Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne odgłosy zawieszenia?


xxchadaxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W mojej audi pojawiły się dziwne odgłosy "skrzypienia" "piszczenia" podczas gdy zmieniam bieg i wciskam i puszczam sprzęgło, oraz np gdy zdejmę nogę z gazu, dzieję się tak na nierównej drodze. Takie odgłosy zaczęły się gdy rok temu oddałem auto do wymiany pompy oleju ( nie trzymała ciśnienia). Z początku myślałem że to może zawieszenie lub poduszki, dźwięk ustępuje gdy pada deszcz. Ostatnio wymieniłem kompletne zawieszenie, amortyzatory, wachacze, wszystkie poduszki amortyzatorów oraz silnika, ale niestety odgłosy są dalej.

Zastanawiam się czy to może czasem nie zużyte gumy, wieszaki tłumika? Dźwięk jest raz z tyłu silnika (przy katalizatorze) raz słychać go z tyłu auta.

Napewno mam cieknącą pompe wspomagania i wyje ale sądze że to nie ma nic wspólnego z tym.

Kolejne pytanie, gdy miałem wymianianą pompę oleju, miałem wykonywane płukanie silnika, po wymianie pompy oleju i płukaniu, na wolnych obrotach, oraz podczas zmiany biegów słychać takie siorbanie z silnika, co to może być?

 

Dźwięk skrzypienia postaram się nagrać i wrzucić, sądze że będzie go słychać, jednak tego siorbania raczej wątpie.

 

 

Audi A4 B5

1.8 ADR 1998r 125km

Edytowane przez xxchadaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie dokręcona/zużyta poduszka skrzyni albo silnika??

Co do siorbania to może jakieś podciśnienie??

Ciężko cokolwiek doradzić jak nie do końca wie się o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Problem rozwiązany;)

Dla tych co może mają podobne problemy, do wymiany wszystkie gumy tłumika, dodatkowo po montazu gazu opuścili mi osłonę na tłumikiem gdyż prowaddzili tam wężyk, oraz przepalone złącze elastyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...