[ALL] Jaką moc RMS ma radio concert ?

MRoger

ok. 2x25W - najprościej sprawdzić to, patrząc na zastosowaną końcówkę mocy;) Tak łopatologicznie mówiąc - concert ma mało mocy i do tego upierdliwy jest fakt, że po podgłośnieniu na maksa, ucina trochę basy.

Rzeczywiście coś takiego stwierdziłem .. ale myślałem że to wina głośników. W tym wypadku nie powinno być problemów bo głośniczki mają teoretycznie 2x30W. A jak to można stwierdzić po końcówce mocy ... tak na przyszłość jak będę kupował inne radio ??

akurat w radiach audi (niektórych) widać symbol końcówki - można potem wpisać w google ten symbol i zobaczyć notę katalogową danego podzespołu - tam jest napisana rzeczywista moc przy określonym napięciu i impedancji głośnika. Praktycznie rzecz ujmując, to każde radio ma właśnie 20-30W RMS, bo większe moce wymagają wyższego napięcia, wydziela się więcej ciepła, etc.

raczej nie, bo i tak, jak weźmiesz radio na maksa, to nie będziesz zadowolony z efektu. Czy przypadkiem TDA7376B, to nie był w większych radiach? (symphony na przykład). Co do wcześniejszej wypowiedzi- ta kostka ma wg noty katalogowej taką moc, ale na głośnikach 2 ohm, więc przy podłączeniu 4-ohmowych, na pewno wyniesie ok. 25W

to zostawiać te głośniki .... czy sprzedać. Chcę radiem napędzać te głośniki z przodu. Takim wzmacniaczem:

Chcę napędzić tylne głośniki w drzwiach. Plus w przyszłości aktywna tuba.

Witam, odgrzeje troche kotleta. Mam pytanie, jakiej mocy mniej wiecej idzie sygnal z radia concert2+ na tylny wzmacniacz? Pytam bo chcialbym wymienic radio na inne, ale nie ruszac tylnej instalacji. moje nowe radio bedzie miec okolo 4x45W. czy podpinajac wyjscie tylnych glosnikow z radia do wzmacniacza harman go spale? Czy raczej zagra?