działa bezproblemowo. Sprawdzałem wiązkę z drzwiach i jest jak nowa, zresztą cała elektryka działa poza przyciskiem z drzwi pasażera. Sterownik w tych drzwiach podmieniałem na inny i jest dokładnie to samo.

Prześledziłem kilka wątków na ten temat, ale u mnie wygląda to trochę inaczej ;/.

Wiązkę w drzwiach sprawdzałem zarówno od strony wizualnej jak i elektrycznej miernikiem. Nie mam pomysłu co może być przyczyną awarii dlatego zwracam się o pomoc .

Dodam jeszcze, że błędy się nie pojawiają dlatego też jest to bardzo dziwna usterka :wallbash:[br]Dopisany: 22 Sierpień 2010, 08:47_________________________________________________Posiada ktoś schemat elektryczny sterowania szybami w drzwiach?

Jak działa łącznik sterowania szybami (podaje plus lub minus - w zależności zamknąć/otworzyć)? Przyda się również opis przewodów wchodzących do łącznika (3 sztuki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja mam troszke inny problem ze sterowaniem elektryczną szybą w drzwiach pasażera. Nie mogę otworzyć/zamknąć szyby przyciskiem w drzwiach pasażera, sterowanie z drzwi kierowcy działa bezproblemowo (zarówno szyba jak i lusterko). Podświetlenie przycisku do szyb nie działa, lampki ostrzegawcze w drzwiach nie świecą (oczywiście chodzi o drzwi pasażera). Po otwarciu drzwi komputer dostaje informację iż drzwi są otwarte więc czujnik działa. Domykanie szyb z pilota działa bezproblemowo. Sprawdzałem wiązkę z drzwiach i jest jak nowa, zresztą cała elektryka działa poza przyciskiem z drzwi pasażera. Sterownik w tych drzwiach podmieniałem na inny i jest dokładnie to samo.

Prześledziłem kilka wątków na ten temat, ale u mnie wygląda to trochę inaczej ;/.

Wiązkę w drzwiach sprawdzałem zarówno od strony wizualnej jak i elektrycznej miernikiem. Nie mam pomysłu co może być przyczyną awarii dlatego zwracam się o pomoc .

Dodam jeszcze, że błędy się nie pojawiają dlatego też jest to bardzo dziwna usterka :wallbash:[br]Dopisany: 22 Sierpień 2010, 08:47_________________________________________________Posiada ktoś schemat elektryczny sterowania szybami w drzwiach?

Jak działa łącznik sterowania szybami (podaje plus lub minus - w zależności zamknąć/otworzyć)? Przyda się również opis przewodów wchodzących do łącznika (3 sztuki).

kolego miałem to samo.. sprawdź wiązkę w tej gumie na łączeniu drzwi i karoserii.. kabelki sa bardzo cienkie i lubią sie przedzierac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odświeżam temat. Mam ogólnie taki problem.Od jakiegoś czasu świeci mi się lampka od świateł awaryjnych gdy zamknę auto ( mryga nie gaśnie). Wyczytałem , że to zwarcie w drzwiach może być ( na łączniku słupka i drzwi). Rozebrałem drzwi, wypiąłem kostkę w drzwiach kierowcy , poizolowałem to co pod gumą, ale nic nie pomogło, nawet gorzej, gdy zamknę drzwi kierowcy (nie zamek), to nie mam sterowania szybą kierowcy, ale mogę otworzyć szybę pasażera, pasażer nie może otworzyć szyby. Gdy otworzę drzwi sterowanie wraca. Dodatkowo brak pakietu oświetlenia w drzwiach kierowcy, przycisk blokowania drzwi nie blokuje drzwi kierowcy, zamykanie z pilota blokuje/odblokowuje wszystkie drzwi poza kierowcy, kluczykiem blokuje i otwiera wszystkie drzwi.

Teraz moje pytanie, czy to kwestia samej wiązki? ( pewnie gdzieś przeoczyłem przewody, lub pękły w izolacji) i drugie pytanie, jak odczepić tą gumę od bawełnianego oplotu, czy po prostu ją oderwać?

Vag wykrył 3 błędy w drzwiach kierowcy

01331 - Door Control Module: Driver Side (J386) 49-10 - No Communications - Intermittent

01811 - Supply Voltage for Door Controller: Drivers Side (J386) 37-00 - Faulty

01331 - Door Control Module: Driver Side (J386) 80-00 - Single-Wire Operation

Ostatnie pytanko , jak skutecznie wyciągnąć te zatrzaski w drzwiach które trzymają wiążkę by nie latała?

Pozdrawiam

troudyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemem z elektryką drzwi szyb itd był fakt , żepekł zatrzask i się w karoserii wysuwa kostka na łączniku drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otórz jest to mój pierwszy post na tym forum i miałem ten własnie problem z szybami co wszyscy w tym temacie i troche chciałbym obalic troche tych mitów poniewaz miałem przerwana wiazke na wszystkich przewodach i nie trzeba było wymieniac całej nowej wiążki ani zdejmować boczka poprostu zdjąc osłone gumowa potem rozciac tyle ile sie dało tą osłone parciana i polutowac na nowo przewody dodatkowo przedłuzyłem sobie te przewody i dobrze to zaizolowałem dokładnie zajeło mi to 1,5 H a ten przewód z wiazkami jesli się pociagnie to spokojnie wyjdzie go tyle z drzwi że bedzie miejsca na spokojne lutowanie i te wszystkie mity o zdejmowaniu boczków i rozkrecaniu głośników albo kupowaniu nowych wiązek to ......:grin:dodam jeszcze że jest to pięta ahillesowa samochodów grupy VW i audi ale japonczycy to rozwiazali inaczej polecam przyjżec się jak małe rączki ten problem rozwiązały !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, też miałem problem z szybami, na vagu zero błędów, wiązki przewodów ok. Okazało się że problem leży w samych przyciskach, należy je rozebrać na czynniki pierwsze i przeczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...