Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Drgania silnika, głośna praca


Kazim

Rekomendowane odpowiedzi

Na odległość ciężko stwierdzić, jak już kiedyś pisałem u mnie przy zimnym silniku też czuć lekkie drgania w kabinie, jak złapie 90 stopni to jest ok. Chcę ustawic synchro w okolicy zera bo niektórym to pomogło (teraz jest na -2,5) ale obecnie nie mam kabla i tak schodzi.
W 1.9 brb synchro ustawia się podobnie jak w 2.0 TDI ( czyli odwrotnie jak w np avx 139 km)

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kociu84 napisał:

W 1.9 brb synchro ustawia się podobnie jak w 2.0 TDI ( czyli odwrotnie jak w np avx 139 km)

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Mam nadzieję że kiedyś to w końcu ogarnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kociu84 napisał:

Delikatnie jak siedzę w aucie . Mocno jak dam 1200 obrotów i na tym przytrzymam. Przy przyvazowaniu do 3500 puści dyma czarnego i przy każdym odpaleniu mniejszego czarnego dyma też puszcza .

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Jeżeli w czasie jazdy nie ma nic niepokojącego w pracy silnika to nie szukaj dziury w całym, ten typ tak ma i szkoda nerwów i pieniędzy by z tym walczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lukaszwaniek napisał:

O ile sie nie myle to było coś podobnego. I wtedy była to zasyfiona albo uszkodzona pompa paliwa w baku.

 

Wszelkie problemy z wydajnością pompki wstępnej w zbiorniku uwidaczniają się najbardziej wtedy gdy silnik ma największe zapotrzebowanie na paliwo, czyli na pewno nie będzie ich na biegu jałowym, jak pod obciążeniem maksymalnym problemu nie ma :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piotrsob1 napisał:

Wszelkie problemy z wydajnością pompki wstępnej w zbiorniku uwidaczniają się najbardziej wtedy gdy silnik ma największe zapotrzebowanie na paliwo, czyli na pewno nie będzie ich na biegu jałowym, jak pod obciążeniem maksymalnym problemu nie ma :hi:

W którym miejscu jest ta pompa w a4b7 kombi ? Napewno nie ma jej pod tylnym siedzeniem.  Ps tam podobno jest jakieś sitko które moze być zasyfiale. Czy ktoś to rozbierał ? Jak się za to zabrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka wstępna która podaje paliwo z baku do  pompy tandemowej - vacum znajdują się pod tylną kanapą  tak jak w większości samochodów warto tam zajrzeć jeśli masz np. problemy z odpalaniem na zimnym czy nawet z mocą.

Sitko jest i to owszem u mnie było totalnie zaj&b@ne tak że pompka dawała max 0,3 - 0,4 bara i buczała wstawiłem nową która daje chwila moment 1bar i autko lepiej chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2017 o 21:04, kociu84 napisał:

W którym miejscu jest ta pompa w a4b7 kombi ? Napewno nie ma jej pod tylnym siedzeniem.  Ps tam podobno jest jakieś sitko które moze być zasyfiale. Czy ktoś to rozbierał ? Jak się za to zabrać ?

W kombi jest w bagażniku, pod podłogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kombii jest w bagażniku blizej oparcia siedzenia pod plastikiem który to wszystko przykrywa i cholernie utrudnia dostęp.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...