Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Radio Audi Delta CC - instrukcja


freon

Rekomendowane odpowiedzi

70969572.jpg

Radio Audi Delta CC (Blaupunkt) - instrukcja by Freon

Przyciski:

A - szukanie stacji w górę, lub zmiana płyty w zmieniarce CD na wyższą.

B - szukanie stacji w dół, lub zmiana płyty w zmieniarce CD na niższą.

C - głośno / cicho oraz główny włącznik / wyłącznik radia.

D - aby wysunąć ten guzik należy go lekko wcisnąć. Wtedy wystaje i jest w pozycji 1. Gdy z pozycji 1 pociągniemy go lekko do siebie, będzie w pozycji 2. Pozycja 1 to Treble - regulacja tonów wysokich. Pozycja 2 to system GALA mogący być w dwóch pozycjach: wyłączony w lewo / włączony w prawo. GALA to system automatycznie zwiększający głośność przy większej prędkości (czytaj niżej).

E - aby wysunąć ten guzik należy go lekko wcisnąć. Wtedy wystaje i jest w pozycji 1. Gdy z pozycji 1 pociągniemy go lekko do siebie, będzie w pozycji 2. Pozycja 1 to Bass - regulacja tonów niskich. Pozycja 2 to Fader /\\/ - reguluje proporcję dźwięku między przednimi i tylnymi głośnikami.

F - revers - podczas odtwarzania kasety magnetofonowej przełączenie strony A na B bez wyciągania kasety.

G - analogicznie do H.

H - przewijanie kasety magnetofonowej do przodu, w odtwarzaczu CD jednorazowe naciśnięcie daje następny utwór, dłuższe przyciśnięcie daje przewinięcie do przodu utworu z CD.

H+G - jednoczesne naciśnięcie to "eject" czyli wyjazd kasety z magnetofonu.

1 do 6 - numery zakodowanych stacji (radio), włączenie płyty nr 1-6 w zmieniarce CD.

I - Dolby - najskuteczniejszy system redukcji szumów taśmy. Działa poprawnie tylko dla taśm nagranych w systemie Dolby.

AM - od Amplitude Modulation włącznik pasma długiego (radio).

FM - od Frequency Modulation włacznik pasma krótkiego (polski UKF), jak widać jest też cyfra 1/2 co oznacza, że mamy do dyspozycji 12 (6+6) zakodowanych stacji w paśmie FM. Czyli 1/2 i 6 zakodowanych stacji oraz 2/2 kolejne 6 zakodowanych stacji.

DX - duża czułość automatycznego wyszukiwania stacji nadawczych, wybiera również słabe, odległe sygnały.

Scan - skanowanie dostępnych stacji, czyli automatyczny odpowiednik guzika A, prezentuje stację przez kilka sekund i leci dalej.

TP- Traffic Program czyli sygnał systemu RDS identyfikujący stacje nadające komunikaty drogowe i inne informacje dla kierowców (w PL strasznie z tym kiepsko).

RDS - Radio Data System - system przesyłania dodatkowych informacji cyfrowych na zakresie UKF (aktualnie oferuje m.in. następujące usługi: wyświetlanie dodatkowych informacji, np. tytułu nadawanego programu, nazwiska wykonawcy itp; odbiornik w czasie podróży automatycznie dostraja się do najsilniejszego nadajnika nadającego ten sam program radiowy czyli jedziemy przez Polskę i mamy ciagle grający RMF).

CPS = AMS - Auto Music Search - wyszukiwanie początków nagrań na taśmie magnetofonowej podczas przewijania.

RD - randoom (shuffle)- losowanie utworów CD, jeśli nie chcemy by były odtwarzane po kolei.

Mode - funkcje radia - radio, CD, kaseta.

Zapisywanie stacji radiowej: gdy już znajdziemy stację radiową, którą chcemy zapisać, wtedy przyciskamy dłużej 1-6 i jest już zapisana.

GALA: Aby wejść do panelu sterowania systemem GALA, na wyłączonym radiu wciskamy guzik TP i z tak wciśniętym guzikiem TP włączamy radio. Jesteśmy w panelu sterowania systemem GALA. Będziemy mieć do ustawienia trzy parametry systemu: TA, GALA, VOL. Każdy parametr jest symbolizowany za pomocą wirtualnego suwaka na wyświetlaczu _|_. Między ustawieniami TA, GALA, VOL przechodzimy używając guzika TP. Wirtualny suwak _|_ przesuwamy guzikami "A /\" lub "B \/". Wybrane ustawienie suwaka zapisujemy jednocześnie wciskając dwa guziki naraz "A + B" "/\ + \/".

TA - nie wiem czym jest ta funkcja.

GALA - tu ustawiamy prędkość przy której GALA się włącza (o ile jest włączona pokrętłem D - patrz wyżej)

__| - aktywacja przy prędkości autostradowej

_|_ - aktywacja przy prędkości miejskiej

|__ - aktywacja przy prędkości niskiej

VOL - tu ustawiamy siłę głosu z jaką włączy się GALA

__| - wysoka

_|_ - średnia

|__ - niska

Wpisywanie kodu (SAFE): Włączamy radio, pojawia się napis SAFE. Wtedy jednocześnie wciskamy dwa guziki FM1/2 i DX, tak trzymamy aż do momentu pojawienia się 1000. Do wpisywania kodu używać będziemy tylko guzików stacji radiowych 1, 2, 3, 4. Guzik 1 odpowiada za rząd tysięcy kodu radia, guzik 2 odpowiada za rząd setek kodu radia, guzik 3 odpowiada za rząd dziesiątek kodu radia, guzik 4 odpowiada za rząd jedności kodu radia. Każde wciśnięcie guzika 1, 2, 3, 4 zwiększa cyfrę kodu o jeden wyżej w odpowiednim dla siebie miejscu, i tak w kółko do zera. Dla przykładu, aby wpisać kod 1316 (tysiąc-trzysta-dziesięc-sześć), po pojawieniu się 1000, guzik 1 nie musi być wciśnięty, bo jest już 1 (tysiąc), guzik 2 wciskamy 3x (trzysta), guzik 3 wciskamy 1x (dziesięć), guzik 4 wciskamy 6x (sześć). (klik - strona angielska)

Generator kodów i odblokowywanie (SAFE): http://www.radiohelp.za.pl

--> WAŻNE: Większość odbiorników ma już prawie kilkanaście lat, zatem istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że ktoś kiedyś musiał go wpisywać. Zatem najpierw przeszukajcie wszystkie dokumenty samochodu, zwłaszcza oryginalne książki serwisowe. Gdy w nich nie ma kodu, może widnieje na naklejce w schowanej części radia.

Wyjmowanie radia: Służą do tego przedstawione poniżej klucze, lub ich odpowiedniki wyprodukowane przez nas samych. Tagi dla wyszukiwarek Allegro, Google i sklepów internetowych to: "wyjmaki", "demontaż", "radio", "klucz", "audi" ;)

klucz_radio_1.jpgklucz_radio_2.jpg

info z www:

Audi part # 4D0 035 192

Audi part # 8A0 035 192 (Cabriolet)

1996-1997 Audi A4, A6, Cabriolet, early 1998 A4

1995.5 Audi S6

1997 and early 1998 Audi A8

DIN standard size body with wide face plate

Single version, programmable for standard or Bose equalization

Cassette player with auto-reverse

AM/FM tuner, 6 AM presets, 12 FM presets, DX/Local, Seek/Scan

Controls for 6-disc CD changer (CD changer optional)

Random mode for CD

Bass, Treble, Fader

RDS/TP (Radio Broadcast Data System/Type Search)

Dolby noise reduction

GALA (speed-sensitive volume compensation)

Telephone mode auto volume attenuation

Anti-theft coding

Mode display in instrument cluster (if equipped with auto-check)

Made by Blaupunkt

Programming Guide (Details about entering the anti-theft code and other programmable features)

The Delta CC is only compatible with the companion Audi OEM 6-disc CD changer (part # 8D0 035 111 or 4D0 035 111), made by Alpine. The communications interface between the Delta CC and the CD changer is proprietary. Aftermarket CD changers, including those made by Alpine, cannot be used. The CD magazine (part # 4D0 051 179), however, is actually the Alpine 4905, and can be bought from an Alpine car stereo dealer.

The car comes pre-wired for a CD changer. The stock mounting location is in the trunk, below the rear parcel shelf.

Note:

Someone has made an adapter to allow an external MP3 player, aftermarket CD changer or other device to pipe audio into the Delta CC's CD changer input. Note that this does not give you the ability to control the aftermarket CD changer with the radio. So a CD changer with a remote control (either wired or wireless) would be necessary. Click here to read an Audiworld forum article about the adapter. Unfortunately, the adapter is based on a circuit board that is no longer being sold by its maker. However you could make your own if you're savvy with electronics.

http://szukaj.elektroda.pl/tag,audi%20delta.html

http://www.ibiblio.org/tkan/audi/radios/deltacc.html

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic785839.html

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1010054.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale jak znajdziesz możesz śmiało wkleić ku uciesze potomnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wiesz może jak wpisać kod do tego radyjka, musiałem odpiąć dzisiaj akumulator i teraz jest na wyswietlaczu tylko SAFE. jak to sie robi??? kod mam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co kiedyś przeczytałem (ale nie wiem już czy dobrze pamiętam):

-gdy pojawi się SAFE trzymaj guziki TP + RDS (razem jednocześnie) aż pojawi się 1000

-gdy pojawi się 1000 zacznij nastawiać kod w poniższy sposób:

guzikiem "1" (ten od radia) ustawiasz pierwszą cyfrę wciskając go tyle razy, ile wynosi cyfra kodu...

guzikiem "2" odpowiednio drugą cyfrę kodu, z "3" i "4" tak samo...

np kod 5432 uzyskasz wciskając guzik "1" pięć razy, "2" cztery razy, "3" trzy razy, "4" dwa razy...

na elektordzie (http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic329026.html) przeczytałem tak:

Jesli to radio Delta lub Gamma to trzeba przycisnąć przyciski FM1/2 i DX

na wyswietlaczu pojawi sie 1000 wpisujesz kod i ponownie DX i FM1/2 (trzymając-5sek)!!!!

poszukaj też u nas (dokładnie!), wydaje mi się, iż Pre_pl pisał kiedyś o tym[br]Dopisany: 11 Marzec 2009, 21:09_________________________________________________oczywiście, że pre_pl pisał już o tym i jest to nawet w FAQ - nie szukałeś :>

http://www.a4-klub.pl/smf/radia_w_a4-t3407.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem widziałem ten link i nawet wchodziłem po angielsku ale da się zrozumieć

:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestaly mi grac dwa lewe przednie glosniki, mysle ze problem lezy po stronie balansu prawy lewy. ale z tego co udalo mi sie wyczytac tam jest tylko regulacja przod-tyl a prawy lewy nie znalazlem :(

Jesli ktos moglby pomoc w tym temacie to bylbym wdzieczny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestaly mi grac dwa lewe przednie glosniki, mysle ze problem lezy po stronie balansu prawy lewy. ale z tego co udalo mi sie wyczytac tam jest tylko regulacja przod-tyl a prawy lewy nie znalazlem :(

Jesli ktos moglby pomoc w tym temacie to bylbym wdzieczny....

Jak znajdziesz rozwiązanie tego problemu to będę wdzięczny za info, bo założyłem dzisiaj radio i w ogóle nie słychać głośników na lewej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak.... u mnie przyczyna byly zasniedziale styki albo cos w tym stylu bo po przeczyszczeniu papierem wtykow z tej wtyczki przy samym glosniku wszystko wrocilo do normy :>

Powodem moga tez byc koncowki mocy w wzmacniaczu, ale to musial bys strasznie pytowac sprzet grajacy... :gwizdanie:

Mozesz jeszcze posprawdzac wyjscie w kostce z tylu radia. Jest tam trzyczesciowa kostka, od lewej pierwsza jest do zmieniarki, srodkowa chyba do polaczenia z predkosciomierzem i wyswietlaniem FIs-u prawdopodobnie, a ta z prawej to sa wlasnie interesujace nas glosniki.

Opis powinienes miec na radiu... taka naklejka biala...

Ale stawial bym na zamokniecie tej wtyczki przy glosniku, sam nie mam pojecia skad sie tam u mnie woda wziela.... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam podobny problem tylko mi nie graja dwa przednie prawe i tylne lewe :kwasny :kwasny: wszystko bylo ok i tak bez powodu przestaly grac...

Sprawdz styki te przy samym glosniku, przeszlifuj papierkiem sciernym i powinno smigac jak wczesniej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Co jest przyczyną, że radio nie włącza się po kluczyku. Przykład włączone radio wyjmuje kluczyk i radio wyłącza się. Jeśli ponownie przekręcam kluczem do 10min radio się włączy, jeśli jednak po 10 min niestety radio już się nie uruchomi.Muszę wcisnąć i wycisnąć pokrętło. Radio podłączone oczywiście prawidłowo.Martwi mnie tylko pin 5 bo na forach piszą, że jest to wyjście do anteny, lecz jeśli nie podepnę tam napięcia to radio nie gra. Napiszcie proszę, czy w wyjścia antenowego powinno być zasilanie na wzmacniacz antenowy, bo u mnie nie ma i musiałem trochę kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...