Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze spalaniem


mac190

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dział trochę nie ten ale silnik jak najbardziej. Mam problem, obok mojej a4 b8 2.0tdi, od niedawna posiadam A6 C6 2.7tdi 190km o oznaczeniu CANC i to o niego chodzi. Problem polega na spalaniu. W zestawie jest tiptronic 6hp19 i Quattro, przebieg 260tyś.
Spalanie przy spokojnej jeździe to 10-11l (spokojnej znaczy droga w niedziele do kościoła z całą rodziną). Mowa tutaj o cyklu mieszanym. Na trasie potrafi zejść do 7.5 przy prędkościach mniejszych niż 110. powyżej leci w górę, przy autostradowej prędkości 8.1-8.5l. W samym mieście minimalnie 11l ale normalnie koło 12-13l (bardziej dynamiczna jazda i nie mówię tutaj o bucie w podłodze, tylko dynamiczne przyśpieszanie to 14-16l). Dodam, że zrobione zostały wtryskiwacze, kolektory, wycięty dpf, czips na 233hp, wymieniony olej w skrzyni i zrobiona adaptacja juz po czipsie.  Z zastrzeżeń to jedynie pozostał sterownik skrzyni biegów ale poza szarpaniem przy zmianach z 2 na 3 wszystko jest okej, nie brakuje mocy, równo zmienia biegi, nie ociąga się. Żadnych błędów na vcds. Powoli tracę nadzieję co to może być i czy przypadkiem to ja źle nie używam pedałów... W 10-15 minutowym korku wskakuje na 20-27l(tutaj dane wg komputera) po wcześniejszym przejechaniu około 10km.

Spalanie oczywiście sprawdzam na jednym dystrybutorze na jednej stacji. Realnie robie 650km na ~72l ropy co daje średnią 11l i na moje skromne oko jest to o 2l za dużo.

Opony czy to zimowe 17'' czy letnie 18'' nie zmieniły mi spalania.

Co mogę sprawdzić, gdzie szukać przyczyny? Nie jest dla mnie akceptowalne takie spalanie, w mojej b8 przy agresywnej jeździe po mieście nie udaje mi się wejść na 9l a tutaj nie udaje mi się zejść do takiej wartości nawet na krótkich trasach owbodnicami (20km-40km)...

Czy może po prostu ja jestem jakiś upośledzony? :decayed:

z moich przypuszczeń:
-adaptacja skrzyni wykonana do d*py, mała jest różnica w spalaniu między ,,S'' a ,,D''. Mała to znaczy auto zachowuje się dużo zgrabniej ale różnica to może 1l/100km.
-może daleki strzał ale zastanawiam się nad sprzęgłem hydrokinetycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za zainteresowanie, :)

przed softem palił więcej z mniejszymi różnicami, soft i wycięcie zrobiłem przy okazji ogarniania skrzyni, Wcześniej w mieście nie schodził poniżej 13l, biegów prawie nie zmieniał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie ma podobne wartości miasto spokojna płynna jazda 8- 10 l korki do 20;p trasa 7-8l. 2.7 po sofcie ze 160 na 240 hp. Także ten typ tak ma nie lubi toczyć się w korkach ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź,

no kurcze... u mnie jednak poniżej 11l w mieście nie schodzi, Kobieta moja jak jechała w nocy przez miasto to zrobiła 10,5l ale nie stała na praktycznie żadnych światłach, spokojna jazda bez hamowania, gwałtownego ruszania, trasa około 15-18km... Cały czas mówię tutaj o jeździe na emeryta. Jak depnę to wyniki są w okolicach 14-15l. Ja rozumiem quattro, automat ale takie wyniki przy ekonomicznej jeździe? 10 bym zaakceptował ze spuszczoną głową ale kurcze to co mi sie tutaj dzieje to normalnie mnie przeraża... 

P.S duży ten skok z 160 na 240hp? żebyś sobie tego multitronic'a nie rozsypał :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pali trochę za dużo, ja mam nadłubane okolice 300ps+ i w trasie spokojnie mam 7.x jak się wlokę to mniej. Krótkie trasy z miastem jak delikatnie to okolice 10l bez większych problemów a mam Q.

 

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też mi się wydaje że za dużo. Opony mam 235/40/18 zastanawiam się czy nie zmienić na 245/45/18 albo 245/40/18 ale jako, że wcześniej miałem zimówki 225/50/17 i palił tyle samo to mi się nie śpieszy... filtr paliwa dopiero co był wymieniany max 1000 km temu. tankuje na tej samej stacji co drugą audiczkę i tam spalania 5.5l-6.5l/100km... Jest może jakaś opcja poszukania problemu vcds'em? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...