Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatkowy filtr kabinowy w A4 B8


devilosek

Rekomendowane odpowiedzi

O tych plastikowych uchwytach to pisałem, ale jak za ułamek ceny oryginału to ze spasowaniem nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma tragedii poza tym że jak od razu nie nqciagniesz dobrze to później te plasticzki się męczą i już mi jeden nie trzyma . Poprostu go trzeba na hama naciągnąć bardzo mocno dopiero kombinerki się udalo. Ale moim zdaniem to i tak kiepsko się trzyms. No ale cóż to tylko filyerek za rok się zmieni o ile wytrzyma ;)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z tyłu uchwyt za filtrem z prawej strony też był kiepsko spasowany tak jakby źle otwór o kilka mm zrobuony. ;) Ale w miarę stabilnie się trzyma i niech już zostanie .

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak właśnie to wogole do kupienia jest w ASO bo tylko te kratki przeciw lisciom widziałem bez filtra ??

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebie trochę temat.

Macie zdjęcie tego filtru po np roku? 

Jak mocno wpłynął na żywotność filtra podstawowego?

I czy jest sens zamawiać wersję węglową czy może jednak - jako wstępny filtr - wystarczy papier na zatrzymanie grubych zanieczyszczeń?

Edytowane przez lobot84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuciłem już swój ale z białego zrobił się mocno siwy, bardzo mocno był zasyfiony i spokojnie można było piasek wysypać z filtra, teraz założyłem "węglowy" ale tylko dlatego że nie chciało mi się szukać i na taki trafiłem odrazu. Więc jaki byś nie kupił to na wstępny filtr będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na ali od razu 3 takie, żeby mieć na zapas bo śmieszny hajs to kosztuje. Ostatnio przy okazji wiosennego sprzątania pod maską, czyszczenia podszybia i otworów odprowadzających wodę założyłem. Wcześniej wyczyściłem puszkę na której jest tylko kratka więc sporo pyłu i syfu było w środku. Uważam, że gra warta zachodu tym bardziej, że zaraz za ta kratką znajduje się dmuchawa, która zbiera cały ten syf i pcha nam do środka układu. 

Spasowanie było dość spoko, Mocowania pasowały dość dobrze jedynie wymagały lekkiego "naciągnięcia", ale przez to, że trzeba było lekko naprężyć zaczepy, które swoją drogą są bardzo elastyczne bardzo fajnie filtr przylega do puszki. 

BTW. Co to za czujnik jest zamocowany do tej puszki/filtra i do czego to służy? Pytam z ciekawości bo posiadam takie cudo, a nie wiem co to robi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Zyklone napisał:

BTW. Co to za czujnik jest zamocowany do tej puszki/filtra i do czego to służy? Pytam z ciekawości bo posiadam takie cudo, a nie wiem co to robi :D

Czujnik jakości powietrza, zamyka m.in. obieg powietrza żeby nie śmierdziało jak jedziesz za jakimś kopciuchem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z automatu to zamyka czy trzeba jakoś to aktywować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu doszły, zamówiłem 5 szt. węglowych, jestem po zamontowaniu jednego z nich.

Kilka moich spostrzeżeń:

Nie wiem jak wypadną pozostałe ale pierwszy z brzegu - który wybrałem - wszedł poprawnie, zapinki wymagały troszkę większej siły czy też sprytu aby poprawnie załapały i trzymały się.  Problematyczny okazał się okrągły otwór na czujnik, który miał delikatnie mniejszą średnicę i bez pilnika, czujnik nie wejdzie na swoje miejsce.

Za kilka miesięcy sprawdzę stan filtru, sprawdzę także stopień zużycia filtru kabinowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki i dziewczyny. W etce wpisałem ten numer i wyświetliło, że ten filt może być stosowany do 2012 roku. Czy orientujecie się, może pasuje fizycznie do późniejszych wersji (po liftowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie zakupiłem do polifta (mam nadzieję że będzie pasował)

Pawmichtim odezwij się za ok 3 tygodnie to Ci odpowiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pasuje. Trzeba troszkę poprawić tu i tam pilniczkiem po małych chińskich rączkach ale wszystko pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super. A miałbyś możliwość pstryknięcia zdjęcia? Jestem ciekaw jak to wygląda i jak zamontowany jest czujnik jakości powietrza, który oryginalnie jest z boku kratki, a w niektórych aukcjach jest od strony grodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem zarówno w Polsce jak i w Europie i w ogóle nie jest dostępny. Zostaje alixspress.

Szukałem znanych firm, które produkują te filtry, bo na ali to raczej takie słabszej jakości, i ze stron chińskich znalazłem:

Mahle LA822

Bosch 0 986 Af4 036

Na stronach www przy wyborze rynku azjatyckiego, chińskiego, dopiero są widoczne.

Niestety na ali nie ma takich markowych ofert. Znalazłem na innym portalu 

https://www.chinahao.com/Product/41775174130/mahle_air_conditioning_filter_la822_audi_a4l__q5__a5s5_blower_air_conditioner_filter_external_air_conditioning_lattice

https://www.chinahao.com/Product/558575809200/

Edytowane przez Pawmichtim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...