Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatkowy filtr kabinowy w A4 B8


devilosek

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o dołożenia dodatkowego filtra kabinowego pod maskę podobno na rynek chiński ze względu na kiepskie powietrze był wyposażony . ??

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem na aliexpres zdam relacje jak przyjdzie z montażu.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wejść i wpisać numer tego filtra z etki i wyskoczy kilka pozycji 9 euro filtr plus plastikowa obudowa.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo pyłu zbiera się pod kratka i w rejonie nawiewu więc trzeba temu zapobiec . W naszym kraju w dużych aglomeracjach powietrze coraz gorsze . ;)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem z alli taki filtr i zakładałem, ogólnie podróbka bardzo dobrej jakości choć przy zakładaniu trzeba trochę się nagimnastykować by założyć zaczepy z ramki na tą obudowę, plastik jest bardziej miękki od tej oryginalnej kratki. Nadruk jest nawet na wkładzie/filtrze tylko że jest na odwrót, wg nadruku przepływ powietrza jest od spodu/dmuchawy na zewnątrz:facepalm: Pomijając ten fakt to 3tyg czekania i 35zł uważam że było warto.

20170418_090259.jpg

20170418_090448.jpg

ja zamawiałem ten:

https://pl.aliexpress.com/item/cabin-filter-for-2009-Audi-A4L-2-0L-B8-Air-conditioned-OEM-8KD819441-ST245/32693376068.html?spm=2114.13010608.0.0.44XVeD

Edytowane przez zabiello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8KD819441 numer filtra

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka




Do polifta taki sam symbol?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LukiKRK napisał:

 


Do polifta taki sam symbol?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

 

Raczej tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego. Jeszcze na rynek rosyjski podobno to montuja. Bardzo fajny temat o którym mało osób chyba wie. W dużych miastach śmierdzą cały rok spaliny szczególnie jak się w korku za jakimś autobusem stoi czy zaniedbanym dieslem. Ale w zimie takze jeżdżąc po małych miastach czy wsiach do naszych samochodów dostaje się okropny zapach smogu czyli efekt spalania śmieci, węgla czy mokrego drewna w starych piecach. Oddychamy tym późnej w autach nawet jak przejedziemy trochę dalej a zamknięcie obiegu w zimie nie jest takie proste bo paruja szyby. Ostatnio zmieniłem filtr kabinowy na taki droższy z węglem który ma zapachy pochłaniac ale to rozwiązanie myślę jeszcze bardziej poprawi jakość powietrza w kabinie. Pomijam już fakt że w Krakowie takie filtry trzeba wymieniać przynajmniej raz na rok bo powietrze można tutaj gryźć:(

Poniżej zdjęcie starego filtra powietrza. Żebyśmy mieli świadomość czym oddychamy...b1062f251d435f14c1abd6bf60f39e6f.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w takich duzych aglomeracjsch to filtr weglowy bym co pół roku wymieniał. ;) Dodatkowy filtr w podszybiu napewno odciąża ten węglowy wystarczy zerknąć ile tam kurzu się gromadzi .

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że nie ma co zbytnio oszczędzać na filtrach weglowych. Zawsze to inwestycja w zdrowie jak wiadomo na zdrowiu nie ma co oszczędzać tak mówią .

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zdecydowanie filtr węglowy to podstawa w dzisiejszych czasach . Ja bym zwykłego nawet nie zakładał do kabiny . Dobra decyzja z twojej strony .

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda tak jak na zdjęciach z aukcji (ostanie 2 zdjęcia), ładnie przylega, nie ma szpar i nie odstaje nigdzie, tylko tak jak pisałem przynajmniej u mnie trochę się namęczyłem by naciągnąć zatrzaski na te zapięcia ale plastik jest dość miękki więc da się zrobić. Jeśli dalej będziesz chciał to zrobię zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia spasowania. Nie wiem czy będzie dobrze widać na ostatnim zdjęciu ale filtr zakładałem dosłownie parę dni temu a już staje się siwy i zbiera drobinki.

20170423_120222.jpg

20170423_120146.jpg

20170423_120153.jpg

20170423_120202.jpg

20170423_120259.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr przyszedł w miarę szybko ale naciągnąć te plastikowe uchwyty tragedia typowe made in china.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...