Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto pływa na nierównościach.


bialy986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Audi z napędem na 4 kapcie.Jestem po wymianie kompletu wahaczy z przodu,osłon przegubów,hamulcy,łożysk tylnych i ustawieniu zbieżności.Problemem jest ze po wjechaniu na studzienke,nierówność tył auta zaczyna pływać i staje się niestabilne.Wcześniej tego nie było i nie czułem,nawet na wybitnym zawieszeniu.

Tu podgląd z wyniku zbieżności.

54dbadc7d97fc7e136ef952ff54a2156.jpg

Mechanik coś wspomniał o tulejach tylnej belki.Może to mieć taki wpływ?Droga taka naprawa?Może zbieżność źle zrobiona?

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przód masz sztywny to sam tył już lata bezwładnie miałem to samo tyle że pojechałem na szarpaki całe 30zł i na własne oczy widziałem wywalone tuleje , zmiana na lemfordera i elegancko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolego za odzew.Przód sztywny,tył zarzuca jak na lodzie.Zobaczę jak ktoś się jeszcze wypowie odnośnie tej zbieżności.Drogo Cie wyniosła robota wymiany tych tulei?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin zobacz jeszcze jak się zachowuje stabilizator to on ma spory wpływ na zachowanie się samochodu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak amortyzatory są już zużyte to tył będzie latał na nierównościach. Sprawdz Amory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin zobacz jeszcze jak się zachowuje stabilizator to on ma spory wpływ na zachowanie się samochodu..

Masz na myśli łączniki stabilizatora?Są nowe jak i całe zawieszenie z przodu.To pływanie teraz się pojawiło,wcześniej tego nie było :-/

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łączniki a sam stabilizator i jego gumy jak  stab jest wytarty w miejscach gdzie styka się z gumami albo gumy są padaki to będzie pływał

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha,będę chyba musiał podjechać gdzieś na skp i niech sprawdzą na trzepakach i zajrzy z tyłu jak to wygląda.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być już  wytarty w miejscach gdzie ma gumy u mnie zaczyna robić się podobnie  będę za jakiś czas wymieniał i staba i łączniki i gumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprawdzeniu dam znać co i jak,i co wyszło.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wymianę zapłaciłem 100zł ale to dlatego że kolega mi robił a ja mu też zniżkę dałem kiedyś to mi taniej zrobił a tak to mówi że do 200zł bierze za to plus tuleje lemfordera 180zl mnie kosztowały ale pierw jedź na szarpaki to wyjdzie ci wszystko co masz w zawieszeniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin zobacz jeszcze jak się zachowuje stabilizator to on ma spory wpływ na zachowanie się samochodu..

Cześć.
Byłem w skp na sprawdzeniu tyłu.Okazało się że tuleje dolne na wahaczu,są jakieś takie mokre i gość powiedział że na tym jest luz.Stabilizator oraz gumy są ok.Spojrzał jeszcze na wydruk ze zbieżności i też powiedział że jest spieprzona i nie da się ustawić prawidłowo na rozwalonych tulejach.Ciekawe ile taka przyjemność? :'(
ce969641b357d9b08a94d74ccd0d6d0e.jpg

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.Już dawno nie jeździłem,zawsze coś wypadnie.
Umówiłem się na jutro do warsztatu.Tuleja 48zl i 100zl robota za stronę,80 zł zbieżność tył.Mam nadzieję że to pomoże,bo dupsko wozi jak na lodzie tym bardziej że dziś pada.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat który będzie robił tuleje nie ma przyrządu do geometrii i oddają gdzieś do Marek.Jutro się dowiem i dam Ci znać.Te 80zl to pewnie za jedną oś,a u mnie ewidentnie tył krzywo jedzie,w zakrętach w prawo przy 40 piszczy :-/

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość mała kwota. Gdzie Ci powiedzieli 8 dyszek za geometrie ?

Odstawilem dziś auto do warsztatu,przy okazji spytałem o tą zbieżność.Powiedział że 80 zł to cena dla nich (mają z nimi jakąś umowę podpisaną) na jedną oś,zbieżność 3D na maszynie korki/corki -coś takiego.Ewidentnie winne są te tuleje na dolnych wahaczacz ale zalecił zmianę wszystkich dolnych i ponowne ustawienie geometrii.Daje gwarancję że problem zniknie.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość mała kwota. Gdzie Ci powiedzieli 8 dyszek za geometrie ?

U Sobczaka w Markach ul.Legionowa 29,ale to cena za jedną oś.
Odebrałem Audiczke z warsztatu.Wymiana wszystkich tulei tylnego zawieszenia-gora i dół + ustawienie zbieżności pomogło.Zbieżność ustawili w Norauto.
2f50e24858e6054c407fd255dfbdb949.jpg
Jest zdecydowana poprawa w prowadzeniu i jeździe,auta nie wozi na boki,wykresy zbieżności też na +.Dodatkowo wywazyli koła.
Dla zainteresowanych całość 1200zl.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co 1200zł? Za same tuleje, ustawienie geo i wyważenie kół? :huh: 

Tuleje,wymiana-robocizna,zbieżność,aha i jeszcze śruby mimośrodowe do regulacji zbieżności.Wyważenie kół gratis.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...